اشکال امنیتی پردازنده های اینتل

شرکت اینتل می گوید اشکال امنیتی پردازنده فقط برای تراشه های اینتل منحصر به فرد نیست و مسائل مربوط به عملکرد وابسته به حجم کار  است. اینتل  ادعا می کند که پردازنده های این شرکت دارای یک اشکال امنیتی هستند و رفع نرم افزار باعث کاهش سرعت کامپیوتر ها می شود. گزارش های این هفته نشان می دهد که یک نقص امنیتی در پردازنده های اینتل است و ادعا شده است که این نقص امنیتی در پردازنده های AMD وجود ندارد، این نقص منجر به طراحی مجدد هسته لینوکس و ویندوز برای محافظت در برابر این نقص سخت افزاری شده است.

"گزارش های اخیر که ادعا می کند این سوءاستفاده ها ناشی از" اشکال "یا" نقص "هستند و برای محصولات اینتل منحصر به فرد هستند نادرست است،" یک بیانیه از اینتل می گوید. "بر اساس تجزیه و تحلیل تا به امروز، بسیاری از انواع دستگاه های محاسباتی  با بسیاری از پردازنده های مختلف از شرکت های مختلف و سیستم عامل ها مستعد این سوء استفاده هستند."

اشکال امنیتی پردازنده های اینتل

اینتل می گوید که در رابطه با AMD و ARM یک بیانیه قوی نوشته شده است، علی رغم اینکه Tom Lendacky، مهندس AMD قبلا گفته است: "پردازنده های AMD حملات به سیستم ها را ندارند و ویژگی جداول هسته اسزوله از آن محافظت می کند." اینتل می گوید قصد دارد این اطلاعات را افشا کند هفته آینده در کنار سایر تولید کنندگان تراشه قرار میگیرد، اما امروز به دلیل آنچه که آن را به عنوان "گزارشهای نادرست رسانه" توصیف می کند، بیانیه ای را منتشر می کند.

بعضی از گزارش ها نشان می دهد که اصلاح نقص نرم افزار و سخت افزار باعث کاهش سرعت عملکرد در رایانه های شخصی می شود و اینتل این را انکار نمی کند. یکی از سخنگویان اینتل می گوید: "هر گونه تاثیرات عملکردی بستگی به حجم کار دارد و برای کاربران معمولی رایانه نباید قابل توجه باشد و در طول زمان کاهش می یابد." با این وجود، اینتل تأثیر واضحی بر دستگاههای سرور ندارد. اینتل توصیه می کند که کاربران نهایی باید با سیستم عامل خود و یا سیستم سازگار شوند و هر روز به روزرسانی های لازم و ضروری را انجام دهند.

اشکال امنیتی پردازنده های اینتل

بیانیه شرکت اینتل

شرکت اینتل و سایر شرکت های فن آوری از تحقیقات امنیتی جدیدی که روش های تجزیه و تحلیل نرم افزار را توصیف می کنند، آشکار می کنند که زمانی که برای اهداف مخرب مورد استفاده قرار می گیرند، قادر به جمع آوری اطلاعات حساس از دستگاه های محاسباتی هستند. اینتل معتقد است که این سوء استفاده ها توانایی ویروسی کردن، تغییر و یا حذف اطلاعات را ندارند.گزارش های اخیر که ادعا می کند این سوءاستفاده ها با یک "اشکال" یا "نقص" ایجاد شده است و برای محصولات اینتل منحصر به فرد هستند نادرست هستند. بر اساس تجزیه و تحلیل تا به امروز، بسیاری از انواع ابزار محاسباتی  با بسیاری از پردازنده های مختلف و سیستم عامل ها حساس به این سوء استفاده هستند.

اشکال امنیتی پردازنده های اینتل

اینتل متعهد به امنیت محصول و مشتری است و همکاری نزدیکی با بسیاری از شرکت های فن آوری دیگر، از جمله AMD، ARM Holdings و چندین سیستم عامل دارد، برای توسعه یک رویکرد در جهت حل این موضوع به سرعت و سازنده کار می کند. اینتل شروع به ارائه به روز رسانی نرم افزار و سیستم عامل برای مقابله با این سوء استفاده ها کرده است. بر خلاف برخی گزارش ها، هرگونه تاثیرات عملکرد بستگی به حجم کار دارد و برای کاربر معمولی رایانه نباید قابل توجه باشد و در طول زمان کاهش می یابد.

شرکت اینتل متعهد به بهترین روش برای تشخیص مسئولیت پذیری در مورد مسائل مربوط به امنیت است، به همین دلیل است که اینتل و سایر شرکت ها قصد داشتند این موضوع را هفته آینده منتشر کنند. اینتل معتقد است که محصولاتش امن ترین در جهان است و با حمایت شرکای خود، برای ارائه راه حل های موجود برای این موضوع بهترین امنیت ممکن را برای مشتریان خود ارائه می دهد.

اشکال امنیتی پردازنده های اینتل

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

موزه بطری های شیشه ای پاتایا تایلند

برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر