انجیر

شهید دکتر پاکنژاد در کتاب خود آخرین دانشگاه و آخرین پیامبر می نویسد، از آن رو انجیر میوه بهشتی نامیده شده است که دارای خواص بسیاری می باشد و کمتر کسی نسبت به این میوه ناسازگاری دارد. میوه انجیر سرشار از ویتامین های A، B، C و قند می باشد، آسان هضم می شود و برای کودکان و بیماران رو به بهبودی بهترین میوه است.

البته افرادی که دچار اختلالات گوارشی، دیابت و یا چاقی مفرط هستند باید از آن پرهیز کنند. ولی برای ورزشکاران، افراد سالمند و کوکان ضعیف، انجیر بهترین اثرات و سودمندی را دارد.

انجیر

میوه انجیر منبع بسیار خوبی از پتاسیم، منیزیوم، کلسیم، و ویتامین C نیز است و همینطور چاق کننده خوبی می باشد. بنابراین به افرادی که می خواهند به طور طبیعی چاق شوند، توصیه می شود تا از انجیر در رژیم غذایی خود بهره ببرند. جوشانده انجیر خشک التهاب مجاری دستگاه تنفسی، کلیه ها، ذات الریه و ذات الجنب را معالجه می کند.

انجیر
پنجاه درصد انجیر خشک از قند است. معمولا انجیر خشک به نسبت انجیر تازه ملین نیست ولی از لحاظ مواد غذایی غنی تر می باشد و خوردن آن ذهن را باز و اشتها را زیاد می گرداند.
میوه انجیر فعالیت های کلیه را افزایش می دهد و کلسترول و اسید اوریک اضافی را دفع می کند، و برای همین ادرارآور است. این میوه همچنین باعث تعریق زیاد بدن می شود و از این راه سموم بدن را دفع می کند. شهید دکتر پاکنژاد همچنین اضافه می کند که طبق فرمایش پیامبرخوردن انجیر برای مبتلایان به نقرس نیز موثر است.

انجیر

از دیگر فواید انجیر  می توان به رفع بوی دهان، کمک به استحکام استخوان و دندان های کودکان نیز اشاره کرد. گرچه که نقش و خواص انواع انجیر مشابه هم هستند، اما انجیر سیاه به رفع انواع سرفه کمک می کند.

مهمترین خواص و فواید انجیر از دیدگاه طب سنتی و اسلامی:

ضد سرطان: انجیر به دلیل منابع غنی بتا کاروتن و ویتامین C در پیشگیری از سرطان نقش مهمی دارد.

خونساز: این میوه دارای آهن زیاد و ویتامین است که این عناصر برای افراد مبتلا به کم خونی توصیه می گردد.

کاهنده چربی و اوره خون:  میوه انجیر به کاهش چربی و اوره خون کمک می نماید و کاهنده فشار است، زیرا پتاسیم موجود در انجیر فشار خون را تنظیم می کند.

ضد میکرب: در طب قدیم به افرادی که یبوست می گرفتند انجیر می خوراندند، زیرا این میوه خاصیت ضد میکربی دارد و روده ها را تمیز می کند، که همین باعث رفع یبوست و درمان آن می شود.

مصارف گوناگون از انجیر طبق درمان سنتی:

انجیر

•خوردن ترکیب مساوی از انجیر با عسل برای درمان زخم معده مفید است.

•جوشانده 20 تا 40 گرم انجیر خشک در 20 لیتر آب در بهبود زکام های شدید، تورم حنجره، برونشیت های کهنه و تورم لثه مفید و موثر می باشد.

•مصرف دم کرده گرده انجیر خشک بو داده در درمان ذات الریه، برونشیت و سیاه سرفه نقش موثری دارد.

•مربا و کمپوت انجیر بهترین غذا برای مبتلایان به یبوست است.

•اگر انجیر خشک را جوشانده و یا دم کنید و به فرد سرما خورده دهید آن را درمان می کند.

•جوشانده برگ های درخت انجیر نقش موثری در درمان سرفه دارد.

•غرغره جوشانده انجیر خشک برای درمان گلودرد مفید است.

•مزه مزه کردن انجیر خشک در دهان لثه ها را محکم می کند و نیز سینه و گلو را نرم می گرداند.

انجیر

همچنین در کتاب آخرین دانشگاه و آخرین پیامبر از امام رضا نقل است که خوردن انجیر دردهای کهنه را شفا می بخشد، چنانچه نیازی به داروی دیگری نیست. و برای درمان دمل چرکین  انجیر میوه نافعی است.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر