اشتباه رایانه ای و افشای اسرار ده ها خودروساز معروف - 0.0 out of 5 based on 1 vote

اشتباه رایانه ای و افشای اسرار ده ها خودروساز معروف

 اطلاعاتی کوتاه در مورد rsynk
اگر شما هم جزو لینوکس کاران باشید میدانید راهای زیادی برای انتقال اطلاعات بین دو کامپیوتر وجود دارد و راهای بسیار جالبی که در ویندوز از آنها محروم خواهیم بود. یکی از این روش ها rsynk است.

 

اشتباه رایانه ای و افشای اسرار ده ها خودروساز معروف
این برنامه کوچک لینوکسی قابلیت های زیادی به شما میدهد برای مثال شما میتوانید حجم زیادی از اطلاعات را با سرعت بالا منتقل کنید . پشتیبانی این برنامه از فایل های sparse هم قابل توجه است این فایل ها فایل هایی هستند که اگر شما برای مثال یک ماشین مجازی داشته باشید و در آن ماشین مجازی یک سیستم عامل نصب کرده باشید و حجم دیسک را 100 گیگ انتخاب کرده باشید ولی سیستم عامل شما در حقیقت 3 گیگ جا اشغال کرده باشد در صورت نیاز به انتقال با برنامه های عادی شما نیاز به 100 گیگ فضا داردید اما این برنامه میتواند حجم واقی را از مجازی تشخیص دهد.
Rsynk یک برنامه ساده است که مانند یک برنامه انتقال فایل عمل می کند.
با این برنامه حتی می توان تنها تغییراتی که بر روی یک فایل  انجام شده است را انتقال داد. فرض کنید، سروری دارید که مدام بایستی اطلاعات آن را با سرور دیگر بروز رسانی کرد، برای این کار لازم نیست هر بار کل اطلاعات را انتقال دهید، با کمک Rsynk  می توان فقط فایل هایی را که در کامپیوتر مبدا و یا مقصد تغییر کرده اند، انتقال داد. این کار فواید بسیاری از جمله ، آپلود سریع تر و کم تر شدن ترافیک شبکه و صرفه جویی در پهنای باند مصرفی به دنبال خواهد داشت.

 

اشتباه رایانه ای و افشای اسرار ده ها خودروساز معروف
در واقع  Rsynk  یک برنامه چند منظوره است که کارهای Backup  & Mirroring   را برای شما انجام خواهد داد.
افشای اطلاعات خودروسازان
گروه امنیتی UpGuard Cyber Risk اعلام کرد اطلاعات محرمانه شرکت های خودروسازی معروف جهان مانند جنرال موتورز، فیات کرایسلر، فورد، تسلا، تویوتا، فولکس‌واگن و ... از طریق پروتکل انتقال rsynk در بخش بک‌آپ دیتا روی سرور کمپانی به‌صورت عمومی در دسترس عموم قرارگرفته است.
نیویورک‌تایمز نخستین بار این گزارش را منتشر کرد و نوشت در این حادثه فنی ناشیانه، بیش از 157 گیگا بایت دیتا در دسترس عموم قرار گرفت که شامل اسرار و اسناد محرمانه خودروسازان بزرگ است.
معمولاً سرور rsync از طریق آی پی قابل‌ دسترس می‌شود و روی آن محدودیت تعریف می‌شود اما با اشتباه فنی ادمین، دیتای 10 ساله خودروسازان به‌راحتی در دسترس همه قرارگرفته است.
حتی اطلاعات شخصی کارمندان کمپانی Level One Robotics نیز لو رفته است. 

اشتباه رایانه ای و افشای اسرار ده ها خودروساز معروف

0.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.50 (1 Vote)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

صفحه پکیج ها

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل رامادا دی ام ای تایلند

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند