اشیا در Corel Draw

جابجا کردن اشیا در Corel Draw

برای جابجا کردن اشیا طراحی شده بر روی صفحه باید بعد از انتخاب آن توسط ابزار انتخاب با موس بر روی ضربدر وسط شکل قرار بگیرید تا علامت موس شبیه فلش چهارسر شود و سپس شی را به محل جدید منتقل نمایید.

تغییر اندازه اشیا
برای تغییر اندازه اشیا بعد از انتخاب آنها توسط ابزار انتخاب و ظاهر شدن مربع های مشکی شکل اطراف شی کافیست مربع ها را به سمت بیرون و داخل بکشید تا اندازه شی تغییر پیدا کند. اگر می خواهید شی نسبت به مرکز تغییر اندازه پیدا کند کلید Shift را باید نگه دارید.
چرخش شی
برای چرخش شی کافیست که شی را انتخاب کرده و سپس بر روی ضربدر آن کلیک نمایید تا مربع ها تبدیل به فلش های دو سر شوند و با فلش های دو سر و حرکت موس چرخش را انجام دهید.
برای حذف کردن شی آن را انتخاب کرده و کلید Delete را فشار دهید.
برای رنگ کردن اشیا طراحی شده بر روی صفحه باید از پالت رنگ استفاده کرد. برای این کار بعد از انتخاب شی مورد نظر از پالت رنگ بر روی رنگ دلخواه کلیک نمایید تا بدنه شی به رنگ انتخابی درآید و برای رنگ کردن خطوط اطراف شی کافیست بر روی رنگ دلخواه کلیک راست کنید.
یکی از ابزارهای موجود در جعبه ابزار نرم افزار کورل ابزار Rectangle یا مستطیل است که برای رسم مستطیل بر روی صفحه استفاده می شود. برای رسم آن کافیست بر روی این ابزار دو بار کلیک نمایید.


اشیا در Corel Drawمی توان مستطیل رسم شده بر روی صفحه را از نظر شکل ظاهری تغییر داد. برای مثال می توان گوشه های آن را گرد کرد. برای این کار کافیست از کادر Rectangle Corner Roundness استفاده کرد.
رسم بیضی
برای رسم بیضی کافیست ابزار بیضی را از جعبه ابزار انتخاب کرده و دوبار بر روی آن کلیک نمایید تا بیضی در وسط صفحه دیده شود و با انتخاب آن بر روی صفحه تمامی خصوصیات آن در نوار خصیصه ها به نمایش درآید. یکی از خصیصه های مهم بیضی اندازه دو قطر آن است که در این نوار به نمایش در می آید.

اشیا در Corel Draw

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر