اشتباهات سفر به دبی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

اشتباهات سفر به دبی

دبی، یکی از مقصد های محبوب در بین ایرانیان می باشد. دبی هم مانند هر شهر دیگری، دارای فرهنگ و آداب و رسوم مخصوص خودش است که باید رعایت شود. بهتر است قبل از سفر به دبی، اطلاعاتی راجع به این کشور بدست بیاورید. در این مقاله قصد داریم در مورد سفر به دبی بیشتر صحبت کنیم. دبی دارای جاذبه های بسیاری است که باعث شده هر سال گردشگران زیادی را به سمت خودش جذب کند. اما شما در سفر خود به دبی، با سنت ها، اعتقادات مذهبی و آداب و رسوم بسیاری روبرو می شوید که ممکن است بعضی از آنها، برایتان عجیب و غریب به نظر برسد. در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می کنیم.

اشتباهات سفر به دبی

از ساعت های بازدید جاذبه های دبی مطلع باشید

یکی اشتباهات سفر به دبی که اکثر گردشگران آن را انجام می دهند، اطلاع نداشتن از ساعت های باز یا تعطیل شدن یک مکان تفریحی می باشد. هم چنین بهتر است قبل از بازدید از یکی از جاذبه های گردشگری دبی، از ساعات اوج شلوغی آن مطلع شوید.

اشتباهات سفر به دبی

از شیرهای آب بنوشید

اگر در سفر خود به دبی، احساس تشنگی کردید، بدون نگرانی می توانید از شیر، آب بنوشید. آب های شیر، هم رایگان و هم سالم می باشند. اگر دوست ندارید از شیر، آب بنوشید؛ بهتر است بطری های آب معدنی محلی خریداری کنید. یکی از اشتباهات سفر به دبی، خرید بطری های آب معدنی خارجی و گران قیمت است.  شما می توانید بطری های آب معدنی محلی که بسیار سالم و خوب هستند را با قیمت های پایین تری خریداری نمایید.

اشتباهات سفر به دبی

نوشیدنی های الکلی برای گردشگران غیر مسلمان

اکثر مردمان امارات و دبی، مسلمان هستند و نوشیدنی های الکلی مصرف نمی کنند. به دلیل اینکه دبی، یکی از بزرگترین مقاصد گردشگری جهان است و از نقاط مختلف دنیا، به این کشور سفر می کنند، در بعضی از هتل ها برای مسافران و گردشگران غیر مسلمان، نوشیدنی های الکلی سرو می نمایند. در مکان های عمومی شهر مانند مراکز خرید، رستوران های مطرح و بزرگ و حتی پارک ها، این نوشیدنی یافت نمی شود. یکی از اشتباهات سفر به دبی برای گردشگران غیر مسلمان، استفاده از این نوشیدنی ها در مکان های عمومی است.

اشتباهات سفر به دبی

سیگار کشیدن در مکان های دولتی ممنوع است

سیگار کشیدن در مکان های دولتی، فروشگاه ها، مغازه ها، مراکز خرید، جاذبه های دبی، مراکز تفریحی و در مجموع مکان های عمومی سربسته ممنوع است.  شما  فقط می توانید در مکان هایی که در هتل ها و یا جاهای دیگر در نظر گرفته اند، سیگار بکشید. از اشتباهات سفر به دبی استفاده از سیگارهای برقی است. اگر در فرودگاه همراه شما سیگار برقی باشد، بلافاصله آن را مصادره می کنند.

اشتباهات سفر به دبی

توجه به فرهنگ و آداب و رسوم مردم امارات

ابوظبی، دبی و دیگر شهرهای امارات، با اینکه بسیار پیشرفت کرده اند، اما هنوز مردمان این شهر، به فرهنگ و اعتقادات قدیم خود پایند هستند و بسیار اهمیت می دهند. همانطور که کشور شما اعتقادات و آداب و رسومی خاصی دارد، کشور دبی هم دارای فرهنگ مخصوص به خودش است که باید در طول سفر به آن احترام بگذارید.

اشتباهات سفر به دبی

اشتباهات در هنگام رانندگی در دبی

قوانین مربوط به رانندگی در دبی، بسیار سختگیرانه می باشد. اگر شما قصد دارید در زمان سفر خود به دبی، یک ماشین کرایه کنید؛ بهتر است قبل از سفر از قوانین آن مطلع شوید.  در واقع سرعت بیش از حد، مسابقه دادن در خیابان ها، صحبت با تلفن در هنگام رانندگی، بر روی خطوط رانندگی کردن و دنده عقب راندن از جمله خطاهایی است که جریمه ای سنگین و گاهی بازداشت به همراه دارد. بهتر است برای بازدید از مکان های دیدنی از مترو یا تاکسی استفاده نمایید. یکی از قوانین دیگر در دبی، مربوط به عابرین پیاده است. اگر از مکان هایی که برای عبور پیاده مشخص نشده اند، بگذرید، با شما برخورد سختی خواهد شد و حتی ممکن است جریمه  هم بشوید.

توجه به پوشش و حجاب در سفر به دبی

اشتباهات سفر به دبی

یکی از اشتباهات سفر به دبی، توجه به پوشش و حجاب می باشد. دبی کشوری اسلامی با پوششی کاملا یکپارچه است. با اینکه در بسیاری از مناطق گردشگری مانند سواحل، گردشگران اروپایی دیده می شود اما دلیل نمی شود  که شما پوشش درستی نداشته باشید. بهتر است برای احترام گذاشتن به فرهنگ و عقاید مردمان دبی، لباس مناسب بپوشید.

به زنان عرب احترام بگذارید

بهتر است در سفر خود به دبی، لباس های نامناسب مخصوصا در مکان های عمومی نپوشید. زمانی که شما لباس مناسبی به تن داشته باشید، خودتان احساس بهتری خواهید داشت.

امنیت شخصی

امارات و دبی یکی از امن ترین کشورهای جهان به شمار می روند؛ اما با این حال در زمان بازدید از مکان های گردشگری بهتر است به افراد غریبه و مشکوک اعتماد نکنید و مراقب کیف خود باشید.
با اینکه کشور دبی دارای فرهنگ های مختلفی است اما بسیاری از آداب و رسوم آنها شبیه ما ایرانی ها می باشد. با این حال در سفر خود به دبی، پیشنهاد می کنیم نکات بالا را رعایت کنید.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

تور دبی

هتل ارکید دبی

هتل ال بوستان روتانا دبی

هتل امارات گرند دبی

هتل امواج روتانا دبی

هتل آتلانتیس دبی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر