برنج قهوه ای

برنج قهوه ای که همان برنج اصیل و سبوس دار است. دارای خواص بی شماری بوده که سه عنصر منیزیم، سلنیوم و منگنز را در بردارد. این عناصر در بخشهای مختلف بدن نقشهایی را برعهده دارند، که به اختصار به نقش آنها می پردازیم. برای اینکه انسولین در سلولها بهتر اثر کند، و در جایی که LDL  یا چربی های بد از بدن پاکسازی شود و به جای آن SDL که شامل چربیهای مفید است جایگزین آن شود. وجود این عناصر سه گانه مورد نیاز و ضروری می باشد.

برنج قهوه ای

طبق تحقیقاتی که در دانشگاه های آمریکا و یا کانادا برای تغذیه انجام شده است، چنانچه شلتوک برنج و یا همان برنج قهوه ای که در واقع همان خود برنج به همراه پوشش آن در مصرف روزانه خود بگنجانیم می تواند 36 درصد خطر ابتلا به دیابت را در افراد کاهش دهد.

برنج قهوه ای

همچنین انواع ویتامینهای گروه B و کلسیم و فسفر به تنهایی در شلتوک یا پوسته برنج موجود است که با مصرف جوشانده و دم کرده آن می توان از ریزش مو جلوگیری کرد. همینطور این جوشانده برای تمدد اعصاب به دلیل عناصر و مقادیری که در پوسته برنج موجود است بسیار مفید و موثر می باشد.
علاوه بر موارد گفته شده فیبری که در شلتوک برنج وجود دارد می تواند انواع اختلالهای دستگاه گوارش از جمله روده را درمان و بهبود ببخشد.

برنج قهوه ای

با ایجاد سبک غذایی درست و سالم می توان درصد بیماریها و عوارض ناشی از تغذیه نادرست را در فرد کاهش داد. به طوریکه در طب قدیم برای تعادل مزاجها از مصلح هر ماده غذایی به عنوان مکمل آن استفاده می کردند. تا فرد دچار بیماری یا مشکل نگردد، برای همین از نظر طب سنتی مصلح برنج شلتوک و پوسته ان است که می توان آن را یک غذای سالم و کاملی محسوب کرد . در غیر اینصورت برنج به دلیل طبع سرد و مرطوبی که دارد می تواند در برخی از افراد به خصوص مزاجهای سرد ایجاد مشکل و بیماری گرداند.

برنج قهوه ای
همواره در طبیعت مواد به صورت کامل و سالم در اختیار انسان گذاشته شده است. و چنانچه تغییری  در آنها رخ دهد می تواند انواع آسیب ها را متوجه فرد کنند. بنابراین مصرف برنج نیز به عنوان یک غذای کامل همواره با پوسته آن می تواند بهترین و سالم ترین نوع تغذیه برای هر فرد به حساب آید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل رامادا دی ام ای تایلند

هتل ای اف آکوا پارک باکو

هتل قهوه سویی سرعین

دریاچه نقره ای پاتایا تایلند

موزه بطری های شیشه ای پاتایا تایلند

فروشگاه زنجیره ای کرفور مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد