اندوه بلژیک اثر هوگو کلاوس

اندوه بلژیک اثر هوگو کلاوس
اندوه بلژیک برجسته ترین و پرفروش ترین اثر هوگو کلاوس شاعر،نمایش نامه نویس و نقاش بلژیکی است.از دید منتقدان ادبی در اروپا این کتاب یکی از شاهکارهای ادبی _ تاریخی محسوب می شود. هوگو کلاوس در اواخر عمر پربار خود به آلزایمر دچار شد و در سن هفتاد و هشت سالگی درگذشت.
داستان این کتاب مربوط است به قبل از جنگ جهانی دوم، روایت پسری یازده ساله به نام لویی که شخصیت اول داستان است او از یک خانواده نسبتا پولدار بلژیکی می باشدکه در یک مدرسة مدهبی مشغول تحصیل است . او پسری با استعداد است که دستی طویل در خیال پردازی دارد او بسیار کتابخوان است و قصد دراد که نویسنده شود.جنگ جهانی دوم شروع می شود و لویی از مدرسه شبانه روزی به خانه بازگردانده می شود. هر دو خانوادة پدری و مادری لویی با نیروهای نازی که بلژیک را اشغال کرده اند همکاری می کنند، لویی در اثنای جنگ با زندگی واقعی و عکس العمل های مردم در آن زمان آشنا می شود که چگونه مردم برای پیش بردن زندگی خود در شرایط سخت دست به همه کاری می زنندو...

اندوه بلژیک اثر هوگو کلاوس
قسمت هایی از کتاب اندوه بلژیک
روزی خواهد رسید که او – کاملا از آن مطمئن است – معنای این جمله‌های ناقص و کنایه‌ها را درک کند. اگر خوب توجه کنی، هشیار باشی، همه معماهایی که آنها از میان شوخی‌ها و دروغ‌هایشان مثل خرده نان بیرون می‌پاشند. به زیر روشنایی آمده و تا نازک‌ترین تارهایشان آشکار خواهد شد. اما نه هنوز. حالا هر بار که من وارد اتاق ها شوم آنها خواهند گفت: “دیوار موش داره، موش هم گوش داره.” من یک موش خیس و سفید هستم با گوشهای نوک تیز و ظریف و کوچک در کنار کله‌ام با غضروف لرزان بالای آن، سردرگم در لابه لای رازهای لعنت شدۀ آن ها.
زیبایی راستین از قعر بکر زندگی سرچشمه می گیرد، از عناصر ساده و خطرناک. و به همین خاطر است که مردم را یک شعلهء کوچک و روشن و یا یک خورشید سوزان مست و مسحور می کند.
اگه یه نفر یا حتی یه ملت حاضر باشن زندگی شون را فدای عقیده شون کنن هیچ کس نمی تونه جلوشون را بگیره.

اندوه بلژیک اثر هوگو کلاوس

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

آشنایی با بلژیک و جاذبه های آن

معرفی رمان اتاق اثر اما دون اهو

معرفی رمان من پیش از تو اثر جوجو مویز

معرفی رمان پس از تو اثر جوجو مویز

معرفی رمان ملت عشق اثر الیف شافاک

معرفی رمان هزار خورشید تابان اثر خالد حسینی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر