ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اندروید یا ای او اس؟ پادشاهی برای کدام است؟

قطعاً برای شما هم جالب است که بدانید کدام یکی از سیستم عامل های موبایلی بر دیگری برتری دارد. این مطلب می تواند برای تمام کسانی که می خواهند گوشی خریداری کنند نیز بسیار مفید است. همانطور که همه می‌دانند در دنیا سیستم عامل های مختلفی وجود دارد که بحث ما سر دو سیستم عامل پر طرفدار در دنیای موبایل های هوشمند یعنی اندروید و ای او اس است. سیستم عامل ای او اس در انحصار شرکت اپل است و برای دیوایس های خود این شرکت مانند آیفون ها و ای پد ها استفاده می‌شود ولی سیستم عامل اندروید سیستم عامل اوپن سورسی است که در انحصار شرکت گوگل می باشد.

اوپن سورس بودن یعنی کدهای مخفی و غیر مخفی این سیستم عامل در اختیار همه قرار میگیرد و هر کس که خواست یا شرکت های سازنده موبایل مختلف بر اساس نیازشان آن را تغییر داده و بر روی دیوایس های خود سوار می کنند. هدف ما اینجا بررسی جز به جز این سیستم عامل ها نیست بلکه در این مطلب قصد داریم که بدانیم کدام سیستم عامل می‌تواند برای کدام کاربر بهتر باشد.هم اکنون که این مطلب نوشته می‌شود آخرین نسخه اندروید پی یا همان 9 است و اخرین نسخه سیستم عامل ای او اس هم  11 است که ما کلیت این دو را باهم بررسی خواهیم کرد.

اندروید یا ای او اس؟ پادشاهی برای کدام است؟

قبل از هر چیزی تکلیفتان را با خود مشخص کنید که در سیستم عامل محبوب خود دنبال چه چیزی خواهید گشت! روزی چقدر را با موبایل می‌گذرانید؟چقدر گیم استفاده خواهید کرد؟ انمیشن ها چقدر در استفاده شما اهمیت دارند؟شما به دنبال فایل منیجیر حرفه ای هستید و می‌خواهید سیستم عامل خود را کنکاش کنید؟شما به دنبال نصب ساده برنامه ها و اشتراک گذاری آسان آن‌ها با دیگران هستید؟ امکانات زیاد برای شما مهم است یا سادگی سیستم عامل؟ این ها سؤالاتی است که در هنگام انتخاب بهترین سبستم عامل برای خود می‌توانید از خودتان بپرسید و با توجه به جواب این سؤالات یکی از این دو سیستم عامل را برای کار های روزانه یا تخصصی خود استفاده کنید.یعنی جواب این سؤالات پاسخ کلی را مشاهده نخواهید کرد بلکه هر سوال می تواند پوئن مثبتی برای انتخاب شما باشد پس با ما در این مطلب همراه شوید.و خودتان انتخاب کنید که کدام سیستم عامل در ذهن شما امتیاز بیشتری دارد.

اندروید یا ای او اس؟ پادشاهی برای کدام است؟

 در مورد زمان باید بگوییم که اگر شما جزو کاربرانی هستید که زمان زیادی را با گوشی خود می‌گذرانید به طبق نظر سنجی ها سیستم عامل ای او اس برای شما  انتخاب بهتری است به دلیل روان بودن رابط کاربری و انیمیشن های خوب خستگی شما را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود که خستگی زیادی در مواقع کار با گوشی احساس نکنید.در واقع ما اصلاً جمله اندروید سریع نیست را به کار نبردیم بلکه بر اساس تست ها اندروید هشت و نه خود را بسیار قوی نشان داده اند اما همه چیز تست نیست و گاهی باید به تجربیات دیگران نیز بها داد و دید که بقیه از چه چیز کدام سیستم عامل خوششان آمده است ولی در کل در تست کلی ای او اس کمی سرعت بیشتری نسبت به اندروید دارد. در واقع اگر سرعت بین جابه جایی اپلیکشن ها و روان بودن رابط کاربری برای شما مهم است امتیاز این بخش را به نفع ای او اس ثبت کنید و گرنه اگر میتوانید این بخش را صرف نظر کرده و فاکتور مهم دیگری در ذهن خود دارید پس این مورد را کنار بگذارید و امتیاز را به اندروید بدهید.

اندروید یا ای او اس؟ پادشاهی برای کدام است؟

 اما در بخش گیم!باید عرض کنیم که پرچمداران هر دو سیستم عامل بخش مجزایی را در گوشی خود برای گیم اختصاص دادند که عملکرد فوق العاده ای را در این بخش برای خود ثبت می‌کنند اما دوباره با توجه به نظر سنجی ها ای او اس کمی سریع تر از اندروید است.و این راهم باید در نظر گرفت که بازی های سنگین ابتدا برای ای او اس انتشار می یابند و سپس بعد چند مدت به اندروید هم راه پیدا می‌کنند گرچه باید گفت که در این اواخر بیشتر  بازی ها باهم انتشار پیدا می‌کنند ولی باز هم این اختلاف در بعضی از مواقع دیده می‌شود.هر دو سیستم عامل پلتفرم مشخصی برای اجرای روان بازی های سنگین دارند خصوصاً اینکه در برخی از پرچمداران اندروید با توجه به بودن نسخه گیم مود می‌توان سرعت بیشتری را در بازی تجربه کرد. اما ای او اس متال را در خود دارد که باعث گرافیک بهتر و روان تر شدن بازی در ای او اس می‌شود.ولی در اندروید هم با توجه به مکان معرفی شده یک گام به سمت جلو برداشته و باعث شده گرافیک فوق العاده ای را در اندروید مشاهده کنید. پس اگر گیمر هستید با توجه به تنوع بازی ها په سرعت انتشار یا زیاد بودن و معمایی بودن بازی ها می توانید یک امتیاز دلخواه به اندروید یا ای او اس بدهید.سعی کنید بفهمید که به چه ژانری از بازی ها علاقه دارید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری در این مورد بکنید و بتوانید امتیاز را یکی از سیستم عامل های مورد نظر بدهید.

اندروید یا ای او اس؟ پادشاهی برای کدام است؟

اما در مورد مدیریت فایل! باید بگوییم که اندروید یک سر و گردن از ای او اس بهتر است و طیف وسیعی از فایل ها بهتر است بگوییم کل فایل های مورد نیاز کاربر برای مدیریت بهتر را در اختیار کاربر قرار می دهد تا بتوانید به راحتی مدیریت کنید فایل ها را و بتوانید راحت شخصی سازی کنید.

در سیستم عامل اندروید یکی از بهترین مزیت هایش شخصی سازی عمده آن است که کار را برای کاربر راحت کرده و می‌توانید با خیال راحت هر جایی از سیستم عامل خود را طبق سلیقه خود ویرایش کنید.ولی در ای او اس حتی در نسخه جیلبریک نشده هم نمی‌توانید مستقیم به فایل های خود دسترسی داشته باشید و به سادگی آنها را مدیریت کنید.الته نباید فراموش کنید که شما سادگی را دوست دارید یا امکانات بیشتر؟ ای او اس لانچر ساده و جذابی دارد در عوض اندروید با امکانات زیاد در لانچر خود و با قابلیت نصب لانچر های دیگر شخصی سازی بسیار فوق العاده ای را برای کاربر خود فراهم کرده است. پس برای شما اگر سادگی مهم است به ای اوس امتیاز مثبت بدهید و اگر امکانات بیشتر و شخصی سازی بهتر برایتان مهم است اندروید را امتحان کنید. در این مقاله بررسی کردیم که کدام سیستم عامل در کدام مورد نسبت به دیگری برتری زیادی دارد حال انتخاب با شماست که کدام یا را انتخاب و کدام یک را نقض کنید. در ضمن باید بگویم در فاکتور قیمت هم اندروید بهتر از ای او اس عمل کرده است.

 اندروید یا ای او اس؟ پادشاهی برای کدام است؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

هتل رامادا دی ام ای تایلند

هتل ای اف آکوا پارک باکو

هتل تای او هریتیج هنگ کنگ چین

کاخ پادشاهی بانکوک تایلند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد