اقامتگاه بوم گردی بادگیر

اقامتگاه بوم گردی بادگیر

اقامتگاه بوم گردی بادگیر در شهر تاریخی یزد با وجود کارکنان و خدمه مهربان و مهمان نوازش و با فراهم آوردن فضایی سنتی، صبحانه های محلی  و بسیاری ویژگی های دیگر اقامتی به یادماندنی در سفر به این شهر را برای مسافران فراهم می آورد.
تنها کسانی که مجاز به ورود به استراحتگاه می باشند، مهمانان و کارکنان هستند، بنابراین قسمت داخلی برای مهمانان بسیار امن است.
این اقامتگاه در ساختمانی ۱۰۰ ساله که قدمت آن به دوران قاجار باز می گردد و در بافت تاریخی یزد در محله چهارمنار واقع شده است، بنا شده است. قدمت خانه و نام صاحب خانه "حاج عباس زرگر" خود بیانگر رعایت اصول و قواعد خانه های منطقه کویر در این خانه می باشد. در چهار ضلع خانه اتاق ها به صورت بهارخواب، تابستان خانه، پاییز خواب و زمستان خانه قرار گرفته اند و حیاط خانه با وجود حوض بزرگ و درخت های گوناگون و سر به فلک کشیده فضایی سرشار از آرامش و سرزنده را برای اهل خانه به ارمغان می آورد. تالار خانه در ضلع تابستان خانه قرار گرفته است بدین گونه که در کل طول روز بیش از چند ساعت آفتاب ندارد. سعی شده تا با افزودن امکانات لازم برای پذیرایی از مهمانان و مسافران عزیز روح سنتی و آرامش بخش خانه پابرجا بماند.برخی از اتاق های اطراف حیاط به طور سنتی مبله شده اند. همچنین مسافران در این مکان با نوشیدنی های گیاهی سنتی خوشامد گویی می شوند.

اقامتگاه بوم گردی بادگیر

یکی دیگر از عواملی که به محبوبیت این اقامتگاه در یزد کمک کرده است ، محل بسیار ویژه آن است. از یک سو، دسترسی آسان به مکان های باستانی شهر بسیار مناسب است و از طرف دیگر بسیار نزدیک به باغ دولت آباد است که دارای بلندترین بادگیر در جهان می باشد . همچنین امکانات موجود در اقامتگاه نیز شامل پارکینگ رایگان، اینترنت رایگان، سرویس اتاق های رایگان، پذیرایی با انواع عرقیجات و چای و غذای محلی، سرو صبحانه،دارای اتاق بازی و نهارخوری، خدمات خشکشویی (با هزینه اضافی) ، دارای صندوق امانات، یخچال عمومی  و امکان نگهداری چمدان ها،  و برگزاری تورهای متنوع طبیعت گردی و کویر نوردی و یزدگردی و ... می باشند.

مهمان ها در این اقامتگاه می توانند انواع اتاق های زیر را انتخاب نمایند:
 اتاق دو نفره با حمام (یک تخت نرمال، مبل، آینه، تهویه هوا، بخاری، فرش، پرده، حوله)
اتاق دو نفره سنتی با حمام (تخت زمینی، آینه، حوله، فرش، پرده، تهویه هوا، بخاری)
خوابگاه های مشترک (5 تخت تختخواب با سیستم تهویه هوا، بخاری، فرش، پرده)
اتاق خانوادگی(3 تخت تختخواب با سیستم تهویه هوا، بخاری، فرش، پرده)

اقامتگاه بوم گردی بادگیر

پذیرش این مکان از ساعت 09:00 تا 23:00 می باشد و در آن صندلی چرخدار موجود نیست و کودکان پذیرفته می-شوند. اتاق های خانوادگی نیز بدون محدودیت تعداد نفرات هستند. امکان سیگار کشیدن در همه اتاق ها و فضاهای مشاع ممنوع است. از ورود حیوانات نیز جلوگیری می شود.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

اقامتگاه های استان سمنان و روستای آشین

اقامتگاه بومگردی گیله بوم در گیلان

اقامتگاه های جزیره قشم و استان یزد

اقامتگاه های بومگردی کویر، یزد و کاشان

تعدادی از اقامتگاه های بومگردی معروف ایران

زیست بوم کویر چیست؟

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر