اهمیت نوشیدن آب برای بدن

اهمیت نوشیدن آب برای بدن
آب برای بیشتر عملکرد های بدن اهمیت دارد. وقتی آب می نوشید، بدن شما انرژی دوباره می گیرد. بدون آب کافی، بدن و ارگان های آن قادر نیستند به خوبی فعالیت کنند. شما باید در طول روز آب بنوشید، چون ۷۰ درصد بدن شما از آب تشکیل شده است. همچنین ۷۵ درصد بافت عضلات و ۸۲ درصد خون نیز از آب تشکیل شده است. آب در عملکرد درست بدن نقش مهمی دارد، گذشته از این نوشیدن آب قبل از غذا خوردن یا هر چیزی باعث پاک سازی سیستم داخلی بدن شما می شود.
در واقع این کار می تواند به پاکسازی روده بزرگ کمک کند، به طوری که مواد مغذی که وارد بدن می شود به خوبی جذب بدن گردد. وقتی که شما صبح زود آب بنوشید این کار بدن را به خون سازی ترغیب می کنید و این یعنی تولید خون تازه. این به اصطلاح خون تازه کمک می کند تا بدن خود را بازسازی کند و در نهایت به معنی درمان بیماری ها خواهد بود.
مزایای نوشیدن آب

اهمیت نوشیدن آب برای بدن
- دمای بدن را در محدوده ی طبیعی و نرمال نگه می دارد.
- مفاصل شما را روان و انعطاف پذیر می کند.
- از ستون مهره ها و سایر بافت های شما محافطت می کند.
- از طریق ادرار و عرق ضایعات بدن شما را دور می ریزد.
- نوشیدن آب کافی شما را در بهترین حالت و شکل  قرار میدهد. مثلا نوشیدن آب پوست شما را سالم نگه می دارد.
- زمانی که پوست شما آب دار باشد، شما جوانتر به نظر خواهید رسید. آب کمک می کند که بافت های پوست مجددا ساخته شوند، پوست مرطوب شود و انعطاف پذیری آن افزایش یابد.
پوست وسیع ترین عضو بدن است. وقتی شما میزان زیادی آب بنوشید، پوستتان را سالم و مرطوب حفظ می کنید و چون  میزان کالری موجود در آب صفر است. نوشیدن آب می تواند بهترین روش کنترل وزن شما باشد.
خطرات نوشیدن بیش از حد آب یا بسیار کم آب
کم آبی:

اهمیت نوشیدن آب برای بدن
 بدن شما پیوسته از طریق عرق کردن و ادرار آب از دست می دهد. کم آبی زمانی اتفاق می افتد که بدن شما بیش از آنکه آب  بدست بیاورد، آب از دست می دهد.
علایم کم آبی شامل:
تشنگی بیش از حد تا احساس خستگی است. هم چنین ممکن است متوجه شوید که ادرار شما کم شده یا رنگ آن تیره است. در کودکان کم آبی باعث خشکی دهان و زبان می شود. در زمان گریه کردن اشک کمی می ریزند و کمتر ادرار می کنند.
کم آبی می تواند منجر به
- گیجی و عدم تفکر واضح
- تغییرات خلق و خوی
- گرم شدن بدن
- یبوست
- تشکیل سنگ کلیه
- شوک
سنگ کلیه عموماً به کمبود آب ارتباط دارد و بنابراین این بیماری بیشتر نزد کسانی که عادت به نوشیدن آب کافی ندارند به چشم می‌خورد. سنگ کلیه خطر بیماری مزمن کلیه را زیادتر می کند. آب برای کار کلیه خیلی مهم است و این امر فقط به این که آب به انحلال مواد مغذی کمک می کند مربوط نیست. در فقدان آب مواد زاید، باکتری ها و پروتئین ها در کلیه جمع می شوند. این امر موجب عفونت های خطرناک و سنگ کلیه های دردناک می شود.
هیپوناترمی

اهمیت نوشیدن آب برای بدن
نوشیدن بیش از حد آب هم می تواند به سلامتی بدن آسیب برساند. وقتی آب زیاد می نوشید، الکترولیت ها بدن شما رقیق می شوند، سطح سدیم افزایش می یابد و می تواند منجر به هیپوناترمی  شود.
علائم شامل
- گیجی
- سر درد
- خستگی
- حالت تهوع
- تحریک پذیری
- اسپاسم معده
- تشنج
- کما

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

آب و هوای مالزی

رستوران آب و برق کیش

آب و هوای پاریس

آب و هوای مادرید

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد