اقامتگاه بوم گردی طارونه یزد - 5.0 out of 5 based on 1 vote

اقامتگاه بوم گردی طارونه یزد


اقامتگاه بوم گردی طارونه یزد

یزد اولین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی جهان است که قدمت آن به هزاره سوم پیش از میلاد باز می گردد. این شهر به شهر بادگیرها معروف است . بافت تاریخی یزد به ثبت آثار ملی رسیده است که همچنان قابل سکونت هستند. این شهر باستانی اماکن تاریخی زیادی همچون بقعه شیخ احمد فهادان، بقعه دوازده امام، خانه عرب ها ، خانه لاری ها ، مسجد جامع ، امام زاده جعفر، مجموعه امیرچخماق ، آتشکده زرتشتیان، بازار خان، بازار زرگری ، باغ دولت آباد و ... دارد که گردشگران زیادی برای بازدید از این اماکن به این شهر سفر میکنند.

اقامتگاه بوم گردی طارونه یزد

از جمله صنایع دستی این شهر میتوان به قالی، قالیچه، گلیم، مخمل، زری، چادر شب، دستمال، مرس ریزه جیم، قناویز، اجرامی، شمد، ترمه، پرده، زیلو، روفرشی، کرباس، بقچه، لنگ، کیسه حمام، خورجین، پتو، سفال، سرامیک، حصیر، کاشی و گیوه اشاره کرد.  برای اقامت در این شهر زیبا و تاریخی، اقامتگاه هایی به سبک ایرانی و سنتی در این شهر ساخته شده اند که یکی از آن ها اقامتگاه بوم گردی طارونه می باشد. اقامتگاه بوم گردی طارونه در مرکز شهر یزد واقع شده است که از خشت و به سبک خانه های بومی یزد ساخته شده طوری که اتاق های این خانه دورتادور حیاط کوچک قرار گرفته اند و قدمت آن به دوره زندیه بر می گردد. طارونه در لغت به معنای گل درخت نخل می باشد. حیاط این اقامتگاه یک باغچه کوچکی با نخلی زیبا، در کنار حوضی که با گلدان های زیبای شمعدانی آراسته شده است، همچنین دور تا دور حیاط تخت هایی برای استراحت و دورهمی های میهمانان قرار گرفته اند. در و پنجره های این خانه بومی از چوب ساخته شده که فضایی کاملا سنتی را تداعی می کند.

اقامتگاه بوم گردی طارونه یزد

اقامتگاه طارونه با دارا بودن 6 اتاق دو تخته، 3 تخته و 4 تخته ظرفیت پذیرایی از 25 گردشگر را دارد، در آینده ای نزدیک 4 اتاق دیگر به این اقامتگاه اضافه می شود که 10 نفر به ظرفیت آن افزوده می شود. 3 تا از اتاق ها سرویس بهداشتی مستقل دارند و برای بقیه اتاق ها سرویس ها به صورت مشترک استفاده می شود، همچنین این اقامتگاه مجهز به پارکینگ غیر مسقف، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، وای فای، توالت ایرانی و فرنگی، حمام، آشپزخانه و راهنمای تور می باشد. سیستم سرمایشی و گرمایشی اتاق ها نیز اسپیلت است. اقامت برای کودکان زیر 2 سال رایگان و از 2 تا 12 سال نیم بها می باشد. در نزدیکی این اقامتگاه جاذبه های تاریخی زیادی وجود دارد که مسافرانی که در این خانه بومی اقامت دارند به راحتی می توانند از آنها بازدید نمایند. از جمله این جاذبه ها می توان به مجموعه امیرچخماق، بقعه دوازده امام یزد، مسجد جامع یزد، زندان اسکندر، باغ دولت آباد، حمام و بازار خان اشاره کرد.
فاصله این اقامتگاه تا جاذبه های گردشگری و مکان های مهم به شرح زیر است:
فاصله تا فرودگاه بین المللی شهید صدوقی یزد --> 9.9 کیلومتر ( 19 دقیقه )
فاصله تا پایانه مسافربری یزد --> 10.7 کیلومتر ( 21 دقیقه )
فاصله تا ایستگاه راه آهن یزد --> 6 کیلومتر ( 13 کیلومتر )
فاصله تا مجموعه امیر چخماق --> 1.2 کیلومتر ( 5 دقیقه )
فاصله تا بقعه دوازده امام -->1 کیلومتر ( 12 دقیقه پیاده)
فاصله تا مسجد جامع --> 800 متر ( 10 دقیقه پیاده)
فاصله تا زندان اسکندر --> 1 کیلومتر ( 13 دقیقه پیاده )
فاصله تا باغ دولت آباد --> 1.9 کیلومتر ( 8 دقیقه )
فاصله تا حمام خان --> 1 کیلومتر ( 13 دقیقه )
فاصله تا خانه لاری ها --> 1.7 کیلومتر ( 5 دقیقه )
فاصله تا آتشکده زرتشتیان --> 3.2 کیلومتر ( 10 دقیقه )
فاصله تا بازار خان --> 850 متر ( 11 دقیقه پیاده )

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

اقامتگاه های استان سمنان و روستای آشین

اقامتگاه بومگردی گیله بوم در گیلان

اقامتگاه های جزیره قشم و استان یزد

اقامتگاه های بومگردی کویر، یزد و کاشان

تعدادی از اقامتگاه های بومگردی معروف ایران

کلات و باغ پهلوان پور یزد

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر