ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انسان گیاهخواراست یا گوشتخوار؟

یکی از چالشهای عصر حاضر در زمینه تغذیه این است که انسان باید گیاهخوار باشد یا فقط گوشتخواری را پیشه گیرد. و آیا می توان انسان را فقط منسوب به گیاهخواران دانست و یا به آن گوشتخواری را نیز نسبت داد. جواب به این گونه سوالات کمک تا اصول تغذیه سالم را دانسته و بتوان روشی را پیش بگیریم که بتواند همواره در بهبود و حفظ بقای سلامت هر آدمی مفید باشد.

 

انسان گیاهخواراست یا گوشتخوار؟

بعضی از خصوصیات ظاهری از جمله فرم دندانها بارز این موضوع است که انسان به دلیل دندانهایی شبیه گیاهخوران نمی تواند گوشت خوار باشد. زیرا دندانهای گوشتخواران بزرگتر و محکم تر بوده ولی بعضی از خصوصیات دندانها نیز حاکی از گوشت خواری انسان است. و این از لحاظ علم تغذیه نوین که عده ای فقط گوشتخواری و عده ای گیاهخواری را به مراجعین خود توصیه می کنند کاملا رد شده و اشتباه است.
انسان موجودی است که به دلیل سازگاری و تطابقی که از زمان پیدایش خود با محیط و شرایطش داشته هم می تواند گوشت خوار و هم گیاهخوار باشد. و نمی توان گفت او صرفا گیاهخوار و یا فقط گوشت خوار است. و متخصصان علم تغذیه نوین اصل قطعیت گیاهخواری و گوشت خواری را برای انسان تایید نمی کنند. این عامل حتی می تواند برای حفظ سلامت و بقا حیات انسان حائز اهمیت باشد. زیرا گیاهان حاوی مواد و عناصری هستند که انرژی کمتر و یا حاوی بعضی مواد انرژی زایی نیستند، در صورتی که این موارد در مواد پروتئینی نظیر گوشت و لبنیات بیشتر است.

 

انسان گیاهخواراست یا گوشتخوار؟
انسان هم گیاهخوار و هم گوشتخوار
انسان وقتی شکار را یاد گرفت و به سمت گوشت خواری کشیده شد آموخت که تعمق کند در هر چیزی که به بقا او کمک کند، تا بتواند امورات زندگی را با زمان بیشتری انجام دهد. همین باعث تکامل و رشد او برای زندگی بهتر شد. بر خلاف زمانی که صرفا گیاهخوار بود وقت کمتری نیز برای تفکر و تعمق در طبیعت داشت. بنابراین سازگاری با رویکرد گوشتخواری برای انسان فرصتی برای رشد و پیشرفت هر چه بیشتر او شد. و به این ترتیب حیواناتی را اهلی و رام خود کرد تا در خدمت انسان قرار گیرند.
حتی گرایش انسان به سمت شکار و گوشت خواری فرصتی را برای انسان فراهم کرد تا شناخت بیشتری را نسبت به گیاهان موجود در طبیعت داشته باشد. به طوریکه انسان با زمان بیشتر و فکر بازتر روی به تولید و کشت گیاهانی نمود که برای تغذیه او لازم بودند. در صورتی که چنانچه فقط دانه از روی زمین به تقلید پرندگان جمع می کرد نمی توانست تا این حد به پیشرفت و تکامل امروزی برسد.

 

انسان گیاهخواراست یا گوشتخوار؟
انسان با کشت و روی آوردن به کشاورزی نیز با زمان و فکر بهتری به کشف و تولید گیاهانی نمود که قبلا از آنها غافل بود و این باعث شد که گرایش به گیاهخواری هم او را در جنبه های مختلف زندگی به رشد و تکامل بیشتر و جایگاه بهتری برساند که امروز است. بنابراین می توان گفت شناخت گیاهان و همچنین گوشتخواری باعث تکامل هر چه سریعتر و حفظ بقای او در تمام زمینه های زندگی او شده است.
درک این مطلب باعث می شود تا بفهمیم که همه عناصر لازم در طبیعت لازم و وجودی برای انسان ضروری و مورد نیاز است. که انسان هم با گوشتخواری و هم گیاهخواری آن ها را برای خود فراهم و خود را تامین می نماید. در واقع انسان در طول زمان همواره خود را با این دو مقوله وفق داده و همین امر دلیل بر حفظ بقا و تکامل سلامتی و پیشرفت اوست. 

 

انسان گیاهخواراست یا گوشتخوار؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

زمانی که کامپیوتر قفل شده یا ری استارت می شود

خواص دارویی سیب گلی یا رز آلو‌‌

داخلی یا خارجی؟ مسئله این است

خواص دارویی گیاه زرک یا ریشه زرشک کوهی

خواص دارویی جو دو سر یا یولاف

هوش مصنوعی توانسته است در ترجمه به پای انسان برسد

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد