باج افزار WannaCry دوباره ظاهر می شود

بوئینگ قربانی ویروس WannaCry شد. سیاتل تایمز گزارش داد که افزایش نگرانی ها در خصوص باج افزار WannaCry می تواند بر تولیدات این شرکت سازنده هواپیما تأثیر بگذارد. به گزارش روزنامه سیاتل تایمز، این ویروس در یک پست وبلاگ توسط Mike VanderWel، مهندس ارشد بوئینگ اعلام شد. VanderWel گفت این ویروس به سرعت در شمال چارلستون پخش می شود و 777 دستگاه از تجهیزات اتوماتیک مونتاژ ممکن است تحت تاثیر این ویروس قرار گرفته باشند. VanderWel اضافه کرد که نگران او نفوذ ویروس بر تجهیزات مورد استفاده در تست های عملکرد هواپیماها است و به طور بالقوه در بخش" نرم افزار."

باج-افزار-wannacry-دوباره-ظاهر-می-شود

لیندا میلز، معاون ارتباطات هواپیمایی بوئینگ، گفت: "مرکز عملیات سایبری ما، ورودی محدودی از نرم افزارهای مخرب را که بر تعداد کمی از سیستم ها تاثیر گذاشته اند، شناسایی کرده است." "اصلاحات اعمال شده اند و این نرم افزار های مخرب مشکلی را در بخش تولید یا تحویل ایجاد نکرده اند." سخنگوی بوئینگ گفت که برخی از اخبار مربوط به این حادثه نادرست و اغراق آمیز بوده است.

باج افزار یک نوع نرم افزار مخرب است که می تواند فایل های شما را قفل کند تا زمانی که شما به هکر ها باج پرداخت کنید. این نرم افزار مخرب در حملات WannaCry در ماه مه و حملات NotPetya در ماه ژوئن برجسته شد، که هر دو از طریق بیمارستان ها، بانک ها و دولت ها در چندین کشور نفوذ کردند. اما طبق گزارش Malwarebytes در ماه ژانویه، میزان حملات باج افزار به شدت کاهش یافت.

باج-افزار-wannacry-دوباره-ظاهر-می-شود

حمله این نرم افزار های مخرب از طریق آسیب پذیری ها در نسخه های قدیمی ویندوز مایکروسافت که ابتدا توسط آژانس امنیت ملی کشف شد و سپس توسط هکرها در اینترنت در ماه مه منتشر شد، امکان پذیر بود. مایکروسافت یک پچ برای آسیب پذیری ویندوز 7 در ماه مارس منتشر کرد، اما بسیاری از مردم ظاهرا به روز رسانی نکردند.

در ماه دسامبر، دولت ترامپ رسما کره شمالی را به نقش داشتن در حملات باج افزار متهم کرد که صدها هزار کامپیوتر را در اواخر سال جاری تحت تاثیر قرار داد. WannaCry همچنین در یک حمله سایبری  باعث قطع شدن چند سیستم کامپیوتری داخلی آتلانتا شد، از جمله خدمات پرداخت آنلاین صورتحساب و برخی از اطلاعات اجرای قانون.

باج-افزار-wannacry-دوباره-ظاهر-می-شود

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

نانوذرات مغناطیسی که از خونریزی داخلی جلوگیری می کنند

زمانی که کامپیوتر قفل شده یا ری استارت می شود

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر