برگ بو ( 1 )

برگ بو گیاهی است، که هم به عنوان ادویه در غذا از آن استفاده می شود و هم مصرف دارویی دارد. این گیاه دارویی دارای مقادیر زیادی از عناصر معدنی و ویتامینهاست که در سلامتی انسان نقش مهمی دارد.
برگ بو معمولا به صورت درختچه و یا درخت یافت شده که در اکثر فصول سال سبز می باشد. و گاهی طول درخت و برگهای آن به ده متر هم می رسد. در بسیاری از موارد حتی در آشپزی از آن در کنار نوشیدنی و خوراکی ها به عنوان تزیین استفاده می شود.

برگ بو ( 1 )
منبع و ریشه این گیاه از دریای مدیترانه بوده و در تمام نواحی و مناطق مدیترانه برای طعم دادن به غذا استفاده می شود. برگ گیاه بو همیشه سبز بوده و پوست آن به رنگ خاکستری تیره و چوب آن سخت می باشد و دارای درختی با شاخه های انعطاف پذیر است. در فارسی آن را درخت غار نام گذاری کرده اند، که  دارای خواص دارویی زیاد و با ارزشی می باشد.
در ایران برگ بو به عنوان یک ادویه مطرح است. و علاوه بر آن  در باغبانی نیز کاربرد داشته و برای تزیین نیز به کار می رود.

برگ بو ( 1 )
برگ بو در لاتین به نام های برلیف و بریتیش شناخته می شود. برگ بو دارای اسانس روغنی فراری می باشد. که در آن مقدار یک الی سه درصد اسید لوریک به کار رفته است، که این اسید به شکل ماده متبلور سفید رنگ بوده که باعث معطر شدن  می شود.
این گیاه شامل مقادیری از املاح و عناصر معدنی و ویتامین ث است که می تواند در سلامت انسان مفید و ضروری باشد. از جمله آنکه باعث رفع رادیکالهای آزاد و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

برگ بو ( 1 )
فقط برگهای خشکیده بو در آشپزی کاربرد دارد، و برگهای سبز آن به دلیل خواص منفی ممکن است برای بدن ضرر داشته باشد. همچنین قابل ذکر است که ویتامین A موجود در برگ بو می تواند در تقویت قوای بینایی موثر بوده و در پیشگیری از سرطان ریه و دهان نقش دارد.
همینطور برگ بو دارای مقادیر زیادی آهن و منگنز و کلسیم و منیزیم است. که هر یک به  نوبه خود نقش به سزایی را در پیشگیری از سرطان در بدن ایفا می کنند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل گلدن ایج 1 استانبول

هتل سی برگ مشهد

هتل هما 1 مشهد

هتل آرارات 1 ارمنستان

هتل کیمیا 1 قشم

هتل مارینا 1 قشم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد