انواع بیماری ام اس

انواع بیماری ام اس
انواع بیماری ام اس وجود دارد که علائم آنها، دوره بیماری و روش درمان هر یک با هم متفاوت است.
- عود می کند و آرام می شود: رایج ترین نوع ام اس است. حدود ۸۵ درصد بیماران مبتلا به ام اس، این نوع از بیماری را دارند. در این نوع از بیماری ام اس، علائم نورولوژیکی فرد تغییر می کند.( مانند تاری دید و بی حسی بازوها) که بعد از چند هفته تا چند ماه به طور کامل یا جزئی برطرف می شود.
- ام اس درجه دو-پیشرفته: بسیاری از بیمارانی که مبتلا به ام اس نوع اول بوده اند، در صورتی که علائم بیماری درمان نشود و علایم آن شدید تر شود به ام اس پیشرفته دچار می شوند. انتقال بیماری از نوع اول به دوم قابل تشخیص نیست. گاهی این دو نوع از بیماری ام اس با هم همپوشانی پیدا می کنند یعنی فرد دچار زوال تدریجی در عملکرد نورولوژیکی ( و یا حتی ناتوانی) می شود اما در عین حال این علائم فروکش می کنند و خوب می شوند.

انواع بیماری ام اس
- ام اس پیشرفته: این نوع ام اس کمتر رایج است. در این نوع از بیماری ام اس، فرد از ابتدا به طور تدریجی علائم نورولوژیکی پیشرفته را نشان می دهد (ناگهان عود نمی کند). در این نوع ام اس نخاع بیشتر از مغز تحت تاثیر قرار می گیرد.
-ام اس پیشرفته-عود کننده: این نوع از بیماری ام اس کمترین میزان شیوع را دارد. در چنین شرایطی فرد هم به طور تدریجی عملکرد نورولوژیکی اش ضعیف می شود (مانند نوع دوم و سوم) و هم مانند نوع اول گاهی عود می کند.
ام اس درمان ندارد

انواع بیماری ام اس
هیچ درمانی برای ام اس وجود ندارد اما لازم است بدانید اکثر این بیماران دچار معلولیت کامل نمی شوند و تنها تعداد اندکی (در موارد نادر) منجر به مرگ می شود.  روش های درمانی مختلفی برای مبارزه با بیماری ام اس وجود دارد. بیشتر این روش ها برای نوع عودکننده این بیماری است اما تحقیقات بر روی ام اس پیشرفته نیز در حال انجام است.
 روش های درمانی برای کنترل علائم بیماری ام اس شامل: مدیتیشن، درمان های فیزیکی یا کار درمانی، ابزار های کمک حرکتی و درمان های مکملی چون یوگا و عکس العمل شناسی (reflexology) می شود.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل گرند اس استانبول

هتل رامادا دی ام ای تایلند

مرکز خرید ام ام مایگروس آنتالیا

هتل رادیسون بلو اس رم

هتل لابراندا تی ام تی بدروم

پارک آبی ام القوین دبی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر