اینبار موقع سلفی گرفتن در سفر، این نکات مهم را به یاد بیاورید! - 5.0 out of 5 based on 1 vote

اینبار موقع سلفی گرفتن در سفر، این نکات مهم را به یاد بیاورید!

امروزه، سلفی گرفتن همه گیر شده و در صفحات مجازی شاهد عکس های سلفی زیادی هستیم. البته گاهی همین سلفی گرفتن دردسر ساز شده و منجر به حوادث تلخی می شود. مثلا چندی پیش یک مرد اهل هنگ کنگ، حین عکس گرفتن از گرند کانیون، زمین خورد و از لبه‌ای، با ارتفاع بیش از ۳۰۰ متر سقوط کرد. بر اساس آمار گرفته شده در سال ۲۰۱۸، حدود ۲۵۰ نفر در فاصله سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۷، طی ۱۳۷ مورد سانحه، در حین سلفی گرفتن جان خود را از دست داده‌ند. برخی از پارک های ملی، دفترچه ایی را برای ایمنی عکاس ها منتشر کرده اند. هم چنین پارک ملی یلو استون، ضمانتی را در نظر گرفته که افراد می‌توانند برای محافظت از خودشان و پارک، آن را قبول کنند. کتی کاپر، سخنگوی خدمات پارک می‌گوید، زمانی که مردم در تعطیلات هستند، به دنبال ساختن خاطره های خوب می باشند، نه اینکه زندگی خود را به خطر بیاندازند. او در این باره خاطر نشان کرد که «ما همیشه تلاش می‌کنیم به بازدیدکنندگان یادآوری کنیم، که پارک‌های ملی، مکان‌هایی وحشی و طبیعی بسیار شگفت انگیز هستند، اما مردم واقعا باید آمادگی بسیار بالایی داشته باشند و متوجه خطرات واقعی باشند. ما می‌خواهیم که همه، تعطیلات فوق العاده و به یاد ماندنی را در این مکان ها بگذرانند و هرگز دوست نداریم، که این خاطرات با آسیب یا رفتن به بیمارستان، خراب بشود.»

اینبار موقع سلفی گرفتن در سفر، این نکات مهم را به یاد بیاورید!

با فرا رسیدن تابستان و نزدیک شدن فصل سفر، موقع سلفی گرفتن، نکاتِ گفته شده در این فهرست را به یاد داشته باشید:

 بیشتر از همه و به جای توجه به عکس گرفتن، روی محیط پیرامون خود تمرکز کافی داشته باشید

قبل از اینکه عکس بگیرید، محیط اطراف را بررسی کنید که کاملا ایمن باشد. حوادثی از جمله زمین خوردن، سُر خوردن و سقوط، چه به داخل آب و چه از ارتفاع، به یک سلفیِ مرگبار تبدیل خواهد شد. کاپر می‌گوید: « زمانی که می خواهید سلفی بگیرید، تمرکز تان بیشتر روی راهی که می‌روید و جایی که پا می‌گذارید، باشد. قبل از عکس گرفتن، مطمئن شوید که زیر پایتان روی سطح ثابت و محکمی قرار گرفته باشد. هم چنین در حین عکس گرفتن هم زیاد حرکت نکنید.»

همیشه از آمارهای مربوطه، مطلع باشید

اینبار موقع سلفی گرفتن در سفر، این نکات مهم را به یاد بیاورید!

پونورانگام کوماراگورو، استادیاری که با موسسه اطلاعات فن‌آوری Indraprastha در دهلیِ هندوستان، همکاری می‌کند، به همراه افرادی از موسسه Indraprastha و دانشگاه Carnegie Mellon، بر روی پروژه‌ای به نام "من، خودم و کیلفی هایم؛ بازشناسی و جلوگیری از مرگ به خاطر سلفی"، کار می کردند منظور از کیلفی، مرگ به بهانه سلفی گرفتن است.
کوماراگورو دانشمند علوم کامپیوتری است. او به پیگیری مشکلات و الگوهای اجتماعی و گسترش حل آنها از طریق تکنولوژی بسیار علاقه دارد و می‌گوید: بعد از خواندن مقاله‌ای درباره کسی که با یک توطئه، موقع گرفتن سلفی جان خود را از دست داده بود، واژه کیلفی به ذهنم رسید که برای بیان مرگ‌های وابسته به سلفی به کار می‌رود. او و گروهش، شروع کردند به جمع‌آوری عناوینی از روزنامه‌ها، که به مرگ و میر ناشی از سلفی مربوط می شد. این گروه روی مواردی چون ارتفاع، آب، قطارها و حیوانات که اصلی‌ترین دلایل مرگ در ۱۲۷ پرونده‌ای بودند، مطالعه می‌کردند. جالب است بدانید که اکثر این افراد، ۲۴ ساله یا جوان‌تر و ۵/۷۵ درصد آنها مرد بودند.»

سلفی‌های خودخواهانه نگیرید

اینبار موقع سلفی گرفتن در سفر، این نکات مهم را به یاد بیاورید!

 در سال ۲۰۱۶، مردی در هندوستان زمانی که می خواست سلفی بگیرد، پایش لغزید و به داخل رودخانه سقوط کرد. ۶ نفر دیگر سعی کردند او را نجات بدهند، اما هر هفت نفر جان خود را از دست دادند. کوماراگورو می‌گوید: زمانی که فرد سلفی می گیرد، ممکن است نه تنها جان خود، بلکه جان دیگران هم به خطر بیاندازد. کاپر، این نکته را مطرح می‌کند که سلفی بگیرها باید به خاطر سایر بازدید کنندگان هم که شده، به محیط پیرامون خود احترام بگذارند. افراد در حین سلفی گرفتن، کارهایی می کنند که ممکن است باعث مزاحمت برای زیستگاه، پارک، منابع و یا حیوانات شود، این مساله موجب ناراحتی سایر افرادی نیز می‌شود. در واقع زمانی که افراد پشت سر آنها حرکت می کنند ممکن است به دلیل عکس گرفتن نتوانند از مناظر اطراف لذت ببرند.  

در مسیرهای مجاز بمانید

اینبار موقع سلفی گرفتن در سفر، این نکات مهم را به یاد بیاورید!

در زمان عکس گرفتن در مناطقی بیایستید که قرار گرفتن در آنجا برای بازدیدکنندگان مجاز باشد. از قوانین تعیین شده پیروی کنید و مانع راه رفتن بقیه بازدیدکنندگان نشوید. کاپر می‌گوید: زمانی که یک منطقه شلوغ است به این معناست که دارای چشم انداز زیبایی می باشد که همه می خواهنند از آن دیدن کنند. اگر شما قصد دارید که سلفی بگیرید؛ بهتر است در صف بیاستید و منتظر بمانید تا بتوانید در مکانی امن عکس یادگاری بگیرید.

اگر به یک حیوان وحشی آنقدر نزدیک هستید که می توانید با او سلفی بگیرید، این یعنی که زیادی به او نزدیک شده‌اید

اینبار موقع سلفی گرفتن در سفر، این نکات مهم را به یاد بیاورید!

در سال ۲۰۱۵ و طول مدت سه ماه، یک نوع گاومیش کوهان‌دارِ در پارک ملی یلواستون، پنج نفر را با شاخ خود زخمی کرد. سه نفر از آنها، زمانی که مشغول سلفی گرفتن بودند، این حادثه برایشان پیش آمد. کاپر می‌گوید: بخش خدمات پارک، به افراد توصیه می‌کند که حداقل ۹۰ تا ۱۰۰ متر از گرگ‌ها و خرس‌ها و حداقل ۲۲ تا ۲۵ متر از سایر حیوانات فاصله بگیرند. آسیب‌های ناشی از گرفتن سلفی، در باغ وحش‌ها و زمانی که افراد بیش از حد به حیوانات نزدیک می شوند، رخ می دهد.

با هر دو دست فرمان را نگه دارید

کتی کاپر می‌گوید: شایع‌ترین دلیل مرگ و میر در پارک‌های ملی، تصادفات خودرویی، می باشد. جاده‌های این مناطق، بسیار پیچ در پیچ و شلوغ هستند و ممکن است حیوانی ناگهان در جلوی شما ظاهر شود. به هیچ وقت در حین رانندگی سلفی نگیرید. بهتر است در یک جای امن، ماشین را پارک کرده و آن وقت اگر خواستید، عکس بگیرید.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

هتل هالیدی این استانبول

هتل هالیدی این ریزورت مالزی

هتل هیلتون گاردن این ساکت هند

کانتری این اند سوئیتز بای کارلسن، ساهیباباد هند

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر