ایتالیا را در ایران ببینید! - 5.0 out of 5 based on 1 vote

ایتالیا را در ایران ببینید!

اگر به ملایر سفر کردید، پیشنهاد می کنیم به پارک سیفیه ملایر سر بزنید. این پارک در شمال شرقی ملایر، کوه گرمه قرار دارد و توسط معماران ایتالیایی در اواخر سلطنت قاجار در سال ۱۳۰۴ و به دستور عبدالمحمد میرزا سیف‌الدوله ساخته شده است. این پارک امروزه یکی از مناطق گردشگری این منطقه به شمار می رود. البته جالب است بدانید که این پارک در سال های اولیه ساخت، محلی کاملا خصوصی بودi و کسی اجاره بازدید از آن نداشت.

ایتالیا را در ایران ببینید!

سیف الدوله در آن دوران، بوستانی را در نزدیکی شمال شرقی ملایر و در دامنه ی کوه احداث کرد که بعدها جزء همین پارک شد. اما بعد از درگذشت سیف الدوله، امیر مؤید (نوه سیف‌ الدوله)، در این پارک مقبره ایی ساخت که دارای چهار در ورودی است و پر از نقش و نگارهای زیبا می باشد. بعد از ساخت این بنا، ورود به این پارک برای عموم آزاد شد. امروزه به این پارک، بوستان سیفیه نیز می گویند. هم چنین  در این پارک، دو استخر، یک مسجد و یک ساختمان قرار دارد که محل سکونت سیف الدوله بوده است. جالب است بدانید آب مورد نیاز این محل از طریق قنات‌هایی که در نزدیکی آنجا توسط مقنیان یزدی احداث شده، تامین می شده است. به علاوه مجموعه‌ی پارک و مقبره‌ی سیف الدوله در فهرست آثار تاریخی و ملی ایران به ثبت رسیده است. پارک سیفیه ظاهر صلیبی و بیضی شکلی دارد.

ایتالیا را در ایران ببینید!

هم چنین در سراسر این پارک، چنارهای کهنسال برای ایجاد سایه، حوضچه‌ها، آبنما و جنگل مصنوعی بر روی تپه‌ها وجود دارد که زیبایی خاصی به این منطقه بخشیده است. در واقع قدم زدن در این پارک، شما را به ایتالیا می برد و اکثر گردشگران حس و حال این پارک را شبیه ایتالیا می دانند. اگر تا به حال به ایتالیا سفر نکردید، پیشنهاد می کنیم به این پارک زیبا سر بزنید. در ادامه تصاویر زیبایی را از پارک دیدنی را به شما نشان می دهیم. اگر به این پارک رفته اید، خوشحال می شویم تجربه‌ی گردش و استراحت در این پارک زیبا را با ما به اشتراک بگذارید.

ایتالیا را در ایران ببینید!

ایتالیا را در ایران ببینید!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

هتل ایران مشهد

تسهیلات دارندگان ایران کارت بانک آینده

هتل ایران کیش

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر