این نقطه در جهان متعلق به هیچ کشوری نیست!

بئر طویل نقطه ای در مرز سودان و مصر که به هیچ کشوری تعلق ندارد! شاید سوالی در ذهن شما نقش ببندد که چگونه این نقطه بدون مالکیت سیاسی وجود دارد. تمامی نقاط جهان در قلمرو یک کشور خاص قرار دارند و هیچ منطقه ای در جهان بدون مالک و صاحب نیست و برخی کشور ها هم از قدیم مستعمره ابر قدرت ها مانند بریتانیا بودند. ولی این روال برای منطقه بئر طویل صدق نمی کند. بئر طویل یک منطقه کویری و خشک که مساحت آن به 2060 کیلومتر مربع می رسد. این منطقه در مرز سودان و مصر قرار دارد و برای رفتن به این منطقه بکر و بدون مالک، باید به جنوب مصر یا شمال سودان سفر کنید.

این نقطه در جهان متعلق به هیچ کشوری نیست!

اما این منطقه چگونه به این ترتیب بدون مالک و صاحب باقی مانده و کشوری ادعای مالکیت آن را نمی کند؟ این سوال ممکن است برای بسیاری از افراد پیش بیاید. واقعیت ماجرا اینجاست که این منطقه تا سال 1899 جزو مستعمره های بریتانیا بوده است. زمانی که قرار شد کشور های مصر و سودان مرز های خود را مشخص کنند این منطقه به دلیل دخالت های بریتانیا و وجود قبیله هایی که در این منطقه زندگی می کنند، بدون مالکیت باقی ماند و بئر طویل بین مرز این دو کشور آفریقایی قرار گرفت.

این نقطه در جهان متعلق به هیچ کشوری نیست!

یئر طویل یک منطقه بیابانی بدون هیچ گونه تجهیزات حمل و نقل و امکانات رفاهی است. چندین قبیله در این منطقه ساکن هستند که آن ها نیز ادعای مالکیت این منطقه را ندارند.

این نقطه در جهان متعلق به هیچ کشوری نیست!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل هالیدی این استانبول

هتل جهان مشهد

هتل هالیدی این ریزورت مالزی

هتل هیلتون گاردن این ساکت هند

کانتری این اند سوئیتز بای کارلسن، ساهیباباد هند

رستوران نقش جهان کیش

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر