اقامتگاه بوم گردی شعرباف


اقامتگاه بوم گردی شعرباف

اقامتگاه بوم گردی شعرباف در بافت تاریخی شهر یزد در یکی از محله های قدیمی آن به نام فهادان واقع شده است. پیشینه سرای سنتی شعر باف، به دوره قاجاریه باز می گردد، همچنین این بنا در فهرست آثار ملی و یونسکو نیز به ثبت رسیده است. آخرین مرمت این مجموعه، بهار 1395 به پایان رسید و سعی بر حفظ معماری سنتی خانه بوده است.

اقامتگاه بوم گردی شعرباف

هتل شعرباف یزد با ده اتاق، کافی شاپ، رستوران، پارکینگ، سرویس خشکشویی، کارمندان مسلط به زبان انگلیسی، ترانسفر به فرودگاه و اینترنت رایگان پذیرای مهمانان میباشد. این اقامتگاه دارای دو محوطه مجزا می باشد که اتاق های نیلوفر، ارکیده و نسترن در حیاط کوچکتر و بقیه اتاق ها در حیاط بزرگتر قرار گرفته اند. حیاط بزرگتر ایوانی وسیع دارد که مهمانان عزیز می توانند جهت صرف غذا از این ایوان استفاده کنند. این ایوان به گویش محلی مردم یزد، تالار نامیده می شود. در حیاط و پشت بام خانه نیز تخت های سنتی چیده شده و اوقات آرامش بخشی را برای مهمانان پدید می آورد. محوطه کوچکتر نیز دارای تالار می باشد که به صورت کاملا سنتی طراحی شده است.
در زمان قدیم، نوع ساخت اتاق ها هماهنگ با فصل های سرد و گرم سال بوده است. به این صورت که اتاق های سه دری و پنج دری که در قسمت جنوبی خانه و رو به سمت شمال قرار دارند، تابستان خانه و اتاق هایی که رو به روی تابستان خانه بوده اند، زمستان خانه نامیده میشدند. از دیگر مزایای اقامت در خانه سنتی شعرباف، می توان به دسترسی آسان به مناطق تاریخی شهر یزد و دستگاه شعربافی با قدمت 200 ساله که در این خانه نگهداری می شود، اشاره کرد.

اقامتگاه بوم گردی شعرباف

هزینه برای اقامت کودکان زیر 3 سال در این مجموعه رایگان میباشد و کودکان3 تا 8 سال در صورت عدم استفاده از سرویس نیم بها و بالای 8 سال نیز به عنوان نفر اضافه محاسبه می شود. پذیرش خانمها نیز تنها با ارائه مدارک شناسایی معتبر امکان پذیر است. پذیرش صیغه نامه معتبر با مهر برجسته هم امکان پذیر است. مهمانان عزیز جهت صرف غذا می توانند از تالار واقع در محوطه هتل استفاده نمایند. همچنین در صورت امکان، غذا در محوطه و پشت بام هتل نیز سرو می شود.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

اقامتگاه های استان سمنان و روستای آشین

اقامتگاه بومگردی گیله بوم در گیلان

اقامتگاه های جزیره قشم و استان یزد

اقامتگاه های بومگردی کویر، یزد و کاشان

تعدادی از اقامتگاه های بومگردی معروف ایران

زیست بوم کویر چیست؟

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر