ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بازی های مردانه کتابی برای نسل جوان و اسیر

بازی های مردانه کتاب اول آرمان امیری نویسنده ی جوان و از بلاگرها و فعالین مطرح سیاسی اجتماعی است. نشر چشمه با چاپ این کتاب منبع بسیار خوبی از ادبیات برای کسانی که اسیر تاریخ خود هستند فراهم آورد.

 

بازی های مردانه کتابی برای نسل جوان و اسیر

فرم این کتاب به صورت خطی نبوده و خدای سوم شخص راوی متناسب با سه شخصیت متفاوت تغییر ماهیت می دهد. شخصیت های اصلی هر کدام متعلق به یک طبقه، یک فرهنگ و یک تفکر متفاوت هستند. پدری از دوران مصدق تا کنون که کوله باری از اشتباهات و تصمیمات خودش، پدرش و برادرش را به دوش می کشد. پدری که عمرش نه با تصمیم های خود که با واکنش به تصمیمات دیگران رقم می خورد. پدر از آقاجان زمین دار میراث دارد و کنار برادر کارخانه دارش زندگی می کند، از طبقه ی مرفه پیش از انقلاب و علاقه مند به پهلوی که سیر اتفاقات زندگی او را دگرگون می کند. پسر از نسل دهه شصتی ها است. فعال دانشجویی سابق که در کوران حوادث تا حد ممکن در برابر تغییر خودش مقاومت می کند. و نهایتا وکیل که نوکرزاد است. از ابتدا در طبقه ی ضعیف بوده و هر روز بیشتر در آن فرو می رود و در حال دست و پا زدن است.
سیر اتفاقات داستان حول شخصیت ها و در بافت تاریخی روشنی از کودتای ۲۸ مرداد تا انقلاب سفید، از آن جا تا انقلاب اسلامی و از انقلاب تا رکود اقتصادی و دگرگونی فرهنگی اجتماعی ایران قرار دارد.

 

بازی های مردانه کتابی برای نسل جوان و اسیر
خوانندگانی که فعال سیاسی یا اجتماعی در ایران هستند ناکامی های خود را در این کتاب می بینند و البته گاهی کورسوی امیدی از آن چه باید کرد می یابند. داستان نه تنها یک درام که یک رویکرد اجتماعی است که خواننده را به یاد داستان های اجتماعی ویکتور هوگو می اندازد. سنگینی گذشته بر دوش شخصیت ها و ناتوانی فرهنگی ما از حذف این بار گران از دوشمان موجب کندی در تغییرات بزرگ می شود.
از دیگر خصوصیات کتاب این است که خواننده با شخصیت ها جلو آمده و نسبت به آن ها دیدی خاکستری پیدا می کند که قضاوت هر یک را دشوار می کند. مخلوط اتفاقات نسبتا جنایی، تلخ و البته پایانی متفاوت با دیگر داستان های ایرانی که قضاوت در مورد پایان را دشوار می کند از دیگر خصوصیات این کتاب است. 

 

بازی های مردانه کتابی برای نسل جوان و اسیر

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد