باور کنید اینجا ایران است، مرز سوییس نیست!

آیا تا به حال، اسم اوپرت را شنیده اید؟ این منطقه در بین استان سمنان و مازندران قرار دارد و دارای طبیعتی بکر و خیره کننده می باشد. اوپرت، دیواری از کوه است که مسیر حرکت ابرها را سد می‌کند.  در این منطقه‌ ی ییلاقی، خانه‌های روستایی، دشت‌های زیبا ،کوه‌های پوشیده شده از علف، چمشه‌های جوشان با آب گوارا به چشم می خورند. هم چنین مکانی عالی برای چرای دام ها می باشد. شمال این منطقه، به دلیل ارتفاع زیاد، پوشیده از ابرهای باران‌زا است و پر گیاهان سبز می باشد اما سمت جنوبی چهره ای متفاوت دارد و به دلیل بارش کمتر، رنگ زرد به خودش گرفته است. در واقع می توان این منطقه، را مرز بین جنگل و کویر دانست.

باور کنید اینجا ایران است، مرز سوییس نیست!
ابتدا با دیدن اوپرت، ممکن است با خودتان بگویید کاش این منطقه در ایران بود و می توانستیم به آنجا سفر کنیم. در حقیقت اینجا ایران است. ایران پر از جاذبه های طبیعی دیدنی می باشد که از چشم بسیاری از ما پنهان مانده اند. مکان های بکر و دست نخورده  زیادی در ایران وجود دارد که هنوز هیچ انسانی در آن قدم برنداشته است. اوپرت در جنوبی‌ترین نقطه‌ی مازندران و شمالی‌ترین نقطه سمنان واقع شده است. در این مکان، روستایی به همین اسم نیز وجود دارد که این منطقه را به عنوان ییلاق خود انتخاب کرده و دام‌هایشان را برای چرا به دشت‌های آنجا می برند. اگر قصد دارید از تهران به سمت اوپرت حرکت کنید، مسیر جاده فیروزکوه و خطیرکوه مسیر مناسبی می باشد؛ شما در این مسیر می توانید در مدت زمان کوتاهی به اوپرت برسید و در طول مسیر از تماشای مناظر زیبا لذت ببرید.

باور کنید اینجا ایران است، مرز سوییس نیست!

در واقع مسیر جاده فیروزکوه به اوپرت، یکی از زیباترین مسیرهای ایران محسوب می‌شود. شما در این مسیر از گردنه کدوک، راه‌آهن شمال، پل ورسک و غار اسپهبد خورشید نیز عبور می کنید. پیشنهاد می کنیم اگر تا به امروز به این منطقه سفر نکرده اید، همین الان کوله پشتی خود را ببندید و برای سفر آماده شوید. اگر تا به حال از این منطقه‌ی زیبا دیدن کرده‌اید، خوشحال می شویم که تجربیاتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

باور کنید اینجا ایران است، مرز سوییس نیست!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل ایران مشهد

تسهیلات دارندگان ایران کارت بانک آینده

هتل ایران کیش

هتل ایران اصفهان

وزن خود را با گیاهان دارویی کم کنید

از گیاه پر خاصیت گزنه استفاده کنید

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر