برگ زیتون

امروزه دانشمندان طبق تحقیقاتی که بر روی برگ زیتون انجام داده اند خواصی بی نظیری را برای این گیاه بر شمرده اند که می تواند تحولی را در روند بهبود و سلامتی انسان داشته باشد.از جمله انکه برگ زیتون حاوی موادی است که طبق آزمایشاتی که صورت گرفته می تواند طول عمر انسان را افزایش دهد. خود این برگ نیز در چهار فصل همواره سبز و تازه است.

برگ زیتون
برگ زیتون به درمان دیابت و تنظیم فشارخون کمک کرده که در کنار سایر درمان و تجویزهای دارویی توسط پزشک معالج موثر و مفید است.
مصرف برگ درخت زیتون برای فشار خون به تعداد بیست برگ در 5/1 لیوان آب قرار دهید و آن را جوشانده، و به تعداد دو الی سه مرتبه در طول روز و به مدت حداقل 3 ماه ان را میل نمایید. این جوشانده می تواند در تثبیت فشار خون بسیار موثر باشد. علاوه بر آن ضعف عمومی که در اثر فشار خون در افراد رخ می دهد. و نیز بعضی از خصوصیات مردانه که در اثر مصرف داروهای فشار خون کاهش یافته است. این جوشانده می تواند کمک کننده خوبی در این موارد برای این افراد باشد.

برگ زیتون
و چنانچه بخواهید از این جوشانده برای قند و چربی خون استفاده کنید. بهتر آن است که ابتدا به میزان 20 گرم از برگ خشکیده ان را از شب قبل در 5/1 لیوان آب سرد خیسانده و همان آب را در روز بعد بجوشانید و مصرف نمایید.
همچنین از خصوصیات بارز برگ زیتون این است که می تواند بوی بد دهان را و نیز التهابات لثه را از بین ببرد، منوط به آنکه به صورت تازه جویده شود. ضماد برگ زیتون به همراه عسل نیز برای افرادی که دچار شکستگی و یا التهابات ناخن هستند بسیار مفید است.

برگ زیتون
برگ زیتون دارای خواص بی شماری است به طوریکه امروزه به جای استفاده از بخور متال و قرصهایی برای رفع زکام و سرماخوردگی می توان از بخور برگ زیتون نیز برای رفع چنین مشکلاتی بهره برد.

برگ زیتون
همچنین پودر برگ زیتون با ماء الشعیر می تواند در کم کردن دردهای رماتیسم و نقرس کمک کننده و موثر باشد. برگ زیتون یکی از مولفه های سلامتی در دنیای پر رنگ امروز است که علاوه بر جایگاه اقتصادی که  می تواند از لحاظ پزشکی داشته باشد، از روشها و اصول درمانی موثر برای بعضی از بیماریهایی است که برخی از افراد در عصر حاضر با آن دست و پنجه نرم می کنند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد