اهمیت یادگیری زبان دوم از کودکی

یادگیری زبان دوم برای کودکان و نوجوانان زمانی اهمیت پیدا می کند که کودک زبان اصلی و مادری خود را به طور کامل بتواند صحبت کند، در غیر این صورت ما با ملزم کردن کودکان برای یادگیری زبان دوم در سن پایین او را دچار استرس کرده و احتمال لکنت زبان را در آن ها افزایش می دهیم.

از نظر روانشناسان بهترین سن برای یادگیری زبان دوم دوران ابتدایی و راهنمایی است ، چون این سن زمانی است که کودک دیگر مشکلی برای مراودات روزمره با دیگران ندارد. و باید به یاد داشته باشیم که آموزش زبان دوم  نباید درخانه و توسط پدر و مادر صورت بگیرد  بلکه در کلاسهای مخصوص و توسط فردی حرفه ای و به شکل کاملا هدفمند  انجام شود. چرا که یادگیری زبان دوم برای کودک از اهمیت بالایی برخوردار است تا بتواند با دنیا در ارتباط باشد.

اهمیت-یادگیری-زبان-دوم-از-کودکی

روانشناسان معتقدند یادگیری زبان دوم در کودکی موجب افزایش کارایی مغز شده و مانع از ابتلا به فراموشی در میانسالی خواهد شد ، در واقع زبان اموزی را میتوان وسیله ای برای پرورش حافظة کودکان  و سبب افزایش انعطاف پذیری ذهن دانست. علاوه بر این کودک می تواند برای تعامل با دنیا ، شناخت فرهنگ و ادب دیگر کشورها ،اعتماد بنفس بالا و امکان رشد هرچه بیشتر او را فراهم آورد.پس هرچه زودتر و در سنین پایین تر کودک به زبان آموزی روی آورد ، شانس بیشتری برای تسلط بر تکلم و یادگیری عمیق تری خواهند داشت.

یادگیری زبان دوم را نباید برای کودک کاری خارق العاده توصیف کنیم ، بکله باید کاملا آن را عادی و معمولی جلوه دهیم تا یادگیری آن را مانند زبان مادری یک ملزوم بداند، چرا که عملکرد کودک را بهبود می بخشد و کمک شایانی به حل مسایل پیرامونش می کند، جدا از این گفته ها بهترین موقعیت ها و فرصت های شغلی در بزرگسالی نصیب کسانی می شوند که مسلط به زبانی دوم غیر از زبان مادری هستند پس تا حدی متضمن آیندة کودک نیز خواهد شد.

اهمیت-یادگیری-زبان-دوم-از-کودکی

برای مثال زبان انگلیسی معمول ترین زبان گفتار در دنیاست . از هر ده نفر دو نفر به این زبان صحبت می کنند ، پس با یادگیری این زبان کودک می تواند با افراد بیشتری در دنیا در تعامل باشد. چون امروزه ارتباطات تا حدود زیادی مجازی شده است و این نوع ارتباط نیازمند انواع نرم افزارهایی است که به زبان انگلیسی نوشته شده اند که ما را مستلزم دانستن زبان انگلیسی می کنند.

زبان آموزی برای برای کودکانی که والدین آنها آینده تحصیلی درخشانی را برای فرزندانشان تصور می کنند لازم و ضروری به نطر می رسد چرا که  همیشه موقعیت های تحصیلی خوبی در خارج از کشور برای کسانی که توانایی و هوش آن را داشته اند فراهم بوده است. و این مستلزم دانستن زبان کشور مقصد برای تحصیل است.

دانستن زبان دوم دوم برای کودک می تواند مهارتی بی نظیر و جذاب برای مسافرت در بزرگسالی او باشد و امکان مسافرت به جاهای مختلف در دنیا را فراهم آورد.

از دیگر مزایای یادگیری زبان برای کودک افزایش خلاقیت در اوست ، تحقیقات نشان می دهند افراد دوزبانه به مراتب خلاق تر از افراد تک زبانه هستند ، یادگیری زبان دوم دامنة لغات کودک را افزایش می دهد و او می تواند در شرایط مشابه لغتی را جایگزین لغتی که به یاد نمی آورد کند.و روشهای متعددی را برای حل یک مسالة واحد پیدا کند.

 اهمیت-یادگیری-زبان-دوم-از-کودکی

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

زبان مردم مالزی

زبان مردم پاریس

زبان مردم مادرید

زبان مردم بارسلونا

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر