بزرگ ترین آبشار زرد رنگ دنیا کجاست؟

آبشارها یکی از جاذبه های بصری طبیعی هستند که تماشای آن ها می تواند برای هر فردی جذاب باشد. آبشارها انواع مختلفی دارند، برخی از آن ها فصلی بوده و در زمان های مشخصی بر روی زمین جاری می شوند. اما اغلب آبشارهای مشهور جهان دائمی هستند. از جمله ی این آبشارهای معروف جهان می توان به آبشار نیاگارا و آبشار ویکتوریا اشاره کرد که هر ساله افراد زیادی از سرتاسر دنیا برای مشاهده ی آن ها سفر می کنند. یکی دیگر از این آبشارهای جذاب و منحصر به فرد، آبشار هوکو یا Hukou است که در چین قرار دارد. ویژگی خاص این آبشار این است که به رنگ زرد است. البته آبشارهای زرد رنگ دیگری نیز در دنیا وجود دارد که از جمله ی آن ها می توان به آبشار دوسون در بالی اشاره کرد اما آبشار هوکو بزرگ ترین آبشار زرد رنگ دنیا است.

بزرگ ترین آبشار زرد رنگ دنیا کجاست؟

گفته می شود که پهنای آبشار هوکوی چین تا قبل از جاری شدن سیل ها در حدود سی متر است. اما در صورتی که سیل نیز جاری شود، پهنای این آبشار به پنجاه متر نیز می رسد. این آبشار بر روی رودخانه ی زرد و کوهستان هوکو واقع شده است و به عنوان دومین آبشار بزرگ چین نیز شناخته می شود.

بزرگ ترین آبشار زرد رنگ دنیا کجاست؟

هوکو در زبان چینی به معنای دهانه ی قوری است که علت این نام به موقعیت این آبشار برمی گردد. آبشار هوکو در جایی واقع شده است که یک رودخانه ی بزرگ به یک دهانه ی باریک می رسد و آب از این دهانه و از صخره ها با سرعت زیاد حرکت کرده و به زمین می رسد و این آبشار را تشکیل می دهد. گفته می شود که در هنگامی که آب از صخره ها سقوط می کند، مهی در هوا تشکیل می شود که شبیه به بخار بلند شده از قوری است.

بزرگ ترین آبشار زرد رنگ دنیا کجاست؟

بر طبق تحقیقات انجام شده رنگ زرد این آبشار به علت حجم زیادی از گل و لای و رسوبات ریزی است که توسط این آبشار حمل می شود. به گفته ی محققان این رودخانه هر سال نزدیک به 1.6 میلیارد تن لجن را با خود حمل می کند. همان طور که گفته شد این رسوبات ریز هستند و همین موضوع باعث می شود که مسافت بیشتری را با رودخانه طی کرده و در آن به صورت شناور باقی بمانند.

 بزرگ ترین آبشار زرد رنگ دنیا کجاست؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل بزرگ ارم کیش

بازار بزرگ کوش آداسی

رستوران شاندیز آبشار کیش

آبشار ماخونتستی گرجستان

دریاچه قرمز رنگ تایلند

آبشار ناموآنگ سامویی تایلند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر