الماس دوقلوی ایران، زیباترین جایی که می توان دید! - 5.0 out of 5 based on 1 vote

الماس دوقلوی ایران، زیباترین جایی که می توان دید!

یکی از سرسبزترین مناطق شمالی ایران، استان گیلان است. این سرزمین، به دلیل آب و هوای فوق العاده و جاذبه های طبیعی، هر سال گردشگران زیادی را به خودش جذب می کند. یکی از زیباترین جاذبه های این استان، آبشار زمرد است که در شهر حویق قرار دارد. اطراف این آبشار، طبیعت زیبایی شکل گرفته که تماشای آن خالی از لطف نیست.

الماس دوقلوی ایران، زیباترین جایی که می توان دید!

 این آبشار چه ویژگی به خصوصی دارد؟

 شهر حویق در 40 كیلومتری شمال شهر تالش قرار دارد. این شهر به تازگی بنا شده و از ترکیب دو دهستان حویق و چوبر تشكیل شده است. آبشارهای تالش بيشتر در ميان جنگل های کوهستانی منطقه واقع هستند. آبشار زیبای زمرد در تمام طول سال خروشان می باشند و به دلیل آب و هوای معتدل، باعث شده گردشگران زیادی این مکان را برای اقامت چند روزه خود انتخاب کنند. یکی از این دو آبشار دوقلو، کوچک و دارای عمق کم است و ارتفاع آن به ۴ و ۸ متر می رسد. اما آبشاردومی، دارای ارتفاعی بیش از ۱۵ متر می باشد. آب آبشار زمرد در تمام 4 فصل بسیار سرد بوده و محل زندگی‌ ماهی قزل‌آلا نیز است. البته دمای آب در فصل تابستان کمتر شده و برای شنا مناسب می باشد. اگر اهل ماهیگیری هستید، حتما قلاب ماهیگیری خود را به همراه بیاورید.

الماس دوقلوی ایران، زیباترین جایی که می توان دید!

این آبشار از ییلاقات سرازیر می‌شود و بالاتر از آبشار زمرد چند آبشار کوچک نیز وجود دارد که  زیبایی خاصی به منطقه بخشیده اند. طبیعت بکر این منطقه، یکی از جاذبه های دیدنی است که بر زیبایی این آبشار ها افزوده است. یکی از مشکلاتی که ممکن است زمان بازدید، با آن مواجه شوید، محیط لزج آن است که باعث شده دسترسی به آبشار کمی سخت شود و به همین دلیل بهتر است کفش های مناسب به همراه داشته باشید. بهترین زمان برای بازدید از این دو آبشار دوقلو، فصل بهار است. پیشنهاد می کنیم بازدید از این آبشار را در برنامه سفر خود قرار دهید.

الماس دوقلوی ایران، زیباترین جایی که می توان دید!

4.1578947368421 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.16 (19 Votes)

مطالب مشابه

هتل الماس مشهد

هتل می تاور مالزی

مرکز خرید الماس شرق مشهد

برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور مالزی

برج الماس دبی

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر