اقامتگاه بوم گردی رستاق

  اقامتگاه بوم گردی رستاق

رستاق به معنی مجموعه ای از روستا ها می باشد. اقامتگاه بومگردی رستاق خانه ای روستایی با دیوارهای خشتی، در میان مجموعه ای از روستاهای تاریخی، در دل کویر واقع در روستای صدرآباد شهرستان اشکذر در 20 کیلومتری شهر یزد می باشد.


اقامتگاه بوم گردی رستاق

این اقامتگاه با مساحت ۲۰۰۰ متر مربع دارای ۸ اتاق مجهز به سیستم سرمایشی و گرمایشی با ظرفیت 35 الی 40 نفر می باشد. 3 اتاق این مجموعه دارای سرویس بهداشتی و حمام و 4 اتاق آن فاقد سرویس بهداشتی و حمام می باشد. 2 سرویس بهداشتی و حمام مشترک در حیاط مجموعه وجود دارد که برای استفاده عموم می باشد. بوم گردی رستاق شامل باغ انار، حیاط، نارجستان، مطبخ (آشپزخانه سنتی) تالار و حوضخانه، مزرعه ای کوچک (فضای سبزی کاری شده که مهمانان می توانند برای وعده های غذایی خود سبزی بچینند و از خوردن سبزی تازه محلی همراه با غذای سنتی لذت ببرند.)، محل نگهداری حیوانات (از قبیل گوسفند، مرغ و خروس، خرگوش، کبوتر)، دمنوشکده (فضایی برای سرو دمنوش و شربت های طبیعی) و ... می باشد. قابل توجه مسافرین عزیز،اتاق ها فاقد تخت می باشند و درصورت درخواست مسافران،فراهم آوردن 7 تخت مقدور میباشد.

اقامتگاه بوم گردی رستاق

در کنار اقامت در خانه بومی رستاق، مهمانان می توانند از کمپ کویری آفتاب که یکی از جاذبه های طبیعت گردی و توریست گردی استان یزد به شمار می آید نیز دیدن کنند و از تفریحاتی مانند شترسواری، موتور سواری، رصد ستارگان و ... لذت ببرند.
آدرس این اقامتگاه بسیار زیبا در شهر یزد،شهرستان اشکذر ، روستای صدر آباد،خیابان صدوقی می باشد.
از جاذبه های اطراف اقامتگاه بوم گردی رستاق که همگی به فواصل چند دقیقه ای از این اقامتگاه هستند می-توان به موارد زیر اشاره کرد:
1- مسجد تک مناره با منار جنبان و قلعه تاریخی روستای عزآباد
2- قلعه قدیمی و شهر تاریخی مدفون زیر خاک روستای صدرآباد
3- خانقاه(محل عبادت درویشان) و یخچال خشتی روستای بندرآباد
4- قلعه دو جداره روستای ابراهیم آباد
5- چاپارخانه و کاروانسرای روستای همت آباد.
6- زمین های کشاورزی روستایی و گمبه ها (استراحت گاه های خشتی میان مزارع)
7- کویر های شنی با درختان تاق
مجموعه اقامتی رستاق در صدد است تا با حفظ محیط زیست طبیعی، تجدید معماری بومی و سنتی، حفظ و پرورش فرهنگ های محلی به بهبود گردشگری در منطقه بپردازد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

اقامتگاه های استان سمنان و روستای آشین

اقامتگاه بومگردی گیله بوم در گیلان

اقامتگاه های جزیره قشم و استان یزد

اقامتگاه های بومگردی کویر، یزد و کاشان

تعدادی از اقامتگاه های بومگردی معروف ایران

زیست بوم کویر چیست؟

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر