بهترین جاذبه های گردشگری شهر زاگرب

زاگرب به غیر از سواحل زیبا، تفریحات ساحلی و تفریحات آبی، جاذبه های تاریخی و فرهنگی متعددی دارد که کدام نمادی از تاریخ و فرهنگ غنی شهر هستند. از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر زاگرب می توان به کلیسای جامع زاگرب، موزه میمارا، آرت پاویون و موزه مستروویچ، موزه قوم شناسی و آثار باستانی، تئاتر ملی کرواسی، گالری مدرن، پارک ماکسیمیر، کلیسای سنت کاترین، موزه شهر، باغ گیاه شناسی زاگرب و ... اشاره کرد. بیشتر این جاذبه های گردشگری در مرکز شهر زاگرب قرار گرفته اند و دسترسی به آن ها بسیار راحت است. در ادامه به معرفی برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری زاگرب می پردازیم.

کلیسای جامع زاگرب

یکی از زیباترین و باشکوه ترین کلیساهای اروپا که روی کلیسای تخریب شده سنت استفان ساخته شده است. نام دیگر این کلیسا، کلیسای عروج حضرت مریم مقدس است. قدمت کلیسای جدید که بر روی کلیسای قدیمی بنا شده است به قرن سیزده میلادی باز می گردد. کلیسای قدیمی در دهه 1200 میلادی به دست قوم تاتار تخریب شد اما یک کلیسای باشکوه دیگر در قرن 15 میلادی در همان مکان ساخته شد.

بهترین جاذبه های گردشگری شهر زاگرب

موزه میمارا

یکی از موزه های قدیمی زاگرب که به سبک نئو رنسانس ساخته شده است. این موزه به نگهداری مجموعه های شخصی اهدا شده در سال 1972 ساخته شد. مجموعه های دیدنی باشکوه از کشورهای اروپایی و مناطق اطراف مدیترانه در این موزه نگهداری می شود. غلاوه بر این اثاری ارزشمند و مهم از نقاشان و مجسمه سازان مشهور اروپایی در این موزه نگهداری می شود. موزه ای که یک معمار کعروف به نام میمارا و به سبک نئو رنسانس ساخت شد. بازدید کنندگان در این موزه با انواع مجموعه های شخصی در دوره های مختلف تاریخی آشنا می شوند.

بهترین جاذبه های گردشگری شهر زاگرب

موزه قوم شناسی و آثار باستانی زاگرب

یکی دیگر از موزه های تاریخی باشکوه در مرکز شهر زاگرب که نمایانگر تاریخ غنی زاگرب و مناطق اطراف کرواسی است. حدود 400 هزار اثر ارزشمند تاریخی که در کرواسی و مناطق اطراف آن کشف شده است. بخش دیگر این مجموعه، موزه قوم شناسی زاگرب است که به نمایش لباس های محلی مردم زاگرب، تسلیحات نظامی قدیمی زاگرب، جواهرات، منسوجات و آثار سرامیکی کشور کرواسی اختصاص یافته است. بازدید کنندگان می توانند در این موزه با تنوع قومیتی و فرهنگ و آداب مردم زاگرب در طول تاریخ آشنا شوند.

بهترین جاذبه های گردشگری شهر زاگرب

تئاتر ملی کرواسی

یک شاهکار معماری و یکی از محبوب ترین و بهترین جاذبه های تاریخی شهر زگرب که در سال 1894 افتتاح شد. در طول سال نمایش ها و اجراهای هنری بسیار زیبایی در این تئاتر برگزار می شود که هم گردشگران و هم شهروندان زاگرب می توانند از تماشای آن ها لذت ببرند. این بنای تاریخی توسط سه معمار به نام های وینی، هلمر و فلر و به سبک روکوکو و نئو باروک ساخته شده است. فضای داخلی این بنا به شکل زیبایی مزین شده است.

بهترین جاذبه های گردشگری شهر زاگرب

موزه شهر زاگرب

یکی دیگر از موزه های زیبا و چشم نواز هر زاگرب که در مرکز شهر قرار دارد. این موزه در واقع یک مجموعه تاریخی بوده است که دارای برج متعلق به قرت 12 میلادی و یک انبار متعلق به قرن 17 میلادی است. این موزه محل نگهداری آثار ارزشمندی همچون اثار باستانی کشف شده در دوران های نختلف تاریخی، آثار هنری تاریخی، اسناد و نقشه ها است. این موزه دربردارنده بخش های متعددی است.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

هتل زاگرب استانبول

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

قرعه کشی کانال گردشگری

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

شهر جرموک ارمنستان