با بزرگترین مجسمه زن جهان آشنا شوید - 5.0 out of 5 based on 2 votes

با بزرگترین مجسمه زن جهان آشنا شوید

در سفر به شهر ولگوگراد یک جاذبه گردشگری منحصربفرد توجه گردشگران را به خود جلب می کند. یک مجسمه بزرگ زن به ارتفاع 85 متر که جنس بدنه آن از بتن و جنس مجسمه آن از فولاد است. این مجسمه به عنوان یادبود هزاران سرباز جنگ جهانی دوم ساخته شده است. نام این این مجسمه "سرزمین مادری فرا می خواند" است که با نام کوتاه تر مامایف نیز شهرت دارد. مجسمه ای که توسط نیکولای نیکیتین بر اساس طرح معماری یوگنی ووچیتیش ساخته شد تا تداعی کننده یاد و خاطره هزاران سرباز جنگ جهانی دوم باشد. هزینه سفر به این جاذبه های گردشگری رایگان است و همه گردشگران از هر سنی می توانند از این تندیس تاریخی دیدن کنند.

با بزرگترین مجسمه زن جهان آشنا شوید

تندیس مامایف در پارک کورگان واقع در شهر ولگوگراد روسیه قرار دارد. این مجسمه به عنوان یکی از بزرگترین و مشهورترین مجسمه های جهان شناخته می شود. تندیس مامایف یکی از عجایب هفتگانه روسیه است و به عنوان بزرگترین تندیس زن جهان شناخته شده است. تندیس مامایف بلندترین تندیس غیر مذهبی در دنیا است. اطراف این مجسمه بزرگ یک فضای سبز گسترده ایجاد شده تا چشم انداز زیبای آن را چندین برابر کند و فرصتی را برای گردشگران ایجاد کند تا به تماشای منظره های زیبای اطراف آن بپردازند.

مجسمه "سرزمین مادری فرا می خوند" در سال 1967 و در یادبود یکی از بزرگترین نبرد های جنگ جهانی دوم ساخته شده است. یکی از بزرگترین مجسمه های نامتکی در جهان که در لیست 10 مجسمه بلند جهان دیده می شود. گردشگران می توانند به همراه خانواده خود به بازدید این جاذبه گردشگری بروند گرچه فاصله زیاد این مجسمه از محیط شهری و بالای تپه قرار گرفتن آن باعث شده تا بازدید از آن برای سالمندان و افرادی که مشکلات جسمی دارند کمی دشوار باشد. گردشگران در مسیر رسیدن به این جاذبه گردشگری با مجسمه های بزرگ و کوچک دیگری نیز مواجه خواهند شد.

با بزرگترین مجسمه زن جهان آشنا شوید

این مجسمه در واقع یادبود 35 هزار نفر از سربازان روسی بوده که در جنگ جهانی دوم کشته شدند و گورستان آن ها نیز در همین پارک قرار دارد. پارک یادبودها یا پارک مامایف کروگان یکی از تاریخی ترین و متفاوت ترین مکان هایی است که گردشگران در شهر ولگوگراد از آن بازدید می کنند. طرح ساخت این مجسمه توسط یوگنی ووتیچیش ارائه شد و به کمک مهندس سازه، نیکولای نیکیتین ساخته شد.

با بزرگترین مجسمه زن جهان آشنا شوید

این مجسمه شامل سه بخش پایه، بدنه اصلی مجسمه و شمشیر است. تندیس مامایف بدون احتساب پایه آن 85 متر ارتفاع دارد و از جنس بتن ساخته شده است. این تندیس ظاهر زنی را نشان می دهد که ابروهایش را گره کرده و دهان آن به حالتی است که گویی در حال فریاد زدن است؛ اراده و قاطعیت خاصی در صورت او نمایان است. بعد از وارد شدن به پارک یادبودها و عبور از ورودی آن، برای رسیدن به این تندیس بزرگ با یک مسیر پله ای 223 متری مواجه می شوید. در این مسیر مجسمه های دیگری نیز قرار دارد و دو طرف مسیر با درختان تبریزی پوشیده شده است. شاید بهترین بخش این پارک میدان "مبارزه کن برای پایانی تلخ" باشد. گردشگران در این میدان با چشم اندازی زیبا از رود ولگا، مجسمه مامایف و درختان تبریزی و فضای سبز مواجه می شوند. در این میدان یک تندیس بتنی از یک مرد تفنگدار قرار دارد. بر رویاین مجسمه نوشته شده "هیچ قدمی به عقب برداشته نشود"

با بزرگترین مجسمه زن جهان آشنا شوید

بخش دیگر این پارک، میدان قهرمانان است. این پارک شامل یک حوضچه بزرگ است که 6 تندیس در اطراف آن قرار دارند. این حوضچه نمادی از رود ولگا است و آن تندیس ها هم چندی از سربازان شجاع استالینگراد هستند. یکی از افتخارات بزرگ این مجسمه که در رکورد های گینس ثبت شده این است که مجسمه مامایف بلندترین مجسمه جهان هنگام ساخت بوده است. از جاذبه های دیدنی اطراف این تندیس تاریخی می توان به موزه جوزف استالین، کلیسای تمام قدیسان, قبرستان نظامی، تندیس های گوناگون  و... اشاره کرد.  

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

هتل جهان مشهد

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر