بعد از انجام معاینه چشمی می توانم رانندگی کنم؟

شما برای معاینه چشم نزد متخصص رفته اید و معاینه کننده از قطره های گشادکننده ی مردمک برای معاینه دقیق تر بخش های مختلف چشم هایتان استفاده کرده است، اما بعد از ریختن قطره و انجام تست ممکن است احساس کنید که چشم هایتان به نور حساس و دیدتان تار شده است. آیا می توانید از محل معاینه به خانه را رانندگی کنید؟ پاسخ می تواند با توجه به شرایط مختلف، متفاوت باشد.

 

بعد از انجام معاینه چشمی می توانم رانندگی کنم؟

چطور گشاد شدن مردمک می تواند روی دیدتان اثر بگذارد؟

معاینه کننده از قطره های مختلف برای گشاد شدن مردمک شما استفاده می کند. با گشاد شدن مردمک، معاینه کننده می تواند بخش های مختلف چشم هایتان را از جمله تمام اعصاب و عروق خونی انتهای چشم را بررسی و نشانه های بیماری را پیدا کند. تاثیر قطره هایی که معاینه کننده در چشم شما می ریزد 6-4 ساعت طول می کشد. این بدین معنی است که مردمک شما گشاد باقی می ماند و نمی تواند در مقابل نور تنگ تر شده و از چشم محافظت کند. این مساله باعث حساسیت به نور و تاری دید می شود. اگر شما تصمیم دارید قبل از بین رفتن تاثیر قطره ی گشاد کننده ی مردمک رانندگی کنید، اشیا را به وضوح همیشگی نخواهید دید.

آیا می توانم با مردمک گشاد شده رانندگی کنم؟

برای پاسخ به این سوال شرایط زیر را در نظر بگیرید:

-ایا اولین بار است که قطره گشادکننده در چشم شما ریخته می شود؟ اگر قبلا هرگز این تجربه را نداشته اید پس احتمالا نمی دانید دید شما به چه صورت خواهد بود. بهترین گزینه این است که کسی شما را به خانه برساند.

-زمانی که مردمک چشم شما گشاد شده: نور خورشید یا نور درخشان محیط داخلی خانه ممکن است، برای چشم شما خطرناک نباشد ولی می تواند باعث احساس ناراحتی در چشم هایتان شود. عینک افتابی خود را همراه داشته باشید و بعد از معاینه و خارج شدن از مطب و قرار گرفتن در محیط بیرون استفاده کنید.

-اگر عجله ندارید، بعد از معاینه کمی صبر کنید تا تاثیر قطره کمتر شود و دید بهتری پیدا کنید.

-اگر شما آب مروارید و یا دیگر مشکلات چشمی را دارید، گشاد شدن مردمکتان می تواند دید شما را بدتر کند. -شرایط محیطی را در نظر بگیرید، رانندگی بدون مردمک گشاد شده حتی در حالت بارندگی، برف و مه دشوار است.

 

بعد از انجام معاینه چشمی می توانم رانندگی کنم؟

بعد از انجام معاینه چشمی می توانم رانندگی کنم؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل می تاور مالزی

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

آیا ماهی بخشی از یک رژیم غذایی سالم است؟

گوشت کباب شده چگونه موجب دیابت نوع 2 می شود؟

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد