برگ مو

برگ مو یا برگ درخت انگور از آن دسته گیاهانی است که خواص دارویی بی نظیری دارد. این گیاه علاوه بر مصرف دارویی به عنوان دلمه برای غذا نیز استفاده می شود.

برگ مو
برگ مو گیاهی قابض است که دم کرده آن اسهال را برطرف می کند. و یکی از بهترین داروها برای خونریزی هاست.و برای رفع نقرس و زردی نیز موثر می باشد. همچنین داروی درمانی برای رفع استفراغ است.
این گیاه برای دوران بلوغ و یا زمان یائسگی خیلی مناسب و مفید می باشد. وقتی پوست صورت بسیار برآشفته و سرخگون و یا حتی ملتهب باشد، دم کرده برگ بو می تواند تاثیر بسیار بالایی برای رفع آن داشته باشد.
همچنین گرد برگهای جوان این گیاه در رفع خونریزی های بینی  مفید است. و اگر فردی در ناحیه چشم دچار ورم ملتهبه باشد. شستشوی چشم با دم کرده برگ مو می تواند آن را درمان کند، منوط به آنکه از این دم کرده به اندازه کافی استفاده نماید.

برگ مو
برگ مو دارای خواص دیگری نیز است. چنانچه  دم کرده آن برای رفع واریس موثر بوده و مصرف برگهای آن برای درمان برونشیت امکان پذیر می باشد. همینطور استفاده از برگ مو برای زکام و سرماخورگی و نیز عفونت های روده،  داروی ضد عفونی گرانبها و باارزشی است.
برگ مو علاوه بر فواید بالا ادرارآور، ضد اسهال، اشتها آور و ضد خماریست. چنانچه از برگ مو جوشانده ای تهیه شود، با قرار دادن دست ها و پاهای یخ زده، و سرمازده در آن به مدت پانزده دقیقه می تواند در درمان سرمازدگی دست و پاها تاثیرگذار و مفید باشد.

برگ مو
اگر سی گرم برگ مو را با یک لیتر آب جوشانده و یا دم کرده، و دو الی سه فنجان در روز، آن را میل کنید، داروی بسیار خوبی برای درمان، اسهال، اسهال خونی، استفراغ و زخم معده می باشد. علاوه بر آن، این جوشانده می تواند برای زنان باردار حکم محافظ جنین باشد، و از سقط آن جلوگیری کند.

برگ مو
از پیچکهای برگهای مو شیره ای تهیه می کنند، که می تواند برای انوع خونریزی از جمله اخلاط خونی، خونریزی های رحمی، بواسیر درمان کننده و داروی موثری باشد. نکته مهم این است که ساقه های تازه مو درست خواص برگ مو و حتی بیشتر از آن را دارا هستند. و اگر خاکستر ساقه برگ مو را درست کرده و در معرض غدد و یا نیش حشرات قرار دهید آن را معالجه می کند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل سی برگ مشهد

خواص دارویی عرق برگ توت سیاه

خواص عرق برگ چنار

خواص برگ زیتون

خواص دارویی عرق برگ گردو

تاثیر روغن آرگان در زیبایی و سلامت پوست و مو

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد