اطلاعات کامل در مورد اپل پارک

اپل پارک، ستاره پردرآمد جدید چند میلیارد دلاری عجیب و غریب، که شرکت اپل در کوپرتینو، کالیفرنیا ساخته است. این یک بنای چشمگیر است که در این مطلب سایت edanesh آن را بررسی می کنیم. اپل یکی از بزرگترین شرکت های جهان است، بنابراین جای تعجب نیست که این مرکز  در یک حلقه بی نهایت در کوپرتینو، کالیفرنیا  سریع رشد می کند. اپل سال های زیادی را صرف ساخت HQ کرده است. این بنای فضای باز جدید به طور رسمی به نام اپل پارک نامگذاری شده است. (پیش از این اعلام شد که این ساختمان به دلیل طراحی سفارشی پروازش به عنوان "محوطه سفینه فضایی" به طور گسترده شناخته شده است.) و در محوطه سابق هیولت پاکارد واقع شده است.

اطلاعات کامل در مورد اپل پارک

چه زمانی Apple Park به پایان خواهد رسید؟

ساخت و ساز تا پایان سال 2017 به پایان رسیده استو بخش عمده ای از کار انجام شده است. با این وجود، هنوز محوطه سازی بیرونی ادامه دارد. از آوریل 2017، محوطه جغرافیایی 175 هکتار گزارش شده است که از کارکنان استقبال می کند، اما قرار است بیش از شش ماه طول بکشد تا تمام 12،000 کارمند را در محل جدید جابجا کند و برخی از ساخت و سازها نیز در تابستان ادامه خواهد یافت حتی زمانی که کارکنان جابجا می شوند. در مصاحبه ای جدید با وال استریت ژورنال، مدیر جی آیوی، مدیر طراحی اپل، اعلام کرده است که تیمش در  پاییز امسال شروع به کارخواهد کرد و از آخرین تیم هایی است که برای رفتن به محوطه اپل پارک می روند. در واقع، یکی از مهم ترین قسمت های افزوده به پارک، استودیو استیو جابز است که احتمالا تنها بخشی از ساختمان است که ما به طور رسمی می بینیم. این استودیو یک سالن دیدنی دارای 1000 صندلی است که بر روی یک تپه واقع شده است، یکی از بالاترین نقاط در پارک اپل است و بدون شک این مرکز در آینده برای ارائه محصولات این کمپانی است چیزی که اپل در مارس 2016 وعده داده است.

اطلاعات کامل در مورد اپل پارک

اپل پارک چقدر هزینه داشت؟

در ابتدا تخمین زده شد که این محوطه فضای باز هزینه نیمی میلیارد دلار خواهد داشت. زیر بنای آن 160 میلیون دلار هزینه داشت. اما (به طور کلی در مورد پروژه های بزرگ ساختمانی)، هزینه های بیش از حد افزایش یافته است. هزینه ساخت اپل پارک به کمتر از 3 میلیارد دلار در سال 2011 و تقریبا 5 میلیارد دلار تا سال 2013 رسیده است، اگر چه گزارش شده است که اپل به دنبال راه هایی برای مقابله با این یک میلیارد دلار است. اپل با توجه به مطالبات دقیقش در مورد طراحی، مواد و غیره شناخته شده است، اما هزینۀ زیاد این پروژه موجب اختلاف نظر شده است. در سال 2013، گزارش شد که سهامداران عصبانی در معرض حمله به این پروژه قرار گرفتند و آن را به عنوان عجیب و غریب بودن برچسب گذاری کردند. پس از آن، اپل احتمالا آن را می پذیرد. هزینه نهایی 5 میلیارد دلار صرف هزینه زیادی می شود، اما هنوز هم تنها 2.3 درصد از ذخایر نقدی جیانگستون اپل را شامل می شود.

اطلاعات کامل در مورد اپل پارک

بهره وری انرژی و اعتبار نامه سبز

مدیر عامل اپل، مدیر تیم کوک، در جریان رویداد در ماه مارس 2016 گفت: "چشم انداز استیو برای اپل به مراتب فراتر از زمان خود ما بود. او اپل پارک را به عنوان نوآوری برای نسل های آینده در نظر گرفت. فضاهای کاری و پارک های طراحی شده برای الهام بخشیدن به تیم ما و همچنین به نفع محیط زیست است. ما به یکی از ساختمان های پر انرژی کارآمد در جهان دست یافته ایم و پارک به طور کامل بر روی انرژی های تجدید پذیر فعالیت خواهد داشت. به گفته یک گزارش اپل انسیس، اکثر قدرت برای این امکانات از "on-site low carbon Central Plant" به دست آمده است. این ساختار با پانل های خورشیدی در اطراف بالای ساختمان نیز نصب شده است. علاوه بر این، کاشت 7000 درخت در اطراف این محوطه تعیین شده است. اپل یک متخصص برجسته ای از دانشگاه استنفورد استخدام کرده است تا به چشم انداز منطقه کمک کند و بعضی از گیاهان بومی از جمله باغ های زردآلو را بازیابی کند. محوطه جدید نیز از آب بازیافتی استفاده خواهد کرد و از 13،300 فوت خط لوله استفاده خواهد کرد.

اطلاعات کامل در مورد اپل پارک

طراحی و امکانات

شرکت Foster + Partners بریتانیا، معماران این ساختمان عظیم هستند. پروژه های پیشین شامل استادیوم ومبلی، ایستگاه متروی کانر کانادایی، فرودگاه استنست، پل هزاره لندن، دفتر مرکزی HSBC در کاناری قناری، مرکز تکنولوژی Maclaren و برج Hearst در نیویورک هستند. در مصاحبه ای با نورمن فاستر، موسس و رئیس فاستر + او توضیح داد که از ایده یک میدان در لندن، که در آن خانه ها یک پارک را احاطه کرده اند، الهام گرفته شده است. این در نهایت به طراحی حاضر تبدیل شد: یک ساختار دایره ای در اطراف یک پارک بزرگ در فضای باز. فاستر همچنین توضیح داد که در هنگام برنامه ریزی ساختمان، معماران مجبور بودند بخش های مختلفی را که نیاز به همکاری با یکدیگر دارند، در نظر بگیرند. طبق گزارشات، یک شرکت هلندی به نام Arco برای کارکنان اپل به منظور استفاده از فضاهای کاری باز و جلوگیری از فضای اداری مشابه میزهای 18 پایی سفارشی طراحی کرده است. 500 قطعه وجود خواهد داشت و اگر قرار باشد پایان یابد تقریبا به طول بازار ملی در واشنگتن دی سی خواهد بود.

اطلاعات کامل در مورد اپل پارک

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل پارک رویال استانبول

هتل پارک سیتی استانبول

هتل پارک حیات استانبول

هتل گرین پارک تکسیم استانبول

هتل گرین پارک مرتر استانبول

هتل گلدن پارک استانبول

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر