برای رهایی از بوی بد بدن چکار کنیم؟(2)

برای رهایی از بوی بد بدن چکار کنیم؟(2)
ضد تعریق
اگر از آن دسته افرادی هستید که عادت دارید صبح ها دوش بگیرید و بلافاصله از ضد تعریق استفاده کنید. باید این نکته را  اشاره کنم، این کار در مبارزه علیه بوی بد زیر بغل بی‌تاثیر است، زیرا عرق این مواد را پاک می‌کند. بنابراین، بهترین زمان برای استفاده از ضد تعریق، شب ها قبل از خوابیدن است. خوشبو کننده‌ها با ضد تعریق‌ها فرق دارند. خوشبو کننده‌ها بوی بد را مخفی می‌کنند، در حالی‌که ضد تعریق‌ها میزان عرق را در ناحیه‌ی مورد استفاده کاهش می‌دهند.
 زیر بغل‌تان را خشک کنید
از آنجایی که باکتری‌ها عامل ایجاد بوی بد زیر بغل هستند، پس توصیه می کنم حتما زیر بغل خود را خشک نگه دارید. هر گاه زیر بغل‌تان عرق می‌کند، می‌توانید با استفاده از دستمال‌های مرطوب آن ناحیه‌ را خشک نمایید.
 آب اکسیژنه
یک قاشق چای خوری آب اکسیژنه را با مقداری از آب رقیق کرده و برای پاک کردن زیر بغل از آن استفاده کنید. این کار باعث می شود که باکتری‌های عامل بوی بد از بین بروند و از شر بوی بدن خلاص شوید.
 بهداشت فردی
حتما بهداشت فردی خود را رعایت کنید و هر روز دوش بگیرید این کار باعث می شود که باکتری های عامل بوی عرق از بین بروند. توصیه می کنم بعد از انجام فعالیت‌های ورزشی، حتما حمام کنید تا از شر بوی بد بدن راحت شوید..
 شستشوی لباس‌ها

برای رهایی از بوی بد بدن چکار کنیم؟(2)
حتما روزانه لباس هایتان را عوض کنید. اگر هر روز به حمام بروید ولی لباس های خود را عوض نکنید، دوباره بدن تان بوی عرق می گیرد. بنابراین، وقتی لباس‌های عرقی‌تان را می‌پوشید، بوی بد بار دیگر به بدن‌تان بر می‌گردد. لباس‌هایتان را بشویید و آن‌ها را دوباره تن کنید. این مسئله هم در مورد لباس‌های ورزشی و هم در مورد لباس‌های معمولی‌تان صدق می‌کند.
 اصلاح موهای زائد
زنان عادت دارند موهای زائد زیر بغل‌شان را اصلاح کنند، به همین دلیل زنان در مقایسه با مردان کمتر بوی عرق می دهند. اگر شما موهای زائد زیر بغل‌تان را اصلاح نمی‌کنید و از بوی بد زیر بغل رنج می‌برید، بهتر است حتما موهای زائد خود را اصلاح کنید.
 بوتاکس

برای رهایی از بوی بد بدن چکار کنیم؟(2)
امروزه بوتاکس یک راه درمانی برای مبارزه با بوی بد زیر بغل می باشد. زمانی که بوتاکس را زیر بغل تزریق می‌کنند؛ این ماده از رسیدن پیام‌ها مغزی به غده‌های عرق در زیر بغل جلوگیری می‌کنند. در نتیجه، این راه درمانی باعث کاهش تعریق در زیر بغل و در نتیجه کاهش بوی بدن در آن ناحیه می‌شود. تاثیر بوتاکس معمولا دو تا هشت ماه باقی می ماند. اگر زیر بغل تان زیاد عرق می کند،  پیشنهاد می کنم حتما بوتاکس  را امتحان کنید.
تغییر رژیم غذایی
آدم‌هایی که غذاهای چرب و روغنی و هم‌چنین غذاهایی با بوی قوی مانند پیاز، کاری، و سیر مصرف می‌کنند،‌ دچار بوی بد بدن و زیر بغل می‌شوند. اگر این غذاها را از رژیم غذایی‌تان حذف کنید، می‌توانید میزان بوی بد بدن‌تان را کاهش دهید، زیرا با این کار از تکثیر باکتری‌ها جلوگیری می‌کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

12 فایده انار برای سلامتی

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر