اشتباهات فرهنگی در سفر‌های خارج از کشور

اشتباهات فرهنگی در سفر‌های خارج از کشور

اگر برای بار اولی است که به کشورهای خارجی سفر می کنید، باید به این موضوع توجه داشته باشید که فرهنگ کشور های دیگر با ما بسیار متفاوت می باشد و ممکن است یک حرکت دست، نشانه بی احترامی به مردمان بومی باشد. حتما قبل از سفر، در مورد فرهنگ کشور مقصد تحقیق کنید تا مشکلی در طول سفر پیش نیاید.

رعایت قوانین و آداب مربوط به انعام در مقصد

 اگر در سفر خود به آمریکای شمالی، به رستوران یا کافه رفتید، حتما به کارکنان انعام بدهید. دادن انعام در این کشور، امری کاملا طبیعی است. در برخی از کشور ها ندادن انعام، نشانه بی ادبی فرد می باشد. مثلا در ایتالیا، انعام را در فاکتور وارد می‌کنند و اگر مبلغی جداگانه به کارکنان داده شود، نوعی توهین محسوب می‌شود. البته این قوانین در تمام دنیا یکسان نیست. مثلا در بعضی از قسمت های چین و ژاپن، دادن انعام، نشانه توهین است. همین طور در نیوزیلند، اگر کسی به شما کمک کند، باید مبلغی به عنوان تشکر به آن بپردازید. پیشنهاد می کنیم قبل از سفر، در مورد انعام دادن در مقصد، تحقیق کنید.

مراقب نشانه‌های دست در خارج از کشور باشید

اشتباهات فرهنگی در سفر‌های خارج از کشور

در سفر های خود به خارج کشور، مراقب حرکات دست خود باشید؛ زیرا  یک حرکت کوچک دست، می تواند نشانه توهین شما محسوب شود.
آداب و رسوم مربوط به دست، در سراسر جهان کاملا متفاوت است. مثلا نشان دادن شست در بسیاری از کشور‌ها، نشانه تایید و "OK" است اما در برخی کشور‌های آسیایی از جمله ایران، این حرکت انگشت، معنای زشتی دارد. در واقع، نشانه‌های دست، در هر جای دنیا معناهای مختلفی دارد و به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای نشان دادن چیزی، به جای استفاده از یک انگشت، از کل دست استفاده نمایید.

اشتباهات فرهنگی در سفر‌های خارج از کشور

مردم محلی را لمس نکنید (مگر اینکه آنها را به خوبی بشناسید)

توجه داشته باشید که در طول سفر از بغل کردن مردمان بومی بپرهیزید. مثلا در اروپا و سایر نقاط جهان، بغل کردن دوستان و خانواده نزدیک، مرسوم است، اما اگر غریبه ایی اینکار را انجام دهد، معنای خوبی ندارد و ممکن است فرد تصور کند که می خواهد از او دزدی کند. حتما قبل از سفر، در مورد فرهنگ کشور مقصد اطلاعاتی بدست بیاورید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر