باید و نباید های آلزایمر

باید و نباید های آلزایمر
آلزایمر بیشتر مدیریت کردن علایم آن است به این علت که هنوز درمانی برای آلزایمر پیدا نشده است. داروهایی وجود دارد که می تواند به افرادی که حافظه خود را از دست دادن، کمک کند و زمانی موثر هستند که درمان از مراحل اولیه شروع آلزایمر آغاز شود.
متخصصین می توانند داروهایی تجویز کنند که در حل مشکلات و مسائلی که افراد مبتلا به آلزایمر با آن دست و پنجه نرم می کنند،کمک کننده باشد. مثل بی خوابی که ممکن است همراه با از دست رفتن حافظه بوجود بیاید یا درمان افسردگی یا اضطرابی که فردی با مشکلات حافظه به آن دچار شده است.
چگونه به نزدیکانی که آلزایمر دارند کمک کنیم؟

باید و نباید های آلزایمر
- بیماری آلزایمر را بهتر بشناسیم تا علائم را متوجه شویم.
- تا حد ممکن درانجام فعالیت ها و کارها به آنها کمک کنیم.
- با تغییر روابط با یک مشاور یا متخصص مورد اعتماد صحبت کنیم.
-با فرد مبتلا به آلزایمر در مورد راه های خاص کمک کردن به آنها صحبت کنیم مثلا در مورد تهیه غذا یا رانندگی
- افراد که مبتلا به آلزایمر هستند، در به یاد آوردن اسم‌ها، حتی افراد خانواده‌شان مشکل دارند. یک راه حل موقت این است که عکس افراد خانواده و یا افراد نزدیک را به دیوار یا یخچال بچسبانیم و اسم آنها را زیر عکس ها بنویسیم. چون به تدریچ این افراد نمی توانند خانواده شان را به یاد بیاورند و این کار باعث کاهش استرس آن ها می شود.
قبل از معاینه توسط متخصص، اعضای خانواده باید لیسی از داروهایی که بیمار مصرف می کند را تهیه کنند. متخصص با بررسی آنها مطمئن می شود که این داروها باعث بروز علائم از دست رفتن حافظه نشده اند.
از علائمی که بیمار تجربه می کند، لیستی تهیه کنید و به متخصص نشان دهید و در هر بار نوبت معاینه این علائم را تهیه و ارائه کنید تا متخصص تغییر آن ها را بررسی کند.

باید و نباید های آلزایمر
آزمایش ژنتیکی برای شناسایی ژن های آلزایمر در دسترس است ولی معمولا زمانی که آلزایمر در سنین بالا بروز کرده باشد، این تست توصیه نمی شود؛ زیرا حضور ژن ها لزوما به معنای بروز آلزایمر نیست و انجام این آزمایش در این زمان فقط سبب نگرانی غیر ضروری و اضطراب و ترس می شود. البته اگر آلزایمر در سنین پایین تر بروز کرده باشد، احتمالا سایر افراد خانواده علاقه دارند که این تست را انجام داده و از حضور این ژن در خانواده اطلاع حاصل کنند. در این زمان هم قبل از انجام تست باید با یک مشاور ژنتیک راجع به جوانب مثبت و منفی این تست و نحوه ی تفسیر نتایج صحبت کنند.
چطور بیماری آلزایمر را برای فرزندانمان  توضیح بدهیم

باید و نباید های آلزایمر
همه ما خوب می دانیم که نوه ها با پدر بزرگ و مادر بزرگ هایشان رابطه صمیمی و بسیار نزدیکی دارند. اما هنگامی که پدر بزرگ یا مادر بزرگ دچار آلزایمر می شود، توضیح مساله برای نوه ها بسیار دشوار است. بچه ها چون اطلاعات کافی از آلزایمر ندارند وقتی می بینند مثلا پدر بزرگشان آنها را نمی شناسد، بسیار ناراحت می شوند و حتی ممکن است رفتارهای تندی از خود نشان دهند. بهترین راه این است که با بچه ها در مورد بیماری آلزایمر صحبت کنید و به تمام سوال های آن ها در مورد این بیماری پاسخ دهید. عکس های قدیمی را به بچه ها نشان دهید که به یاد بیاورند چه روزهای خوبی را با پدر بزرگ یا مادر بزرگ خود داشتند حتی نگاه کردن به عکس های قدیمی در روحیه افراد مبتلا به آلزایمر هم مفید است.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

رستوران های مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر