آشنایی مختصر با جاذبه های گردشگری برازیلیا

این شهر را به سادگی میتوان نمونهی معماری مدرن خطاب کرد. این شهر کمتر از 40 سال پیش ساخته شده است. معمار معروف یعنی Lucio Costa نقش به سزایی در نمای مدرن این شهر داشته است. اگر از بالا به شهر برازیلیا نگاه کنید شکل این شهر شما را به یاد یک هواپیما میاندازد. البته برخی دیگر عقیده دارند که بیشتر شبیه به یک پاپیون با گرهی محکم است.
اگر در این شهر به گشت و گذار بپردازید از شکلهای جالب و حیرتانگیز ساختمانهایی که بر سر راهتان قرار دارند شگفت زده خواهید شد. در این شهر جاذبههای زیادی برای تمام سلایق وجود دارد. دوستداران فضای سبز و طبیعت از دیدن باغ بوتانیکال (Botanical Garden) بسیار لذت خواهند برد، مساحت این باغ حدوداً 500 هکتار است.

آشنایی مختصر با جاذبه های گردشگری برازیلیا

اگر میخواهید رایگان از این باغ دیدن کنید، به شما این اجازه داده میشود که از 1 دهم این باغ به صورت مجانی دیدن کنید.
طرفداران هیجان بهتر است از موزهی Princess House دیدن کنند. این موزه در یک ساختمان مستعمراتی زیبا قرار گرفته شده است؛ و همچنین باید بدانید این موزه در قرن 18 ام ساخته شده است.
این شهر دارای جاذبههای گردشگری بسیار زیادی است. یکی از مکانهای مذهبی و معماری این شهر معبد تمایلات خوب (Temple of the Good Will) نام دارد. این معبد به صورت هرمی شکل در سال 1989 ساخته شده است. جالب است بدانید از این معبد روزانه توسط هزاران توریست و بازدیدکننده دیدن میشود.
در میان مکانهای فرهنگی یکی از عجیبترین موزهها موزهی پول (The Money Museum)

آشنایی مختصر با جاذبه های گردشگری برازیلیا

نام دارد. افتتاح این موزه به سال 1960 برمیگردد. جالب است بدانید این موزه در ابتدا در ریو د جنیرو (Rio de Janeiro) قرار داشته است اما بعدها کلکسیونهای موجود در این موزه به قدری زیاد شدند که به یک جای دیگری برای نگهداری احتیاج داشتند؛ بنابراین تمام آنها را به برزیل انتقال دادند.
جالب است بدانید در ین موزه تمام سکههای قدیمی و صورتحسابهای بانکی گذشته نگهداری میشود. بازدید از این موزه به قدر جذاب است که عدهی زیادی از سرتاسر دنیا برای دیدن این موزهی بینظیر به این شهر می-آیند.
یکی دیگر از مکانهای دیدنی برازیلیا، کنگرهی ملی است که قدمت آن درست به اندازهی خود شهر برازیلیا است. این ساختمان توسط معمار معروف Oscar Niemeyer طراحی شده است و شامل یک ساختمان تخت با دو ساختمان مرتفع میشود.
این مکان جایی است که دفتر برخی از اعضای مجلس در آنجا بنا شده.
جاذبه‌های گردشگری این شهر به قدری زیاد است که از شمارش خارج است. در ادامهی این مقاله به‌اختصار این جاذبهها را برایتان نام میبریم:
1- تئاتر ملی Cláudio Santoro
2- یادبود Juscelino Kubitschek
3- Supreme Federal Court
4- پارک ملی برازیلیا
5- Santuário Dom Bosco
6- کلیسای Catedral Metropolitana Nossa Senhora Aparecida
7- دریاچه Paranoá
8- Parque Municipal do Itiquira
9- Centro Cultural Banco do Brasil

آشنایی مختصر با جاذبه های گردشگری برازیلیا

کلیک ها: 52

سفری هیجان انگیز به برازیلیا

شهر برازیلیا به عنوان پایتخت جدید برزیل در قرن 20 ام شناخته شده است. هنری بودن و سرسبز بودن این شهر باعث میشود که بیشتر شیفتهی آن شوید. امروز این شهر به عنوان محل میراث جهانی یونسکو شناخته شده است. همچنین معماری فوقالعادهی این شهر شما را تا مدتها متحیر میکند. همچنین حس فوقالعادهای که در این شهر تجربه میکنید به خاطر وجود نقش پررنگ فرهنگ این شهر در تمام قسمتهای آن است. مردم این شهر بسیار مهماننواز و خوش برخورد هستند و همچنان فرهنگ اصیل خود را حفظ کردهاند و در انتقال این فرهنگ به نسل آینده بسیار میکوشند که به وضوح کاملاً این موضوع پیداست. همچنین زیبای و جاذبههای این شهر به قدری زیاد دوستداشتنی است که سالانه عدهی زیادی را به خود جذب میکند. بسیاری از مردم همهساله برای بازدید از این شهر حیرت انگیز خانههای خود را به مقصد برازیلیا ترک میکنند.

سفری هیجان انگیز به برازیلیا

قطعاً بعد از بازدید از این شهر عاشق آن میشوید. اگر قصد سفر به این شهر را دارید و یا فقط میخواهید راجع به آن اطلاعات کسب کنید با ادامهی مقاله با ما همراه باشید. مطمئناً بعد از آن تصمیم میگیرید برای یک بار هم که شده به این شهر سفر داشته باشید و معماری و زیبایی شهر را از نزدیک مشاهده کنید.

 چند دلیلی که باید حتماً از این شهر دیدن کنید

سفری هیجان انگیز به برازیلیا

معماری منحصر به فرد:

شهر برازیلیا شهری با معماری بسیار مدرن است. برای دیدن این معماری فوقالعاده حتماً باید از Centro Cultural Banco do Brasil و همچنین Catedral Metropolitana Nossa Senhora Aparecida دیدن کنید و سبک طراحی و معماری خاص آنها را از نزدیک مشاهده کنید. پس هنگام سفر به برازیلیا حتماً این دو مکان را در لیست اولویت بازدیدهای خود قرار دهید.

- باغهای ملی زیبا و سرسبز

سرتاسر برازیلیا پر از پدیدههای طبیعی است و این پدیدهها به شکل محلهایی مانند Paranoá Lake و Itiquira waterfall در آمده است؛ که پیشنهاد می‌کنیم دوستداران و علاقهمندان به پدیدههای طبیعی نظیر آبشار و دریاچه حتماً به این مناطق سر بزنند.

- برازیلیا همواره صحنهی هنری دوران معاصر را در خود جای داده است:

به شما پیشنهاد میکنیم که یک غروب را به بازدید از سالن اپرا، سمفونیهای کلاسیک و یا مدرن نوازی در تئاتر ملی Cláudio Santoro بگذرانید. این تجربه قطعاً برایتان تکرار نشدنی خواهد بود.

- این شعر ارتباطات خوبی دارد

این شهر محلهایی برای خرید و تجارت دارد که این بدین معناست که انجام دادن هر کاری در این شهر بسیار آسان است. پس اگر دوست دارید در این شهر خرید کنید کافی است که به مراکز خرید آن سر بزنید تا ساعتها در آن سرگرم خرید شوید.

- برازیلیا: شهری با لذتهای غذایی فراوان

سفری هیجان انگیز به برازیلیا

در این شهر رستورانهای زیادی وجود دراند که کیفیت غذایی بسیار بالایی دارند و هر غذایی که دوست داشته باشید در منوی این رستورانها میتوانید پیدا کنید.

کلیک ها: 40

راهنمای سفر به ریو دو ژانیرو در برزیل

این شهر دومین شهر بزرگ در برزیل است و به عنوان سومین شهر آمریکای لاتین در دنیا شناخته شده است. سواحل معروف Copacabana و Ipanema در این شهر قرار گرفته اند که همین موضوع باعث شده تا عده ی زیادی هر سال به این شهر سفر کنند تا از جاذبه های گردگشری طبیعی این شهر نهایت لذت را ببرند. این شهر یکی از جاهایی  است که شما هرگز نباید برای بازدید از دست بدهید. بیشتر مردم  ای که به این شهر سفر می کنند، روز را به گذراندن در ساحل و شب ها را به رقصیدن در کلاب های این شهر می پردازند. با نزدیک شدن این شهر به المپیک سال 2106 این شهر تمام سعی خود را داشت تا بسیار ایمن تر شود و سیستم حمل و نقل خود را برای راحتی مردم فراهم کند. اگر شما نیز قصد سفر به این شهر زیبای برزیلی را دارید به شما پیشنهاد می کنم تا با ادامه ی این مقاله ما را همراهی کنید تا با این شهر زیبا بیشتر آشنا شویم.

راهنمای سفر به ریو دو ژانیرو در برزیل

آب و هوای ریودوژانیرو

اگر به دنبال ساحل و تفریحات آبی هستید ، بهترین زمان مسافرت به ریودوژانیرو بین ماه های دسامبر و مارس (اواسط آذر تا اواسط فروردین) می باشد که هوای ریودوژانیرو به اندازه کافی گرم و آفتابی است تا بتوان به ساحل های ریو سر زد. موسیقی و رقص سامبا و مناظر خیره کننده در تمام طول سال در ریودوژانیرو برقرار است اما اگر می خواهید کارناوال های ریودوژانیرو را تجربه کنید در ماه فوریه (10 دی تا 10 بهمن) به ریودوژانیرو سفر کنید. اگر می خواهید در دوره کارناوال هتل های ریودوژانیرو را با قیمت مناسب و به راحتی رزرو کنید باید از ماه ها قبل اقدام کنید. هوای ریودوژانیرو بین ماه های ژانویه و مارچ (10 دی تا 10 فروردین) بعضی اوقات تا 58 یا حتی 68 درجه سانتیگراد می رسد. اگر هوای ریودوژانیرو را معتدل تر می خواهید بهتر است در طول پاییز و بهار به ریودوژانیرو سفر کنید که هوای ریودوژانیرو در روز به 38 درجه و در شب به 28 درجه سانتیگراد می رسد. بارش باران در طول تابستان، امری معمول و نسبت به ماه‌های مه تا سپتامبر در زمستان کمتر است. در واقع این شهر در تمام سال هوای ساحلی دارد، بنابراین اگر دوست دارید از خیس شدن زیر باران یا توسط رطوبت هوا  دوری کنید، سفر به ریو دو ژانیرو در طول ماه‌هایی غیر از دسامبر تا فوریه، کاری عاقلانه است.

راهنمای سفر به ریو دو ژانیرو در برزیل

قیمت مهمان خانه ها در شهر ریو دو ژنیرو

قیمت مهمان خانه ها در این شهر از حدودا 30 رئال برزیل شروع می شود. البته این قیمت معمولا برای خوابگاه های ریو دو ژانیرو است. البته این قیمت می توان با توجه به منطقه ای که انتخاب می کنید حتی دو برابر نیز شود. یک اتاق شخصی که دو نفر در آن اقامت می کنند و یک حمام مشترک دارد از 8 رئال برزیل شروع می شود. هر چقدر مهمان خانه ای که انتخاب می کنید بیشتر به سواحل نزدیک باشد، قیمت آن نیز به مراتب بیشتر است. در اکثر این مهمان خانه ها وای فای رایگان و برخی از آن ها سرویس صبحانه ی رایگان را نیز برای مهمانان خود ترتیب می دهند.

راهنمای سفر به ریو دو ژانیرو در برزیل

قیمت هتل در این شهر

به طور کلی، هتل های دو ستاره با داشتن وای فای رایگان از شبی 110 رئال برزیل شروع می شود و حتی می توان توقع 150 رئال برزیل را نیز داشت پس تعجب نکنید. به شما پیشنهاد می کنیم برای انتخاب کردن ارزان قیمت ترین هتل ابتدا آن را داخل سایت های مربوطه رزرو کنید.

راهنمای سفر به ریو دو ژانیرو در برزیل

قیمت متوسط غذا در این شهر

رستوران های کوچکی که صاحبان بومی دارند حدودا 14 رئال برزیل هزینه خواهند داشت اما نگران نباشید این هزینه همراه با نوشیدنی خواهد بود. وعده های غذایی بهتر در رستوران های معمولی حدودا 35 رئال برزیل هزینه دارند. همچنین رستوران هایی که در کنار سواحل قرار گرفته اند هزینه ی بیشتری نیز خواهند داشت. اگر شما در حین سفر به این شهر به این فکر هستید که غذای خود را تهیه کنید به شما پیشنهاد می کنیم از سوپر مارکت  های معتبر سطح شهر خرید کنید که  در این صورت هفته ای 70-100 رئال برزیلی هزینه خواهید داشت.

غذا و نوشیدنی در این شهر با داشتن استاندارد مخصوص آمریکای لاتین، قیمت‌هایی چندان منطقی ندارند. یک وعده غذای ساده‌ی محلی را می‌توان به راحتی با قیمتی منطقی میل کرد، اما رستوران‌های توریستی قیمتی به مراتب گران‌تر دارند که شاید برای بسیاری صرفه‌ی اقتصادی نداشته باشد.

هزینه‌ی صبحانه مقرون به صرفه: اگر تمایل داشته باشید بیرون از هتل صبحانه را میل کنید، می‌‌توانید نقاط کوچک زیادی را که اغلب مردم بومی برای میل کردن صبحانه در آن‌ها توقف می‌کنند، پیدا کنید. (۱۰ تا ۱۶ رئال)

هزینه‌ی ناهار مقرون به صرفه: اگر به غذاخوری‌ها و رستوران‌های محلی قناعت کنید، می‌توانید هزینه‌ی ناهار را تا حد زیادی پایین نگه دارید، بی شک رستوران‌های توریستی قیمت‌هایی به مراتب بالاتر دارند. (۱۳ تا ۲۰ رئال)

هزینه‌ی شام مقرون به صرفه: به فرض اینکه بخواهید ضیافت شام خوبی را در یک رستوران تجربه کنید، قیمت‌ها نوسان زیادی دارد، اما می‌توانید به تبعیت از بومی‌ها، در رستوران‌های محلی توقف کنید تا هزینه‌هایتان کمتر باشد. (۲۰ تا ۳۰ رئال)

مک دونالد بیگ مک: مک دونالد در ریو دو ژانیرو نسبت به فست‌فودهای دیگر، انتخاب چندان مناسبی به نظر نمی‌رسد. (۱۳.۵۰ رئال)

راهنمای سفر به ریو دو ژانیرو در برزیل

صرفه جویی در هزینه های سفر

سفر به هر شهری در صورتی که مدیریتی در هزینه های نباشد بسیار گران و پر هزینه خواهد بود. بنابراین ما برخی مهم ترین روش های صرفه جویی در هزینه های سفر به ریو دو ژانیرو را به شما ارائه خواهیم کرد که با به به کارگیری این نکات می توانید تا حد زیادی در هزینه های سفر خود صرفه جویی کنید. یکی از روش های موثر در مدیریت هزینه اجتناب از سرو غدا در رستوران های ساحلی این شهر است. رستوران های شهر ریو معمولا گران هستند پس بهتر است از غذاهای خیابانی استفاده کنید و یا با خرید مواد اولیه، غذای خود را در محل اقامت خود بپزید. از سایت کوچ سرفینگ برای پیدا کردن محل اقامت ارزان و یا حتی رایگان استفاده کنید. اگر قصد دارید چند شبی در خانه اهالی بومی این شهر به صورت رایگان اقامت کنید پس بهتر است حتما در این سایت ثبت نام کنید. همچنین از این سایت مفید می توان برای پیدا کردن اتاق های اشتراکی با کم ترین قیمت در ریو دو ژانیرو استفاده کرد.

راهنمای سفر به ریو دو ژانیرو در برزیل

کلیک ها: 117

نکات مهم در سفر به برزیل

سفر به کشور پهناور برزیل همواره از تجربیات بیاد ماندنی گردشگران در تور های مختلف بوده است. برزیل کشوری با تاریخ کهن و فرهنگی غنی و همچنین جاذبه های گردشگری بی شمار برای هر سن و سلیقه ای، شگفتی هایی دارد. اما در سفر به برزیل رعایت برخی نکات بسیار مهم است. با دانستن این نکات می تواند سفری راحت تر، بیاد ماندنی تر و بدون دردسر در این کشور داشته باشید. رفتار های طبیعی شما در کشور خودتان ممکن اس در برزیل نوعی بی احترامی به فرهنگ و آداب رسوم کشور به حساب بیاد. همچنین با دانستن این نکات می توانید سفری متفاوت تر و دل نشین تر به این کشور داشته باشید. ما در لیست زیر نکات مهم سفر به برزیل را  برای شما جمع آوری کرده ایم.

نکات مهم در سفر به برزیل

1- هتل­ ها در حفظ امنیت مهمان­ ها بسیار دقیق و محتاط عمل می‌ کنند. قطعاً این موضوع بسیار مهم است و از ویژگی مثبت در سفر به کشور برزیل خواهد بود.

2- تعطیلات رسمی در برزیل بسیار مهم تلقی می­ شوند. برزیل با داشتن سواحل زیبا و طولانی و همچنین تابستان­ های گرم جای تعجبی نیست که برزیلی­ ها تعطیلات خود را هم به همان مکان­ هایی بروند که توریست ها می‌روند.

3- برزیل بهترین غذاهای خیابانی را در آمریکای لاتین دارد.

نکات مهم در سفر به برزیل

4- درون‌گرایی در برزیل هیچ معنایی ندارد. فرهنگ مردم برزیل به‌گونه‌ای است که شمارا از لاک خود بیرون کشیده و با خونگرمی و صمیمیتی که دارند باعث می­ شوند که بهترین زمان را در آنجا سپری کنید. مردم برزیل به صحبت و معرفی خودشان بسیار علاقه ­مند هستند.

5- مردم برزیل خیلی انگلیسی صحبت نمی­ کنند. اگر بعد از سفر به آسیای شرقی و اروپای غربی به برزیل سفر کرده ­اید حتماً شوکه خواهید شد. بسیاری از مردم به‌اشتباه فکر می‌کنند که زبان مردم برزیل اسپانیایی است! زبان رسمی این کشور پرتغالی است. مردم برزیل بسیار خوش‌ برخورد و خونگرم هستند و همواره راهی برای ارتباط برقرار کردن پیدا می­کنند. تعداد کمی از مردم برزیل انگلیسی صحبت می­کنند به‌ویژه در Rio de Janeiro و Sao Paulo.

6- در این کشور بوسیدن افراد غریبه بسیار عادی تلقی می­ شود. شناخت مردم برزیل به‌سرعت اتفاق می­افتد. ازآنجایی‌که مردم این کشور خیلی فضای شخصی و خصوصی ندارند ابراز احساسات هم برایش بسیار راحت سات.

7- لوبیا و برنج پایه اصلی بیشتر غذاهای برزیلی است. به خاطر اینکه برزیل یکم عجیب‌وغریب به نظر می‌آید باعث نمی‌شود که انتظار طعم­ های غذایی عجیب و یا غذاهای تند و پر ادویه را داشته باشیم. اکثر وعده­های غذایی مردم برزیل برنج و گوشت است که بسیار هم لذیذ هستند.

8- مردم برزیل به‌طورکلی بسیار پرحرف و اجتماعی هستند. این مردم قطعاً پرسروصداترین مردمی هستند که تابه‌حال با آن­ها ملاقات داشته‌اید اما باید این موضوع را هم در نظر گرفت که باا ین‌ وجود بسیار سخاوتمند و دوست‌داشتنی هستند. ممکن است بعضی‌ اوقات فکر کنید که پشت تلفن در حال دعوا کردن هستند ولی این‌طور نیست فقط دارند به سبک خواص خودشان صحبت می­کنند.

نکات مهم در سفر به برزیل

9-مذهب یک بخش بسیار مهم از فرهنگ در برزیل است. همان‌طور که مذهب بودا یک جنبه­ ی فرهنگی مهم در کشورهایی مثل تایلند، کامبودیا و لائوس بوده است، مذهب مسیحیت هم در برزیل به همین شکل است. در حقیقت 80% مردم برزیل به کلیسای کاتولیک رومی می‌روند. این موضوع را حتماً در طول سفر به این کشور در ذهن بسپارید و یادتان باشید که باید به مذهب مردم این کشور نهایت احترام را بگذارید درست مثل تمامی مذاهب موجود در دنیا.

10- آمازون یکی از بزرگترین و شگفت انگیزترین طبیعت های دنیاست. در سفر به برزیل همه گردشگران علاقه دارند که از این جنگل بازدید کنند. اما آمازون علاوه بر زیبایی اش بسیار بزرگ و خطرناک مخصوصا برای آن‌هایی که می خواهند تنها به آنجا بروند، می باشد. همیشه با با یک راهنمای مطمئن و خبره که به مسیرها و خطرات جنگل های بارانی آگاهست، سفر کنید.

11- سفر به برزیل می‌تواند بسیار برایتان گران تمام شود پس حواستان را در هنگام خرج بودجه ­ی مسافرتی خود جمع کنید زیرا این کشور به‌ اندازه‌ای که فکر می‌کنید کشور ارزانی نیست.

نکات مهم در سفر به برزیل

12- در جنوب برزیل یک فستیوال آلمانی به نام فستیوال اکتبرفست در ماه اکتبر بر گذار می شود که متاثر از فرهنگ، رسوم، غذاهای سنتی و آواز های محلی در آلمان است.

13- چراغ سبز عابر پیاده در بریل همیشه به این معنی نیست که رد شدن از چهار راه امن است؛ در سفر به برزیل در هر صورتی مراقب رفت و آمد خودرو ها باشید.

14- بسیاری از گردشگران در سفر به برزیل تصور می کنند که می توانند با زبان اسپانیایی امور خود را بگذرانند در حالی که زبان اصلی کشور پرتغالی است و حتی برخی از مردم زبان انگلیسی را با توجه به ضرورت آن در بازار کار بهتر از اسپانیایی صحبت می کنند. با اینکه زبان اسپانیایی و پرتغالی تا حدودی به یکدیگر شباهت دارند، اما این بدان معنی نیست که دانستن زبان اسپانیایی کار شما را بسیار آسان می کند. زبان انگلیسی نیز آنقدری که باید مرسوم نیست؛ اگرچه در شهرهایی مانند سائو پائولو یا ریو که بیشتر توریستی هستند، افرادی را که می توانند با این زبان ارتباط برقرار کنند بیشتر پیدا خواهید کرد. مردم محلی را با فراگیری چند واژه پرتغالی تحت تاثیر قرار دهید. آن ها از این کار شما قدردانی خواهند کرد.

15- درست است، برزیل گاهی بسیار برفی می شود. در جنوب برزیل دمای هوا گاهی بسیار سرد می شود و در آنجا برف می‌بارد. گردشگرانی که به خاطر هوای گرم به این کشور می آیند گاهی بسیار نا امید می‌شوند. در شمال کشور هوا در بیشتر سال استوایی و مرطوب است اما در جنوب هوا سرد می‌شود و این قضیه برای آن‌هایی که با خود تنها تی شرت و لباس های تابستانی آورده اند بسیار عجیب خواهد بود.

نکات مهم در سفر به برزیل

16- مترو های این کشور کابین های مخصوص بانوان دارند که از دوشنبه تا جمعه این خدمات را ارائه می دهد. این کابین ها با اتکت های صورتی با نوشته ی "مخصوص بانوان" مشخص شده اند و آقایان به هیچ عنوان نمی توانند وارد این کابین ها شوند و در صورت ورود آقایان توسط نگاهبانان مترو با آنا برخود می شود و هیچ بهانه ای در این راستا پذیرفتنی نیست.

ما در این مقاله سعی کردیم تا برخی از مهم ترین نکات سفر به کشور برزیل را جمع آوری و ارائه کنیم. با رعایت این نکات می توانید تا حدودی سفری ایمن، بی دردسر و بیاد ماندنی داشته باشید و در این کشور در موارد مختلف به مشکل بر نخورید.

نکات مهم در سفر به برزیل

کلیک ها: 29

راهنمای سفر به برازیلیا

شهر برازیلیا به عنوان پایتخت جدید در قرن 20 ام شناخته شده است. هنری بودن و سرسبز بودن این شهر باعث می­ شود که بیشتر شیفته­ ی آن شوید. امروز این شهر به عنوان محل میراث جهانی یونسکو شناخته شده است.  معماری فوق العاده ­ی آن شما را تا مدت­ها متحیر می­ کند. همچنین حس فوق ­العاده ­ای که در این شهر تجربه می­ کنید به خاطر وجود نقش پر رنگ فرهنگ این شهر در تمام قسمت ­های آن است. مردم برازیلیا بسیار مهمان­ نواز و خوش برخورد هستند و همچنان فرهنگ اصیل خود را حفظ کرده ­اند و در انتقال این فرهنگ به نسل آینده بسیار می­ کوشند که به وضوح این موضوع پیداست. همچنین زیبایی و جاذبه­ های این شهر به قدری زیاد و دوست ­داشتنی است که سالانه عده ­ی زیادی را به خود جذب می­ کند. بسیاری از مردم همه ساله برای بازدید از این شهر حیرت انگیز خانه­ های خود را به مقصد برازیلیا ترک می­ کنند.

راهنمای سفر به برازیلیا

قطعاً بعد از بازدید از این شهر عاشق آن می­ شوید. اگر قصد سفر به این شهر را دارید و یا فقط می­ خواهید راجع به آن اطلاعات کسب کنید با ادامه ­ی مقاله با ما همراه باشید. مطمئناً بعد از آن تصمیم می ­گیرید برای یک بار هم که شده به آنجا سفر داشته باشید و معماری و زیبایی آن را از نزدیک مشاهده کنید.

 چند دلیلی که باید حتماً از این شهر دیدن کنید

1- معماری منحصر به فرد

شهر برازیلیا شهری با معماری بسیار مدرن است. برای دیدن این معماری فوق­ العاده حتماً باید از Centro Cultural Banco do Brasil و همچنین Catedral Metropolitana Nossa Senhora Aparecida دیدن کنید و سبک طراحی و معماری خاص آن­ها را از نزدیک مشاهده کنید. پس هنگام سفر به برازیلیا حتماً این دو مکان را در لیست اولویت بازدید­های خود قرار دهید.

راهنمای سفر به برازیلیا

2- باغ ­های ملی زیبا و سرسبز

سرتاسر برازیلیا پر از پدیده ­های طبیعی است و این پدیده ­ها به شکل محل­هایی مانند Paranoá Lake و Itiquira waterfall در آمده است؛ که پیشنهاد می‌کنیم دوستداران و علاقه­ مندان به پدیده ­های طبیعی نظیر آبشار و دریاچه حتماً به این مناطق سر بزنند.

3- برازیلیا همواره صحنه­ ی هنری دوران معاصر را در خود جای داده است

به شما پیشنهاد می­کنیم که یک غروب را به بازدید از سالن اپرا، سمفونی­های کلاسیک و یا مدرن نوازی در تئاتر ملی Cláudio Santoro بگذرانید. این تجربه قطعاً برایتان تکرار نشدنی خواهد بود.

4- این شهر ارتباطات خوبی دارد

این شهر محل­ه ایی برای خرید و تجارت دارد که این بدین معناست که انجام دادن هر کاری در این شهر بسیار آسان است. پس اگر دوست دارید در این شهر خرید کنید کافی است که به مراکز خرید آن سر بزنید تا ساعت­ ها در آن سرگرم خرید شوید.

راهنمای سفر به برازیلیا

5- برازیلیا: شهری با لذت­ های غذایی فراوان

در این شهر رستوران­ های زیادی وجود دراند که کیفیت غذایی بسیار بالایی دارند و هر غذایی که دوست داشته باشید در منوی این رستوران­ ها می­توانید پیدا کنید.

کلیک ها: 30

زیر مجموعه ها