بد افزار ها و برنامه هایی که نباید داشته باشید


یکی از اصلی ترین نگرانی های موجود کاربران رایانه و اینترنت ویروس هاست کلمه ویروس اصطلاح دقیقی نیست اصطلاح دقیقی نیست اصطلاح دقیق تر بد افزار یا Malware است.

بد افزار ها و برنامه هایی که نباید داشته باشید


Maleware : این واژه که ترکیبی از 2 کلمه malicious به معنای آلوده و Software به معنای نرم افزار است و آن را بد افزار ترجمه کرده اند، به برنامه هایی اطلاق می شود که دارای کدهای آلوده هستند. طبق این تعریف تقسیم بندی زیر قسمت اول بد افزار ها هستند:
Virus : ویروس ها شایع ترین و قدیمی ترین نوع بد افزار ها هستند که برای شیوع خود فایل و برنامه های دیگر را آلوده می کنند و باعث ایجاد فعالیت های مخرب در سیستم می شوند. علت نامگذاری آن ها شباهت زیادشان به ویروس های بیولوژیکی است.

بد افزار ها و برنامه هایی که نباید داشته باشید


Worm : کرم های اینترنتی به برنامه هایی گفته می شوند که برای انتشار خود و همچنین از کار انداختن سیستم ها کپی های زیادی از خودشان را در اینترنت و سیستم های کامپیوتری پخش می کنند.
Adware : این لغت به معنای نرم افزار تبلیغاتی است و به برنامه ای گفته می شود که برای کاربر آگهی های مختلف تبلیغاتی نمایش می دهد. این آگهی ها در غالب پاپ آپ و بنر ها یا بوسیله تغییر صفحه اصلی به صفحه ای تبلیغاتی روی سیستم کاربر نمایان می شوند.
Spyware : یا نرم افزار های جاسوسی به برنامه هایی گفته می شود که اطلاعات محرمانه و مشخصات کاربر را جمع آوری می کند و اطلاعات جمع آوری شده را به نویسنده خود ارسال می کند. این بد افزار ویروس نیست، بلکه به هر فناوری که هدفش جمع آوری اطلاعات از یک شخص یا سازمان بدون اطلاع آن باشد.
Trojan : تروجان ها ویروس نیستند. آن ها نه مانند ویروس ها برنامه های دیگر را آلوده می کنند و نه مانند کرم های اینترنتی خود را کپی می کنند. تروجان ها این توانایی را دارند که فایل ها را از بین ببرند، اطاعات هارد دیسک را خراب کنند و backdoor ها را به سیستم وارد کنند. با این قابلیت ها یک تروجان می توانند به راحتی کنترل یک سیستم را به دست بگیرد.

بد افزار ها و برنامه هایی که نباید داشته باشید

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

صفحه پکیج ها

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد