بهترین جاذبه های گردشگری شهر پکن (2)

در بخش دوم معرفی جاذبه های شهر پکن به معرفی دیدنی های دیگر شهر پکن می پردازیم. با ما همراه باشید.

معبد آسمانی

یگی از شاهکار های معماری چین که یک مکان برای برگزاری مراسم قربانی اسمان بوده است. قربانی آسمان یک سنت قدیمی است که در اختیار خاص امپراتور است. شنیدن انعکاس صدا در یک سالن بزرگ و دایره ای شکل که از ترکیبات چوبی ساخته شده، یکی از جذاب ترین بخش های این معبد تاریخی است. این معبد در یک محوطه چهار گوش واقع شده است. شهر ممنوعه، معبد آسمانی و قصر تابستانی از بهترین نمونه های معماری چینی هستند که در مساحت های بزرگ در شهر پکن قرار گرفته اند. سالنی به نام چی نیان با طراحی دوار و دیوارهایی به ارتفاع 38 متر، مجلل ترین و با شکوه ترین بخش این معبد تاریخی است. معبد آسمانی یک مرکز مهم عبادی و فرهنگی در امپراتوری های چین بوده است که بعد از انقلاب پین به یک موزه منحصربفرد تاریخی تبدیل شد و مورر بازدید عموم قرار گرفت.

بهترین-جاذبه-های-گردشگری-شهر-پکن-2

خیابان نانلوزیانگ

یکی از خیابان های تاریخی شهر پکن که شمال و جنوب این شهر را به یکدیگر مرتبط می کند. خیابان نانلوزیانگ از مشهور ترین و طویل ترین خیابان های پکن است که از جایگاه تاریخی و فرهنگی خاصی برخوردار است. طول الین خیابان 286 متر و عرض آن 8 متر است. مغازه های اطراف این خیابان از قدیمی ترین سازه های این شهر هستند که قدمت بسیار بالایی دارند. قدم زدن در این خیابان تاریخی و تماشای مغازه های تاریخی و رنگارنگ با فرهنگ غنی چین از بخش های جذاب سفر به شهر پکن است.

بهترین جاذبه های گردشگری شهر پکن (2)

خیابان نانلوگوکسیانگ

بر خلاف خیابانی که در قسمت قبلی معرفی شد این خیابان از مدرن ترین خیابان های پکن است. خیابانی که بخشی از خیابان بزرگتر به نام گولو شرقی است. کلوب های شبانه و کافه و رستوران های شیک از مهم ترین بخش های این خیابان است. این خیابان شب های شلوغ و پرهیاهوتری نسبت به روز ها دارد. تماشای مد های جدید لباس و پوشاک در فروشگاه های لوکس این خیابان از بخش های هیجان انگیز و لذت بخش بازدید از این خیابان است. در این خیابان هنوز هم ساختمان های قدیمی وجود دارند. ساختمان های قدیمی که هر چند در طول سالیان بازسازی و مدرنیزه شده اند اما هنوز شاکله معماری سنتی خود را حفظ کرده اند.

بهترین جاذبه های گردشگری شهر پکن (2)

برج طبل و برج ناقوس

از دیگر بناهای تاریخی شهر پکن این مجموعه تاریخی با شکوه است که در دوران مختلف امپراتوری چین به عنوان مکان های رسمی برای برگزاری جلسات مورد استفاده قرار می گرفته است. برج طبل و برج ناقوس در انتهای خیابان گولو قرار دارند. برج ناقوسی در پشت برج طبل و در چند قدمی آن قرار گرفته است. این مجموعه در سال 1272 و توسط معماری به نام کوبلای خان ساخته شده است. گردشگرانی که بتوانند خودرا به بالای برج ناقوس برسانند با یک چشم انداز زیبا از شهر پکن مواجه خواهد شد.

بهترین جاذبه های گردشگری شهر پکن (2)

معبد لاما

یکی دیگر از معابد قدیمی و ارزشمند پکت که در قسمت شمال شرقی این شهر قرار گرفته است. این صومعه محل عبادت و اجرای مراسمات مذهبی بودایی های تبتی بوده است. این معبد امروزه نیز از جایگاه عبادی و تربیتی مهمی نزد راهبان بودایی تبت برخوردار است. راهبان بسیاری در طول تاریخ در این مکان زندگی کرده و آموزش دیده اند.

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

قرعه کشی کانال گردشگری

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

رستوران پکن سایات نوا ارمنستان

شهر جرموک ارمنستان