با شهر توکيو آشنا شويد

مجمع الجزایر ژاپن با مناظر طبیعی بسیار زیبا و با پیوند فرهنگ سنتی و فرهنگ مدرن از زیبا ترین و پر بازدید ترین نقاط جهان است. توکیو پایتخت ژاپن به عنوان بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر این کشور از زیبایی های طبیعی و توریستی بسیاری بهره مند است. توکیو از بزرگترین پایتخت های صنعتی و اقتصادی دنیا است. جدیدترین پیشرفت های مدرن در کنار فرهنگ های سنتی و بومی این شهر از مهم ترین شاخصه های سفر به این شهر هستند.

شهر توکیو پر از آسمان خراش های سر به فلک کشیده است که با وجود زلزله خیز بودن این منطقه با بکارگیری تکنولوژی های مهندسی به زیبایی ساخته می شوند و در برابر این زلزله ها مقاومت دارند. توکیو از پرجمعیت ترین شهر های جهان است و به همین دلیل دارای خیابان ها و مراکز خرید شلوغ و مزدحم است. گردشگران می توانند بر فراز بزرگترین برج مخابراتی جهان به نام برج توکیو اسکای تری به تماشای چشم انداز زیبای شهر بپردازند.

با شهر توکيو آشنا شويد

آشنایی با شهر توکیو

شاید برای اکثر افرادی که نام کشور ژاپن را می شنوند، در ذهن آنان سامورایی ها، لباس های سنتی و شکوفه های گیلاس تداعی می شود. توکیو بسیار نورانی و درخشان است و شب های روشنی دارد با تابلوهای نئون رنگارنگ در مناطق مختلف شهر که بر زیبایی آن می افزاید. توکیو از شهر های جهان است که هنوز سنت های قدیمی و فرهنگ سنتی خود را در کنار فرهنگ مدرن جهان امروز حفظ کرده است. نماد های شهر توکیو، شکوفه های گیلاس و کشتی سومو هستند. بهترین رستوران های جهان در ژاپن قرار دارند که اعلب غذاهای لذیذ دریایی و محلی عرضه می کنند.

با شهر توکيو آشنا شويد

بازار های قدیمی شهر مملو از مواد غذایی دریایی و غذاهای دریایی برای خرید هستند. گردشگران می توانند در محله های قدیمی و آرام این شهر قدم بزنند و ضمن تماشای معماری سنتی این محله ها از سوغات و صنایع دستی ژاپن خرید کنند و از تماشای فستیوال های ستی لذت ببرند. فرهنگ ژاپنی با تلفیقی از فرهنگ بومی و فرهنگ مدرن از جاذبه های فرهنگی این شهر است که خود به تنهایی از مهم ترین جاذبه های توکیو به شمار می آید.

شهر توکیو دو فرودگاه بین المللی به نام های فروگاه هانه دا و فرودگاه ناریتا دارد. ساعت ژاپن 5 ساعت و نیم از ساعت تهران جلوتر است. ژاپنی ها به زبان با قدمت ژاپنی تکلم می کنند و واحد پول آنان "ین" است.

با شهر توکيو آشنا شويد

توکیو امن ترین شهر جهان

در سال 2015 شهر توکیو در لیست امن ترین شهر های جهان قرار گرفت و به عنوان امن ترین شهر جهان معرفی شد. این دستاورد بزرگ برای توکیو در حالی به دست آمده که این شهر بسیار شلوغ و مزدحم است و معمولا در شهر های با جمعیت متراکم، هرج و مرج و بی ثباتی بیشتر است. اما توکیو ژاپن از این قاعده مستثنی است. از مهم ترین شاخص هایی که در تعیین امنیت یک شهر مورد بررسی قرار می گیرد می توان به امنیت دیجیتال، امنیت شخصی، سوانح رانندگی، سطح هزینه و مخارج شهروندان، اقدامات و تدابیر امنیتی و... اشاره کرد.

با شهر توکيو آشنا شويد

وضعیت آب و هوایی توکیو

توکیو دارای آب و هوای نیمه استوایی و مرطوب است. ماه آگوست، گرم ترین ماه سال در این شهر است. این شهر دارای تابستان های گرم و مطبوع و زمستان های خنک است. حداکثر دما در توکیو ممکن است به 26 درجه سانتی گراد برسد. ژانویه سرد ترین ماه سال است و دمای آن به 5 درجه سانتی گراد می رسد. زمستان های توکیو خشک و تابستان ها مرطوب است. احنمال تگرگ و برف در این شهر به دلیل مرطوب بودن و دمای بالای هوا در زمستان خیلی به ندرک اتفاق می اقتد اما احتمال وقوع طوفان در هر ماه از سال وجود دارد و این طوفان ها معمولا شدید خواهد بود.

بهترین زمان برای سفر به توکیو

فصل بهار و ماه های مارس تا آوریل و فصل پاییز ماه های سپتامبر تا نوامبر بهترین زمان برای سفر به این شهر است. مناظر بی نظیر و بی بدیل پاییزی شهر توکیو از امتیازات سفر به این شهر در فصل پاییز است. ماه های مارس تا آوریل اوج زیبایی های فصل بهار در توکیو است ه همزمان با رشد شکوفه های گیلاس است که نماد اصلی شهر هستند. بدترین زمان برای سفر به توکیو، فصل تابستان است که با خیابان های شلوغ و شلوغی سیستم حمل و نقل عمومی مواجه می شویم. از دیگر مشکلات سفر به توکیو در فصل تابستان افزایش گرما و رطوبت هوا در این شهر است و همچنین به دلیل افزایش گردشگران در این فصل هتل ها گران تر هستند و سوغاتی ها و صنایع دستی با قیمت بالاتری به فروش می رسند.

جاذبه های گردشگری شهر توکیو

توکیو در کنار آسمان خراش های مدرن و سازه های پیشرفته از وجود بناهای تاریخی با فرهنگ های سنتی نیز بهره مند است. جنگ جهانی دوم و زبزله شدید سال 1923 باعث شد تا برخی از جاذبه های تاریخی و بناهای سنتی شهر آسیب ببیند. شرکت در کنسرت های پاپ و راک، شرکت در فستیوال های مختلف، تماشای تئاتر، تماشای کشتی سومو، بازدید از بناهای تاریخی همچون کاخ امپراتوری توکیو از جمله جاذبه های گردشگری این شهر محسوب می شوند. در ادامه مطلب به معرفی برخی از مهم ترین جاذبه های شهر توکیو می پردازیم.

با شهر توکيو آشنا شويد

کاخ امپراتوری توکیو

کاخ امپراتوری توکیو در منطقه مارونوپی توکیو قرار دارد. یکی از قدیمی ترین سازه های کشور ژاپن که اطراف آن با باغ های زیبا، دیوار های قدیمی و خندق ها احاطه شده است. این کاخ هنوزهم توسط خاندان امپراتوری ژاپن مورد استفاده قرار می گیرد. این کاخ در گذشته در نقطه مرکزی شهر توکیو ساخته شده بود. یک پل بسیار زیبا در این محل قرار دارد که انعکاس آن بر روی آب می افتد و همین دلیلی برای نامگذاری این پل به نیجوباشی می باشد. نیجوباشی به زبان ژاپنی است و به معنی دوتایی می باشد. از دیگر جاذبه های این کاخ باغ های بسیار زیبا و قلعه ها و دیوار های تاریخی است که در اطراف این ساخته شده اند.

با شهر توکيو آشنا شويد

موزه ملی علوم و طبیعت ژاپن

این موزه منحصربفرد در سال 1871 میلادی افتتاح شده است و در بردارنده آثاری ارزشمند در زمینه علوم و طبیعت است. با بازدید از این موزه با جدید ترین پیشرفت های علمی و فناوری آشنا می شوید. از مهم ترین جاذبه های این موزه تاریخی، گالری ژاپن است که گردشگران می توانند در آن بخش آثار مهمی از لباس های محلی، آداب و رسوم سنتی توکیو و سایر موارد به نمایش در آمده است. بخش هایی از موزه نیز به نمایش پیشرفت ها در زمینه هسته ای، حمل و نقل و فضایی اختصاص داده شده است.

با شهر توکيو آشنا شويد

موزه ملی توکیو

اثار مختلفی از کشور های ژاپن، چین و هند در این موزه تاریخی دیده می شود. مجموعه ای از منسوجات و لباس های قدیمی، تندیس های قدیمی از بودا، تجهیزات نظامی قدیمی، سفال ها و سرامیک های آسیایی در این مرکز هنری به نمایش در آمد اند. همچنین نقاشی های ژاپنی از قرون هفتم تا چهاردهم میلادی نیز در بخش هایی از این موزه دیده می شود.

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان