ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

بهترین جاذبه های گردشگری باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان

بین شرق و غرب جهان اگر سفر کنید خواهید دید که شهری بهتر از باکو وجود ندارد. باکو بر خلاف هر جای دیگری بر روی زمین جای ندارد بلکه می­توان گفت که باکو قطعه ­ای از بهشت است و باید در آسمان­ها باشد. پایتخت آذربایجان یک میراث شگفت انگیز است که از زمان شوروی سابق برای آذربایجان بر جای گذاشته شده است. برج­ های پرانرژی و بلند باکو آماده­اند تا قلب آسمان را بدرند.

مراکز زیبای این شهر منحصر به فرد هستند. آثار باستانی باکو این شهر را مانند مادری مهربان در بر گرفته­ اند. ممکن است این همه شگفتی با ابهامات ذهن شما متضاد باشد، اما باکو شهری همیشه لذت بخش و دیدنی است. ما همیشه به فکر شما هستیم. به همین دلیل نیز قصد داریم تا برای شما برنامه ­ای کامل ارائه کنیم تا هم از نظر هزینه و هم از نظر سایر مسائل سفری خوب و خوش را تجربه کنید. در ادامه به برخی از مناطقی که در باکو حتماً باید از آنها دیدن کنید و طریقه صرفه جویی در این مناطق را برای شما شرح خواهیم داد.

بهترین جاذبه های گردشگری باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان

قصر شاهان شیروان: مروارید آذربایجان

     اولین مکانی که باید حتماً از آن دیدن کنید قصر شاهان شیروان است. یک بنای تاریخی که در مقیاس بسیار مناسبی ساخته شده است. با ورود به این ساختمان تعجب خواهید کرد که چگونه این همه زیبایی در چنین مکانی جمع شده است. این قصر بزرگ و مجلل از میثاق ­های خیره کننده شهر باکو است که هر چه برای دیدن آن هزینه کنید باز هم کم است.

تزئینات سنگی این کاخ شما را دیوانه خواهد کرد. حکاکی پیچیده که روی سنگ انجام شده­اند کاری بسیار با شکوه از هنرمندان برجسته هستند. در این مکان یک مسجد نیز ساخته شده است. اگر به مراسمات مذهبی علاقه دارید حتماً از این مکان دیدن کنید. شما می توانید با یک تیر چند نشان بزنید و با پرداخت مقدار کمی پول این همه زیبایی و آثار دیدنی را ببینید. این ساختمان هم چنین دارای یک حمام سنتی نیز می­ باشد. این­ها همه نشانه ­های حضور سلسله شیروان شاه در قرن 15 میلادی هستند. شما  و این کاخ زیبا در ادامه زندگی خود دیگر با هم دوست خواهید بود ولی این شما هستید که همیشه باید به دیدار دوست خوب خود بیایید.

این کاخ تا به امروز هم چنان بلند و با شکوه است. اگر کمی با گرد و غبار و به خصوص با شن این کاخ پوشانده شود از فاصله دور می­ شود کهنگی این کاخ را دید. مسئولین شهر اجازه چنین اتفاقی را نخواهند داد. یونسکو به عنوان یک سازمان میراث جهانی این کاخ را ثبت جهانی کرده است. یک روز بعد از ظهر به این کاخ بیایید و از زیبایی­ های آن لذت ببرید. تراس های زیبایی این کاخ برای نوشیدن چای جای بسیار بکری هستند. بعد از ظهر خود را در این مکان بگذرانید.

بهترین جاذبه های گردشگری باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان

برج دوشیزه: محاصره اسرار و افسانه ­ها

     به این ترتیب باید ادامه دهید و به این منطقه بیایید. این منطقه و این برج نماد فرهنگ آذربایجانی است که در شهر باکو گسترش یافته است. این برج در یادداشت­ های ارزی آذربایجانی، انواع تمبرها و دفتر خانه­ های رسمی به وفور دیده می­ شود. نه تنها مردم باکو بلکه مردم آذربایجان به این برج عشق می­ ورزند. این برج در کنار قصر شیروان شاه قرار دارد و برای آمدن به این مکان می­توانید از پیاده روی استفاده کنید. هم این برج چنین در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و یکی از مناظر جذاب و دیدنی گردشگری شهر باکو است. هنگامی که از نمای سنگی این کاخ به برون نگاه کنید خود را پادشاهی خواهید یافت که همه به فرمان او گوش می­ کنند. به این برج نگاه کنید و از پله ­های آن بالا بروید و با خود فکر کنید که انسان نیز می­ تواند چنین چیزی را بسازد. تصور ساخت این بنای بزرگ آسان است.

بهترین جاذبه های گردشگری باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان

 اما عمل به ساخت آن بسیار دشوار است. علاوه بر این یک بنای تاریخی دیگر نیز در این مکان وجود دارد که قدمت آن به قرن 12 باز می گردد. برج خیمه نام بنایی است که از آن سخن می­گفتیم. به دیدار منظره منحصر به فرد خواهید رفت پس دوربین عکاسی خود را آماده کنید چون این لحظه­ ها را دیگر در زندگی تجربه نخواهید کرد. این تاریخ پنهانی و قدیمی شهر باکو حیرت انگیز است.  در زمانی که شما در حال لذت بردن از این مناظر زیبا هستید به موزه کوچکی بر خواهید خورد که نشان دهنده تکامل تاریخی شهر باکو است. لحظه ای درنگ نکنید و ذره ذره این سفر را قدر بنهید. شاید دیگر فرصتی برای دیدار دوباره با شهر باکو پیش نیاید.

بهترین جاذبه های گردشگری باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان

میدان چشمه، قلب شهر باکو

     از چشمه­ های مختلفی که در محوطه اصلی این میدان قرار گرفته ­اند می ­توان دلیل نامگذاری این میدان را فهمید. این محل متشکل از دیدنی­ های بسیار زیادی است. با حضور در این مکان نه تنها هزینه ­ای پرداخت نخواهید کرد بلکه می ­توانید زیبایی نیز پس انداز کنید. این منطقه دارای اثری شگفت آور است که باعث آرامش شما خواهد شد. این بخش بر روی همه کسانی که به دیدن این منطقه از باکو آمده ­اند تاثیر گذار است. این میدان گردشگران زیادی را در این محل به دور خود جمع کرده است. این میدان جایی است که همیشه میزبان اجتماعات بزرگ، جشنواره ­های فرهنگی و رویدادها در فضای باز است.

 هنگامی که شما در اطراف این میدان گردش می­کنید و از زیبایی­های آن برای جلا بخشیدن به روح و روان خود استفاده می ­کنید لذتی وصف نشدنی به روح و روان خود بخشیده­اید. پاساژهای مدرن بسیاری در اطراف این میدان وجود دارند که می­ توانید از این پاساژها برای دوستان و آشنایان خود رهاورد و هدیه­ های نفیسی خریداری کنید. خیابان­ های سنگ فرش شده این منطقه شما را به یاد راه رفتن و پیاده روی­ های کوهستانی خواهد انداخت. حضور در این منطقه در ذهن شما یک تجربه متمایز فرهنگی ایجاد می ­کند. شکوفایی قدرت شوروی سابق را در این منطقه می ­توانید تجسم کنید. در این محل نفوذ مدیترانه در آب و هوای باکو، بقایای فارس و مردم خون گرم آن دوران و بالکان و درختان نخل عربی که در این میدان وجود دارند شما را با یک مکان بین المللی رو به رو خواهند کرد. شاید هیچ مکانی روی کره زمین ارزشمندتر این منطقه نباشد.

بهترین جاذبه های گردشگری باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان

پارک ملی گوبوستان: شگفتی طبیعی

در شهر باکو علاوه بر تاریخ، فرهنگ و زیبایی با دنیای طبیعی نیز دیدار خواهید کرد. این پارک ملی شگفتی طبیعت باکو را نشان می دهداین پارک ملی به عنوان چشم انداز فرهنگی هنری راب گوبوستانی شناخته شده است. حضور در این پارک ملی حضور در بهشت است.

بهترین جاذبه های گردشگری باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان

کلیک ها: 48
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

مرکز حیدر علی اف باکو، بهترین جاذبه گردشگری پایتخت آذربایجان

مرکز حیدر علی اف یک ساختمان با وسعت 57،500 متر مربع (619،000 فوت مربع) در باکوی آذربایجان می باشد که توسط یک مهندس معمار عراقی به نام زهات حدید طراحی شده است و به خاطر معماری متمایز و سبک آن، که یک منحنی با زاویه های تیز است، بسیار معروف شده است. این مرکز به نام حیدر علی اف، که نام نخست وزیر آذربایجان شوروی از 1969 تا 1982، و رئیس جمهوری آذربایجان از اکتبر 1993 تا اکتبر 2003 می باشد، نامگذاری شده است.

این مرکز یک سالن کنفرانس (سالن کنفرانس)، سالن گالری و یک موزه دارد. این پروژه در نظر دارد نقش یکپارچه در زندگی شهری را ارائه دهد.  این مکان در نزدیکی مرکز شهر قرار دارد و نقش مهمی در زیبایی و مدرنیته باکو دارد.

مرکز حیدر علی اف باکو، بهترین جاذبه گردشگری پایتخت آذربایجان

مرکز حیدر علی اف یک فرم جریان مایع را نشان می دهد که بوسیله هم پوشانی توپوگرافی طبیعی منظره و بسته شدن در کارکردهای فردی مرکز شکل می گیرد. تمام توابع مرکزی، همراه با ورودی ها، با هم در یک سطح مستمر قرار می گیرند. این فرم جریان مایع فرصتی برای اتصال فضاهای فرهنگی مختلف را در عین حال فراهم می کند، هر عنصر مرکزی دارای هویت و حریم شخصی خود می باشد. همانطور که به داخل آن می روید منظره داخلی مرکز نمایان می شود.

مرکز حیدر علی اف در روز دهم ماه مه 2012، توسط رئیس جمهور فعلی جمهوری آذربایجان، الهام علی اف، طی یک مراسم رسمی افتتاح شد.

مرکز حیدر علی اف باکو، بهترین جاذبه گردشگری پایتخت آذربایجان

کار معماری شناخته شده بین المللی مرکز حیدر علی اف به دلیل طراحی نوآورانه و پیشرفته آن، به عنوان اثری برجسته و امضاء مدرن باکو تبدیل شده است. این مرکز در هشت طبقه قرار گرفته است، که این طبقات شامل سالن های نمایشگاهی، فضاهای نمایشگاهی موقت، مرکز کنفرانس، کارگاه ها و موزه می باشد. این ساختمان برای دریافت جوایزی در سال 2013 برای جشنواره معماری جهانی و دوسالانه فستیوال نامزد شد.

در سال 2007 زهات حدید به عنوان معمار این مجموعه پس از طی یک مناقصه و مسابقه منصوب شد. در سال 2014، مرکز طراحی موزه در سال 2014 برنده جایزه بهترین طراحی شد، این باعث می شود زهات حدید اولین زنی باشد که در آن مسابقه جایزه بزرگی را بدست آورده است.

مرکز حیدر علی اف باکو، بهترین جاذبه گردشگری پایتخت آذربایجان

اثر مرکز حیدر علی اوف در فرهنگ معاصر

در این ساختمان با مهندسی منحصر به فرد خود، یک سریال تلویزیونی مستند که از شبکه کشف و کانال علمی پخش می شد، فیلم برداری شد. نام این مستند «شگفت انگیز شدن آذربایجان» بود که در 22 آوریل 2011 پخش شد. این ساختمان همچنین بر روی «کارت پستال» سامرا رحیمیلی برای طراحی کارت پستال آذربایجان در مسابقه یورو ویژن 2016 و در گوگل دودل در سال 2017 دیده می شود.

افتتاحیه

در تاریخ 29 ژوئن 2012 مرکز حیدر علی اف به صورت رسمی افتتاح شد که همراه با حضور رئیس جمهور آذربایجان الهام علی اف، رئیس جمهور گرجستان، میشیل ساکاشویلی، رئیس جمهور مقدونیه جورجیا ایوانف، رییس جمهور مونته نگرو، فیلیپه ووجانویچ و همچنین مقاماتی از دولت و نمایندگان مجلس بود.

در تاریخ 3 ژوئیه 2012، مرکز حیدر الی اف محل برگزاری مراسم رسمی دیدار هیئت آذربایجان برای شرکت در بازی های المپیک تابستانی XXX در لندن شد. در این مراسم رئیس جمهور آذربایجان و رئیس کمیته ملی المپیک حضور داشتند.

مرکز حیدر علی اف باکو، بهترین جاذبه گردشگری پایتخت آذربایجان

آتش سوزی

در تاریخ 20 ژوئیه 2012، آتش سوزی در سقف ساختمان در ساعت 11:30 آغاز شد. آتش به سرعت توسط آتش نشانان مهار شد.  و در ابتدا گزارش شد که آتش تنها سقف ساختمان را خراب کرده و فضای داخلی تنها اندکی آسیب دیده است که عمدتا به دلیل آب استفاده شده توسط آتش نشانان برای خاموش شدن آتش بوده است. آتش سوزی ناشی از بی توجهی در استفاده از تجهیزات جوشکاری در سقف بود. متعاقب آن، سه پیمانکار ترکیه تحت قانون جنایی آذربایجان مورد مجازات قرار گرفتند. به علت آسیب ناشی از آتش سوزی، و آسیب های مادی وسیع، بعد از شانزده ماه تعمیرات، این مرکز در تاریخ 5 نوامبر 2013 به طور رسمی (دوباره) افتتاح شد.

در 2 و 3 نوامبر 2013، دبیرستان دمیتری برتمن، تئاتر موزیکال "هلیکون اپرا" را در مرکز حیدر علی اف اجرا کرد. در 2 نوامبر، "هلیکوپن اپرا" یک کنسرت بزرگ به نام "عشق پایدار" را در آنجا برگزار کرد که  برنامه ای بود که شامل ترانه های مریلین مونرو، تینا ترنر، التون جان، سلین دیون و ویتنی هوستون بود. در 3 نوامبر، تئاتر اپرا "سیبریا" با آهنگسازی ایتالیایی اوبرتو جوردانو اجرا شد که توسط دیمیتری برتمن اجرا می شد. این اپرا داستان عشق بین دو جوان را که در سن پترزبورگ آغاز می شود و با کار سخت در سیبری پایان می یابد، را اجرا می کند.

روابط بین الملل

مرکز حیدر علی اف روابط نزدیکی با تعدادی از سازمان های بین المللی، سازمان های همکار در خارج از کشور، موزه ها و مراکز نمایشگاهی برقرار می کند. این مرکز رویدادها و نمایشگاه هایی را با همکاری مشترک با سازمان های مختلف، موزه ها و نمایشگاه های اتریش، بلژیک، بریتانیا، فرانسه، ایتالیا، روسیه، اسلوونی، ترکیه و غیره سازماندهی کرده است. در عین حال، تعدادی پروژه مشترک را با بریتانیا، اسرائیل، ایتالیا، مجارستان، رومانی، روسیه، ترکیه، ژاپن و غیره انجام داده است. این مرکز به عنوان عضوی از سازمان های مختلف بین المللی تبدیل شده است.

مرکز حیدر علی اف باکو، بهترین جاذبه گردشگری پایتخت آذربایجان

انجمن بین المللی نمایشگاه ها و رویدادها (IAEE)

هدف اصلی این انجمن ارائه پشتیبانی به سازماندهی رویدادها و نمایشگاه ها از طریق منابع و اطلاعات و توسعه صنعت نمایشگاه است. این مرکز تا تاریخ 17 سپتامبر سال 1301 از عضویت IAEE برخوردار است.

انجمن بین المللی کنگره و کنوانسیون (ICCA)

ICCA در حال حاضر در زمینه سازماندهی و تطبیق رویدادهای بین المللی با 90 کشور عضو در سطح بین المللی فعالیت دارد. مرکز حیدر الی اف نیز از تاریخ 10 اکتبر سال 2011 عضو ICCA شده است.

انجمن بین المللی کانون های کنوانسیون (AIPC)

عضویت مرکز حیدر الی اف در این انجمن از تاریخ 15 سپتامبر 2011 پذیرفته شده است. انجمن بین المللی کانون های کنوانسیون، مدیریت حرفه ای مراکز کنفرانس و سالن های نمایشگاهی را با بیش از 50 کشور عضو نمایندگی می کند.

انجمن سازندگان رویداد (AEO)

این انجمن سازمان های مرتبط با مدیریت، عملیات و فروش رویدادها را سازماندهی می کند. به اشتراک گذاری بهترین روش ها در موضوعات امنیتی و پایداری، و نیز مسائل فنی و مالی، اهداف اصلی AEO را در بر می گیرد؛ مرکز حیدر علی اف عضو تا دسامبر 2014 عضو این انجمن بود.

مرکز حیدر علی اف باکو، بهترین جاذبه گردشگری پایتخت آذربایجان

کلیک ها: 54
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

بهترین هتل­ها و اقامتگاه­ های باکو، پایتخت آذربایجان

 اگر برای سفر به باکو پایتخت آذربایجان آماده می­شوید باید در نظر داشته باشید که در کدام هتل می­ خواهید اقامت داشته باشید. هتل­ های بسیاری در این شهر وجود دارند که امکانات هر هتل مثال زدنی است. به طور کلی باکو شهری زیبا است که سالانه گردشگران بسیاری از آن دیدن می­کنند. به همین دلیل این شهر هتل­ های زیبایی را در خود جای داده است. در ادامه به معرفی چند هتل این شهر خواهیم پرداخت که سالانه مسافران بسیاری را در خود جای داده و راهی شهر خود می ­کنند.

هتل پارک زمستانی

  هتل زمستانی باکو دارای رستوران­ های بسیار خوبی است. پس از ورود به این رستوران ­ها چیزی به نام رژیم غذایی نخواهید شناخت. اتاق ­های این هتل دارای سیستم­های تهویه مطبوع می­باشند. در این هتل تنها بوی خوب استشمام خواهید کرد. این هتل دارای اتاق­ های مجهز به تخت خواب و تلویزیون کابلی است. به فکر یک خواب زیبا در جلوی تلویزیون باشید.

بهترین هتل­ها و اقامتگاه­ های باکو، پایتخت آذربایجان

 در برخی اتاق­ های این هتل یک صندلی راحتی وجود دارد. شما می­توانید یک لیوان چای بردارید و رمانی که مدت­هاست به دنبال زمانی برای مطالعه آن هستید را در دست بگیرید و روی این صندلی بخوانید. لوازم تهیه چای در هر اتاق وجود دارد. اگر دوستدار چای گرم هستید نگران نباشید همه چیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت. هر اتاق مجهر به حمام اختصاصی است. در هر حمام لوازم جانبی مانند لباس زیر زنانه، حوله، سشوار و دمپایی وجود دارد. این هتل می­تواند به شما یک دوچرخه یا اتومبیل کرایه دهد. برای گردش در باکو مشکلی نخواهید داشت. میدان چشمه باکو 550 متر از این هتل فاصله دارد. در 800 متری این هتل تئاتر باله آذربایجان قرار گرفته است. فرودگاه بین المللی حیدر علی اف در 25 کیلومتری این هتل قرار گرفته است.

بهترین هتل­ها و اقامتگاه­ های باکو، پایتخت آذربایجان

هتل برج شعله

  این هتل در مجتمع برج ­های شعله واقع شده است. برای رفتن به این هتل 5 دقیقه پیاده روی نیاز دارید. در این هتل مناظر زیبایی از آذربایجان و دریای خزر را خواهید دید. اگر به دنبال اتاق­ های مدیترانه­ ای هستید در این هتل اقامت داشته باشید. این هتل دارای تهویه مطبوع است. شما می­ توانید خوابی عمیق را در اتاق­ های این هتل تجربه کنید. دکورهای این هتل همگی نمادی از هنرهای معاصر هستند. این هتل بهترین مکان برای اسکان هنرمندان است. اتاق­ های این هتل مجهز به تختخواب و تلویزیون هستند. اتاق ­های این هتل دارای میز نوشیدنی اختصاصی هستند.

بهترین هتل­ها و اقامتگاه­ های باکو، پایتخت آذربایجان

حمام های این هنر از سنگ مرمر ساخته شده است. حمام­ های این هتل دارای دیوارهای شیشه ­ای هستند. تمامی اتاق­ ها مجهز به دستگاه قهوه ساز هستند. اتاق­ های واقع در طبقه 19 خدمات منحصر به فردی نیز ارائه می­دهند. پس سعی کنید در یکی از اتاق­ های طبقه 19 اقامت داشته باشید. در رستوران­ های این هتل انواع غذاهای پر طرفدار سرو خواهند شد. هیچ کمبودی در این هتل­ ها احساس نخواهید کرد. انواع غذاهای بین المللی و محلی را در این هتل می ­توانید سفارش دهید. پیشنهاد می ­کنیم که کوکتل ­های محلی این رستوران را از دست ندهید.

 این هتل دیدی بی نظیر به دریای خزر دارد. علاوه بر این در حالی که از این منظره دیدن می­کنید می­ توانید موسیقی زنده جاز نیز گوش دهید. در آخر هر هفته دی جی­ های با استعدادی به این هتل دعوت می­شوند تا برای شما موسیقی­ های حرف ه­ای اجرا کنند. این فضا شما را به وجد خواهد آورد. آخر هفته ­های این هتل بسیار جنجالی هستند. شما می­ توانید به همراه خانواده به سینمایی که در این همین برج واقع شده بروید و از تماشای فیلم مورد علاقه خود لذت ببرید.

 در این هتل مرکزی برای ارائه ماساژ، سونا، حمام آب گرم و غیره وجود دارد. شما می­ توانید در باشگاه تناسب انجام ورزش روزانه خود را انجام داده و با دم عضلانی حداکثری وارد استخر شوید و به پرورش عضلات خود کمک کنید. به فاصله 15 دقیقه پیاده روی از این هتل شما می­ توانید از شهر باستانی باکو دیدن کنید. قصر شیران شاه بسیار جذاب و دیدنی است و پیشنهاد می­ کنیم که بازدید از این قصر باستانی را از دست ندهید. با اقامت در این هتل تنها 32 کیلومتر از فرودگاه بین المللی حیدر علی اف فاصله خواهید داشت.

بهترین هتل­ها و اقامتگاه­ های باکو، پایتخت آذربایجان

هتل بلوار

     این هتل دارای یک مرکز آب گرم است. علاوه بر این یک مرکز سلامتی نیز در این هتل وجود دارد. با اقامت در این هتل تنها 5 دقیقه از ساحل دریای خزر دور خواهید بود. وای فای رایگان در سرتاسر هتل وجود دارد. شما می توانید بی وقفه سرچ کنید. اتاق­ های این هتل دارای تهویه مطبوع هستند. رایحه­ های اتاق­ های هتل شما را به یاد عطرهای فرانسوی خواهد انداخت. یک صندلی راحتی برای شما در اتاق وجود دارد تا وقتی از هیاهوی بیرون هتل خسته به هتل باز می­گردید روی این صندلی نشسته و اندکی استراحت کنید.

 یک میز اختصاصی پر از نوشیدنی ­های مختلف برای استفاده شما در هر اتاق هتل وجود دارد. یک تلویزیون با صفحه تخت نیز در هر اتاق وجود دارد. با برنامه­ های تلویزیون آذربایجان قبل از خوابیدن آشنا شوید. علاوه بر برنامه ­های کشور آذربایجان شما می ­توانید از کانال­ های ماهواره­ای نیز دیدن کنید. تمامی اتاق ­ها به دستگاه قهوه ساز مجهز هستند. در حمام ­های این هتل لباس­ های زیر زنانه، دمپایی و سشوار موجود است. نیازی نیست لوازمی از این قبیل را به همراه خود ببرید. فضای چمدان خود را برای بردن سوغاتی ­های زیاد برای دوستانتان خالی کنید. مهمانان هتل می­ توانند از رستوران هتل در هر ساعتی از شبانه روز هر غذایی که دوست داشته باشند سفارش دهند. اینک زمان استراحت فرا رسیده است. هر غذایی را که دوست دارید سفارش دهید خدمه این هتل در خدمت گذاری به شما آماده هستند. زمان آن فرا رسیده که به رژیم غذایی خود اعتنایی نکنید.

بهترین هتل­ها و اقامتگاه­ های باکو، پایتخت آذربایجان

 شما می ­توانید غذای خود را در اتاق میل کنید. از سر جای خود نیازی نیست بلند شوید غذا را برای شما خواهند آورد. در این هتل سالن زیبایی برای مردان و زنان وجود دارد. زمان آن رسیده اندکی به خود برسید و با همسرتان برای گردشی شبانه به بیرون بروید. این هتل تنها 4 کیلومتر از بازار مرکزی باکو دور است. برای خرید کردن با کرایه کردن یک تاکسی خیال خود را از به موقع رسیدن راحت کنید. از این هتل تا ایستگاه قطار باکو تنها 1 کیلومتر راه است. پس برای بازگشت به خانه هیچ جای نگرانی نیست. فرودگاه بین المللی حیدر علی اف در فاصله 23 کیلومتری این هتل قرار دارد. خدماتی مانند ارائه تاکسی نیز در این هتل در دسترس است. پس نگران هیچ چیز نباشید چون امکانات این هتل برای شما کم که نه بلکه زیاد هم هستند.

 بهترین هتل­ها و اقامتگاه­ های باکو، پایتخت آذربایجان

کلیک ها: 17
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

راهنمای سفر به باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان

آیا قصد سفر به باکو را دارید؟ یا فقط می­ خواهید چند نکته­ ی مسافرتی راجع به سفر به باکو بدانید؟ این شهر پایتخت آذربایجان است و به یکی از شهرهای محبوب در دنیا برای سفر و گردشگری تبدیل شده است. این شهر به نظر می­آید بی نهایت جاذبه­ های گردشگری و مکان­ های تاریخی داشته باشد که شما حتماً باید به آن­ها سر بزنید و در طول اقامت خود در باکو نهایت لذت را ببرید. همچنین این شهر رستوران­ ها و کافه ­های بسیار با کیفیت و خوبی دارد.

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی می­تواند یک راه بسیار خوب برای حمل و نقل برای مسافران باشد. با این کار هم می‌توانند از خرج و مخارج خود در طول این سفر کم کنند و هم از دیدگاه مردم بومی و محلی باکو شهر را ببینند اما قبل از هرکدام از این­ها ممکن است برایتان لحظات خجالت ­آور و اذیت آوری را هم به همراه داشته باشد، پس قبل از استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به نکات مسافرتی ای که در ادامه برایتان آورده­ ایم به دقت توجه داشته باشید.

از اولین کاری که باید به محض ورود به باکو شروع کنیم. برای مسافران بودجه محدود راحت ­ترین راه رفتن به اتوبوس ­های اکسپرس h1 است. اتوبوس ­های بزرگ و راحتی که دقیقاً کنار فرودگاه هستند. این اتوبوس ­ها چندین بار در طول راه توقف دارند و آخرین ایستگاه شان هم خیابان May 28 است.

راهنمای سفر به باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان

متروی باکو

البته که ارزان ­ترین روش جا به­ جایی در سطح شهر استفاده از مترو های باکو است. این مترو­ها 25 ایستگاه دارند و فقط هم 0.2 منات که معادل 0.11 دلار است هزینه دارند.

اتوبوس

استفاده از اتوبوس هم یکی از راه­ های ارزان قیمت برای گردش در سطح شهر است. حقیقت جا به ­جایی با اتوبوس این است که ممکن است سریع به مقصد مورد نظر نرسید ولی حداقل می­ توانید از دیدن مناظر سطح شهر لذت ببرید.

راهنمای سفر به باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان

تاکسی

تاکسی­ های باکو تقریباً گران قیمت هستند و اکثر مواقع وقتی می ­فهمند که شما توریست هستید قیمت را افزایش هم می ­دهند. همچنین در باکو می ­توانید از تاکسی­هایی که لندن نامیده می­ شوند استفاده کنید، این نوع تاکسی ­ها خدمات ویژه ­ای را به مشتریان ارائه می­ دهند. اگر قصد دارید از تاکسی برای حمل و نقل استفاده کنید، پیشنهاد ما به شما این تاکسی­ ها هستند.

مکان­ هایی که در باکو می‌ توانید به آن­ها سر بزنید و دیدن کنید:

در ادامه نام مکان­ هایی که در باکو حتماً باید به آن­ها سر بزنید را برای شما آورده ایم تا بهتر با جاذبه ­های گردشگری این شهر آشنا شوید. جاذبه ­های گردشگری که در زیر برایتان نام برده ­ایم از بهترین مکان­ هایی هستند که در این شهر فوق ­العاده زیبا می­ توانید دیدن کنید.

راهنمای سفر به باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان

1- منطقه­ ی قدیمی Icheri Sheher

2- قلعه ی شیروان شاه (The Palace of the Shirvanshahs)

3- موزه­ ی کتاب­ های مینیاتوری (Museum of Miniature Books)

4- کارگاه Ali Shamshi

5- برج میدان (Maiden Tower)

6- باغ آپلند (Upland Park)

7- برج ­های آتشین (Flame Towers)

8- Heydar Aliyev Center

9- Baku Boulevard

کلیک ها: 34
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

درباره تور باکو

درباره تور باکو
چرا به باکو سفر می کنیم؟

باکو دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که در ادامه بیشتر با آنها آشنا می شویم. نکته جالبی که باید بدانید، این است که فرهنگ این شهر به فرهنگ ما بسیار نزدیک است.

آب و هوای باکو

اگر قصد سفر کردن به باکو را دارید، بهترین زمان فصل تابستان و بهار می باشد. در این فصل هوا  مطبوع و نسبتا خنک می باشد. اما اگر می خواهید در زمستان به این شهر دیدنی سفر کنید، حتما لباس های گرم همراه خود ببرید.

فرودگاه باکو

درباره تور باکو
فرودگاه بین الملی حیدر علی اف:

شاید شما این فرودگاه را به نام بینا بشناسید ولی بعد از ریاست جمهوری حیدر اف اسم فرودگاه نیز به همین نام تغییر کرد. این فرودگاه پر رفت و آمد در بیست کیلومتری شهر باکو قرار دارد.

هتل های باکو:

Four Seasons Hotel Baku:

این هتل 5 ستاره جزء بهترین هتل های شهر می باشد و با طراحی خاص و مدرنی که دارد با بهترین هتل های جهان برابری می کند. قیمت یک شب اقامت در این هتل بسیاری گران است و حدود 300 دلار می باشد.

Boulevard Hotel Baku:

این هتل بسیار شیک دارای امکاناتی نظیر استخر سر پوشیده، چندین رستوران با غذاهای متنوع و خوشمزه و امکانات دیگری می باشد که باعث شده جزء دومین هتل برتر شهر شناخته بشود. هزینه اقامت در این هتل تقریبا نصف قیمت هتل چهار فصل است.

Ariva Hotel:

اگر به دنبال هتل ارزان قیمت هستید؛ ما این هتل بسیار شیک با امکانات عالی را به شما معرفی می کنیم. هزینه اقامت در این هتل شبی 30 دلار می باشد.

چه زمانی به باکو سفر کنیم؟

درباره تور باکو
بهترین زمان برای سفر کردن به باکو، تورهای بهار و تابستان می باشد. در این فصل ها هوا در باکو بسیار عالی است و شما به راحتی با رزو تورهای گردشگری، می توانید از سفر کردن به این شهر دیدنی لذت ببرید.

در باکو چه غذایی بخوریم؟

درباره تور باکو
تنوع غذایی در این شهر بسیار بالا می باشد. پیشنهاد می کنیم حتما کباب های این شهر را که جز پرطرفدار ترین غذاها می باشند، امتحان کنید. به علاوه غذای معروف، پلو که ترکیبی از پلو، گوشت، آلو و مغزهای مختلفی می باشد را حتما در این سفر سفارش بدهید و از خوردن آن لذت ببرید. اگر علاقه به دسرهای خوشمزه دارید، حتما از آنها بخورید و به عنوان سوغاتی برای دوستانتان ببرید.

آنچه باید از باکو بدانید:

درباره تور باکو
زبان مرم شهر، ترکی آذربایجانی می باشد و ساعت آنها از ایران نیم ساعت جلوتر است. واحد پولی آنها منات آذریابجان می باشد. اکر در باکو به مشکل خوردید می توانید از شماره های زیر کمک بگیرید:
آتش نشانی باکو: 101
پلیس باکو: 102
اورژانس باکو: 103
خدمات مهاجرتی باکو: 919

مراکز خرید باکو:

این شهر دارای چهار مرکز خرید می باشد. یکی از این مراکز که دسترسی به آن آسان است و نزدیک مترو می باشد، مرکز خرید 28 مال است. اگر قصد دارید، پوشاک بخرید، حتما به مرکز خرید مترو پارک بروید. اگر دوست دارید که علاوه بر خرید کردن، تفریح هم داشته باشید به مرکزخرید پارک بروید. در آخر پیشنهاد می کنیم به مرکز خرید بزرگ، پورت باکو هم سر بزنید و از خرید بهترین برندهای جهان و آذریابجان لذت ببرید.

مراکز دیدنی باکو:

•    پارک های نزدیک دریا
•    قلعه دختر
•    نیایشگاه آناهیتا
•    موزه های مختلف که پیشنهاد می کنیم حتما از دیدن این مراکز غافل نشوید.

کلیک ها: 29

زیر مجموعه ها