اطلاعات امنیتی نیروی دریایی ارتش آمریکا هک شد


هکر های چینی 614 گیگا بایت از اطلاعات امنیتی مربوط به دستورات زیردریایی ارتش آمریکا را به سرقت بردند. به گزارش واشنگتن پست، کامپیوترهای یک پیمانکار نیروی دریایی ایالات متحده توسط هکرهای چینی هک شد و صدها گیگا بایت از اطلاعات مهم در مورد پروژه های مخفی به سرقت رفت. به گفته مقاماتی که با واشنگتن پست گفتگو کردند، این حمله در ماه ژانویه و فوریه امسال اتفاق افتاد. این ها پروژه هایی بودند که نامش فاش نشده بود که در زمینه جنگاوری زیردریایی ها مربوط به نیروی دریایی آمریکا بودند. نیروی دریایی از آن ها برای انجام تحقیقات، توسعه، آزمایش و ارزشیابی، مهندسی و مرکز پشتیبانی ناوگان برای زیردریایی ها، سیستم های زیر زمینی مستقل و سیستم های تهاجمی و دفاعی مرتبط با زیر دریایی ها، استفاده می کرد.

اطلاعات امنیتی نیروی دریایی ارتش آمریکا هک شد
هکرها 614 گیگابایت اطلاعات از پیمانکار را به سرقت برده اند که مربوط به یکی از این پروژه ها به نام "دریای اژدها" است. دریای اژدها یک پروژه مخفی است که وزارت دفاع آمریکا آت را به عنوان یک "قابلیت تهاجمی مخرب" جدید معرفی می کند که به "سیستم سلاح های موجود" در نیروی دریایی اضفه شده است که برای استفاده در زیردریایی ها بکار گرفته می شود. این پروژه در سال 2012 آغاز شد، و شروع آزمایشی آن در سپتامبر 2018 اجرا شد. واشنگتن پست اشاره می کند که علاوه بر اطلاعات در مورد دریای اژدها، اطلاعاتی در مورد سیگنال و داده های حسگر، اطلاعات اتاق های رادیویی مربوط به سیستم های رمزنگاری زیردریایی ها نیز توسط هکر های چینی به سرقت رفته است.
چین در دهه گذشته اقدامات جاسوسی سایبری خود را افزایش داده است؛ ارتش آزادیبخش مردم، واحدهای اختصاص داده شده به حملات سایبری و جاسوسی را راه اندازی کرده است و تشویق «هکرهای میهن پرستانه» برای کمک به آن را حتی با قدرت های بزرگ که اکنون رقابت با - اتهاماتی که چین به شدت انکار می کند؛ ارتش آزادی بخش مردم، واحدهای اختصاص داده شده به حملات سایبری و جاسوسی را راه اندازی کرده است و هکر های میهن پرست را برای کمک به آن ها تشویق می کند؛ البته چین این اتهامات را به شدت تکذیب می کند.

اطلاعات امنیتی نیروی دریایی ارتش آمریکا هک شد
این جمله جدید در زمان تنش جدید بین ایالات متحده و چین اتفاق می افتد. چین در سال های اخیر به منظور گسترش دامنه نفوذ خود، ادعا هایی در مورد دریای چین جنوبی داشته است و بخشی از اقیانوس آرام در چین، ویتنام و فیلیپین را برای انجام تمرینات نظامی و ساخت جزایر مصنوعی برای کمک به نیروهای خود و تقویت ادعاهای ارضی خود، اختصاص داده است. این اقدامات منجر به افزایش تنش میان همسایگان چین و ایالات متحده آمریکا شده است که حضور نیروی دریایی آمریکا در منطقه را به ئنبال داشته است، در حالی که چین با آن مخالفت کرده است. با توجه به اینکه ایالات متحده در منطقه فعالیت می کند، سرقت اسرار تکنولوژی دریایی می تواند مشکل ساز باشد و می توان از آن ها برای ساخت سیستم سلاح جدید و یا اقدامات ضد دفاعی استفاده کرد.

اطلاعات امنیتی نیروی دریایی ارتش آمریکا هک شد
این اولین بار نیست که هکرهای چینی تحت حمایت دولت در سرقت اطلاعات از ارتش آمریکا دخالت داشته اند. هکرهای چینی همچنین در یک حمله سایبری در سال 2009 انجام دادند که پروژه جنگنده هوایی F-35 Joint Strike Fighter را به خطر انداخت و ترابایت ها اطلاعات مربوط به طراحی این هواپیما را به سرقت بردند. این تنها حمله سایبری است که پروژه F-35 را تحت تاثیر قرار داده است.
اطلاعات امنیتی نیروی دریایی ارتش آمریکا هک شد

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

کلیسای جامع نیروی دریایی کرونشتات روسیه

پارک دریایی تانکو عبدالرحمن کوتاکینابالو مالزی

وقتی سارا کوچک شد

پیشرفت های امنیتی مهم در آیفون های 2018

موزه نیروی دریایی استانبول

مخالفت بیشتر شرکت های تکنولوژی با سیاست های مهاجرتی دولت آمر

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر