ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با انجام کارهای زیر هفته ای شاد تر خواهید داشت

با انجام کارهای زیر هفته ای شاد تر خواهید داشت
- وقتی از خواب بیدار می شوید در خود احساس شادی ایجاد کنید
 هر روز صبح هنگامی که به تصویر خود در آینه نگاه می کنید، به تمام چیز هایی که می خواهید تغییر دهید، فکر می کنید.
تلاش کنید وقتی صبح در آینه خیره می شوید، به طور متفاوتی راجع به خود فکر کنید و شادی اولین احساس صحبتان باشد. به جای تماشای  تلویزیون با گوش دادن به موسیقی صبح خود را آغاز کنید. اگر فرصت دارید برای دو دقیقه مدیتیشن کنید و یک یا دو آهنگ خوب گوش دهید. اگر در حالت عادی ساعت هفت از خواب بیدار می شدید آن را برای شش و نیم کوک کنید به دلیل اینکه صبح ها به شما زمان بیشتری می دهد تا ورزش کنید، فکر کنید، مطالعه کنید، ایمیل هایتان را چک کنید و با خانواده تان صبحانه بخورید، برای روزتان برنامه ریزی کنید یا بر روی کاری که اشتیاق زیادی به انجامش دارید، وقت بگذارید.
- خیلی قابل پیش بینی نباشید

با انجام کارهای زیر هفته ای شاد تر خواهید داشت
اگر به خودمان اجازه ی تجربه ی چیزها و کارهای جدید بدهیم؛ شادتر می شویم، دیدگاهمان تغییر می کند، به ما کمک می کند فرصت های جدید به دست بیاوریم، افزایش انرژی کمک می کند تا آمادگی تغییرات بیشتری را داشته باشیم. تجربیات جدید شما را شادتر می کند.
- افکار منفی را از خود دور کنید
افکار منفی و تخریب کننده و ناخواسته راجع به خودتان دارید؟ با مدیتیشن و تمرکز این افکار منفی را از خود دور کنید. می توانید از این روش استفاده کنید، نوار پلاستیکی یا دستبند لاستیکی به دور مچ خود ببندید. هر زمانی که افکار منفی به سراغ تان آمد، کش لاستیکی را بکشید و رها کنید. همین تلنگر کوچک می تواند به شما کمک کند و از شر افکار منفی و تخریب کننده رها شوید.
- با مشکلات روبه رو شوید و از آن ها فرار نکنید

با انجام کارهای زیر هفته ای شاد تر خواهید داشت
اگر کارهای ناتمامی دارید، شما بار و مسئولیت زیادی را با خود در کل زمانتان می کشید، اهمیتی ندارد هر کار چه قدر کوچک یا بزرگ باشد. شما مجبورید آن کار را به خاطر داشته باشید، زمانی که به آن کار فکر می کنید.
زمانی که شما اولویت هایتان را برای یک روز لیست می کنید. کارهای سخت و طاقت فرسا را به لیست خود اضافه کنید و به عنوان مثال در پایان روز کاری به تماس های تلفنی تان پاسخ دهید یا محل کارتان را مرتب کنید تا انرژیتان را صرف مهم ترین کارهایتان در آن روز کرده باشید.
شما از این که چقدر همه چیز بهتر و سازنده تر می شود، خوشحال خواهید شد. احساس خواهید کرد از هر آنچه در لیست تان نوشته بودید عبور کرده اید.  حتی اگر این لیست یک لیست ذهنی باشد و روی کاغذ نیامده باشد.
- بلافاصله هر آنچه مربوط به خودتان است مرتب کنید
اگر کارهای روزمره ی کوچک را مدیریت نکنید به زودی تبدیل به کارهای بزرگ و وقت گیر می شوند. ظرف های غذای صبحانه و فنجان های قهوه سینک را پر از ظرف های کثیفی می کند که شستن آن ها ساعت ها زمان میبرد که اگر فوری و پس از صرف غذا شسته شود باعث ایجاد سردرگمی و سردرد شما نمی شوند.
بنابراین افرادی که کارهای مربوط به خود را به موقع و فوری سر و سامان می دهند مثلا رختخوابشان را هر صبح تمیز می کنند خوشحال تر به نظر می رسند.
- کودک درون خود را  آزاد کنید.

با انجام کارهای زیر هفته ای شاد تر خواهید داشت
هر زمان شما درباره مسئولیت های خود دچار استرس شدید، کامپیوتر و تلفن همراه خود را خاموش کنید و سراغ کودک درونتان بروید. هر چقدر به کودکی خود شبا هت بیشتری پیدا کنید، خلاقیت و ظرفیت و کنجکاوی شما بیشتر خواهد شد. در طول روز به خود استراحت بدهید، روی صندلی بنشینید و برای ده دقیقه به رویا فرو بروید و به کار جالبی که دوست دارید انجام دهید، فکر کنید، کاری که می تواند بسیار احمقانه و سرگرم کننده باشد.
- از مقایسه خود با دیگران دست بردارید

با انجام کارهای زیر هفته ای شاد تر خواهید داشت
مقایسه خودتان با دیگران تنها شما را در مورد موفقیتی که دیگران به آن دست یافتند، ناراحت و ناراضی می کند. به جای آن، در مورد موفقیت خودتان نگران باشید.
- برای بازیابی ذهن خود، بخوابید
خواب بسیار برای سلامتی ضروری است و بسیاری از مردم فراموش می کنند که خواب می تواند تمرین روحی باشد و مزایای ذهنی داشته باشد. کمبود خواب می تواند شادی زندگی ما را کم کند.
 برای خواب مناسب و راحت در شب روش زیر را انجام دهید:
روی تخت خود بشینید و به آرامی از دهان نفس کشیده و از بینی هوا را خارج کنید. برای مدت یک دقیقه این کار را تکرار کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد