باید و نباید مسافرت با کودکان

سفر کردن با یک کودک خردسال یا شرخواره برای والدین جوان کمی سخت به نظر می رسد. نگرانی در مورد مراقبت از کودک در حین سفر نیز برای آنها وجود دارد. برای اینکه از نگرانی های اولین سفر سه نفره تان بکاهید در ادامه با ما همراه باشید.

1-از آنجایی کودکان خیلی زود لباسشان را کثیف می کنند بهتر است به اندازه کافی لباس به همراه داشته باشید تا مجبور نباشید مدام لباس بشویید و خشک کنید. ترجیحا از لباس های نخی استفاده کنید که لک نگیرند و راحت شسته شوند. لباس هایی  را انتخاب کنید که با هرلباس دیگری بیاید تا در عکس هایی که از کودکتان میگیرید زیباتر جلوه کند. لباس گرم، دارو، پتو و بالش کودک را نیز با خود ببرید. کلاه لبه‌دار برای تابستان و کلاه پشمی در هوای سرد، عینک آفتابی، کرم سوختگی، کرم مرطوب‌کننده ، کرم ضدآفتاب، پوشک و کفش را هم فراموش نکنید.

 

باید و نباید مسافرت با کودکان

2-اگر مسافرت شما قرار است دو سه هفته ای طول بکشد بهتر است کالسکه یا آغوشی فرزندتان را همراه داشته باشید. کالسکه هم امکان راحتی دلبندتان ار فراهم می کند و هم از او در مقابل باد و باران و آفتاب محافظت می کند. صندلی مخصوص کودک در ماشین و اسباب باری های مورد علاقه اش را هم می توانید برایش مهیا کنید.

3-در صورتی که قصد سفر با قطار را دارید و کودک کمتر از سه ماهه همراه شماست، حتما در روز سفر کنید و کودک را در کنار پنجره نگذارید. اگر کابین شما خانوادگی باشد خیلی بهتر است. لباس هایی را برایش انتخاب کنید که مناسب فصل باشد.

4-سفر کردن با هواپیما برای کودک از یک ماهگی مانعی ندارد. سعی کنید خیلی زود جای خود را در صندلی های جلوی هواپیما رزرو کنید که راحت تر بوده و فضای بیشتری دارند. حواستان باشد که هر چند وقت یکبار به او شیر یا آب بدهید تا خشکی هوای داخل کابین باعث کاهش آب بدنش نشود. از قطره استریل چشمی هم می توانید استفاده کنید. گرفتی گوش در ارتفاعات هم امری طبیعی ولی دردناک برای فرزندتان خواهد بود که می توانید بازهم کمی به او آب یا شیر بدهید. کودک زیر دوسال را می توامید در آغوشتان نگهدارید و کمربند ایمنی مخصوص را ببندید.

 

باید و نباید مسافرت با کودکان

5-سفر با اتومبیل هم بهتر است در روز باشد تا به ترافیک نخورید. در تابستان هم ساعت مناسب برای آغاز سفر حدود 4 صبح است چرا که برخوردن به گرمای ظهر موجب اذیت شدن کودک شما خواهد شد. در طی مسیر هم هر نیم ساعت به او شیر بدهید و لباس خشک تنش کنید. در سفر شب هنگام پتو نیز همراهتان باشد و جوراب‌های کودک را هرگز از پایش در نیاورید. دقت کنید که در هوای گرم و آفتابی فرزندتان را در اتومبیل تنها نگذارید و اگر دچار اسهال و استفراغ و تب شد به اورژانس مراجعه کنید.

6-برای سفر به خارج از کشور باید نام فرزندتان را در پاسپورت خود اضافه کنید. حتما هتل خود را از قبل رزرو کرده و اعلام گنید که کودک همراه شماست تا تخت و صندلی غذای او را مهیا کرده باشند. قبل از سفر به متخصص کودکان مراجعه نموده تا در صورت لزوم واکسن مربوطه تجویز شود.

 

باید و نباید مسافرت با کودکان

وقتی به مقصد مورد نظر رسیدید لازم است به نکات زیر توجه کنید:

1-در تابستان بیشتر از یک ساعت کودک را زیر آفتاب قرار ندهید. یا در ساعات اوج گرما و تابش آفتاب به بیرون از محل اسکان خود نروید.

2-به خاط داشته باشید شنا و آب بازی برای کودک زیر یک سال ممنوع است.

3-در روستاها و جنگل ها مراقب حشرات گزنده باشید و پاپوش مناسبی را پای کودک کنید.

4-در بالای کوه هم به دلیل ارتفاع تنفس سریع تر می شود و ممکن است دچار سردرد شوید، اگر کودک همراه شماست به ارتفاع بالای 1500 متر نروید.

5-در هنگام سفر به خارج و به دنبال آن جابجایی ساعت ها اذیت کننده خواهد بود. حتی المقدور کودک را در معرض نور طبیعی قرار داده تا ساعات در روز سریع‌تر تنظیم شده و کودک به وضعیت جدید عادت می کند.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد