اشتباهات رایج هنگام سشوار کشیدن - 5.0 out of 5 based on 1 vote

اشتباهات رایج هنگام سشوار کشیدن

تا حالا به این موضوع فکر کرده اید؛ زمانی که به آرایشگاه می رویم و موهایمان را سشوار کنیم، بعد از آن احساس خوبی داریم و موهایمان کاملا لخت شده اما خودمان در خانه هیچ وقت نمی توانیم به خوبی موهایمان را سشوار کنیم. اگر می‌خواهید با اشتباهاتی که هنگام سشوار کشیدن مرتکب می‌شویم آشنا شوید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

موهایتان را تنها با باد گرم خشک می‌کنید

اشتباهات رایج هنگام سشوار کشیدن

تقریبا تمام سشوار‌ها علاوه بر باد گرم، به باد خنک هم مجهز هستند. چه زمانی بهتر است که از باد خنک به جای باد گرم استفاده کنید؟ وقتی که شما می‌خواهید به موهایتان مدل خاصی دهید، مثلا آن‌ها را فر نگه دارید، باد خنک انتخاب مناسب‌تری است،

 مسیر سشوار کشیدن را اشتباه انتخاب می‌کنید

 این که شما موهایتان را از چه سمتی سشوار بکشید، بسیار اهمیت دارد. بهتر است که شما سشوار کشیدن را از ریشه آغاز کرده و به سمت انتهای موهایتان بروید. اگر غیر از این عمل کنید، موهای شما وز می شود.

 سشوار را درست در دستانتان نگه نمی‌دارید

 اگر راست دست هستید، به احتمال زیاد هنگام سشوار کشیدن، سشوار را با دست راستتان می‌گیرید یا برعکس، اما این کار اشتباه می باشد. روش درست این است که اگر راست دست هستید، سشوار را در دست چپتان بگیرید تا با قدرت بیشتری موهایتان را خشک و به آن حالت بدهید.

 سشوار را نزدیک سرتان نگه می‌دارید

اشتباهات رایج هنگام سشوار کشیدن

اگر عادت دارید که سشوار را نزدیک به سرتان نگه دارید، این کار باعث آسیب رسیدن به موها و پوست سرتان می شود. فاصله مناسب میان سشوار و سرتان باید ۳۰.۵ باشد. برای این کار نیازی به متر یا خط‌کش ندارید، همین که دستتان را تا جای ممکن از سرتان دور کنید، یعنی فاصله مناسب را رعایت کرده‌اید.

 موهایتان را تقسیم‎بندی نمی‌کنید

 بهتر است برای سشوار کشیدن موهایتان را تقسیم بندی کنید؛ زیرا در غیر این صورت زمان بیشتری را باید صرف سشوار کشیدن بکنید. پیشنهاد می کنیم قبل شروع کار، موهایتان را به ۴ تا ۵ بخش تقسیم کرده و هر کدام از آن‌ها را به طور جداگانه با کلیپس ببندید. سپس از جلوی موهایتان سشوار کشیدن را آغاز کنید و به سمت پشت بروید.

 موهایتان را مدت زمان زیادی در حوله می‌پیچید

اشتباهات رایج هنگام سشوار کشیدن

موهایتان را بیشتر از ۳۰ دقیقه در حوله نپیچانید، مخصوصا اگر جنس حوله شما از نخ است. این جنس پارچه به دلیل اصطکاکی که ایجاد می‌کند، باعث آسیب به مو‌های شما می شود. بهتر است که ابتدا به دنبال حوله از جنس میکرو فیبر باشید، سپس سعی کنید که موهایتان را بیشتر از ۱۰ دقیقه داخل حوله نگه ندارید. اگر مو‌های ضخیم و پرپشتی دارید، بهتر است زمانی که ۵۰ درصد از موهایتان خشک شد، آن را سشوار بکشید، اما اگر مو‌هایتان نازک و کم‌پشت است، بعد از اینکه ۸۰ درصد از موهایتان خشک شد، این کار را آغاز کنید.

 از کرم‌های مو استفاده نمی‌کنید

 اگر شما هفته‌ای یک یا دو بار موهایتان را سشوار می‌کشید، حتما باید از کرم‌های محافظت مو استفاده کنید تا به موهایتان آسیب وارد نشود. شما باید این کرم‌ها را بعد از حمام به موهایتان بزنید. اگر مو‌هایتان خشک است از محصولات حاوی الکل استفاده نکنید. اگر هم موهای نرمال یا چربی دارید، مواد روغنی انتخاب خوبی نیستند.

 از دهانه متمرکز کننده موجود در جعبه استفاده نمی‌کنید

اشتباهات رایج هنگام سشوار کشیدن

حتما هنگام استفاده کردن از سشوار از دهانه متمرکز کننده استفاده نمایید. این دهانه باد گرم را متمرکز می‌کند به طوری که دیگر جریان هوا بر روی تمامی قسمت‌ها پخش نمی‌شود. در هنگام سشوار کردن، مطمئن شوید که نوک دهانه با شانه و در جهت بالا و رو به بیرون حرکت می‌کند تا حجم مو‌ها در ریشه افزایش یابد.

 از برس مناسب استفاده نمی‌کنید

 حتما هنگام سشوار کشیدن از شانه مناسب استفاده کنید. شانه‌های فلزی، خیلی سریع داغ می‌شوند و ممکن است به مو‌ها آسیب برسانند. اگر به دنبال شانه‌ای برای مصرف روزانه‌تان هستید، باید از شانه‌هایی با دانه‌های درشت و غیرفلزی استفاده کنید، زیرا این شانه ها به دلیل جنس عایقی که دارند، گرمای چندانی را جذب نمی‌کنند و مانع خشک شدن بیش از حد مو می شوند.

 شسوار را تمیز نمی‌کنید

اشتباهات رایج هنگام سشوار کشیدن

گرد و غبار و کثیفی روی سشوار نه تنها طول عمر خود سشوار را کم می‌کند، بلکه به مو‌های شما نیز آسیب می‌رساند. پیشنهاد می کنیم هر چند وقت یک بار، سشوار را تمیز کنید. مثلا اگر هفته‌ای ۱ بار از سشوار استفاده می‌کنید، حتما آن را ماهی یک بار تمیز نمایید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

ارتباط سیگار کشیدن و بینایی

در هنگام مصرف آنتی بیوتیک به چه نکاتی دقت کنیم

آشنایی با عملکرد بایوس در هنگام راه اندازی سیستم

نکته هایی که باید در هنگام کار با کامپیوتر بدانید

روش های رایج از بین بردن موهای زائد

وضعیت مادر هنگام شیر دادن

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر