بهترین جاذبه های گردشگری کشور تاجیکستان

تاجیکستان جاذبه های گردشگری زیبایی دارد که از زمان های گذشته تا به حال برای آن به یادگار مانده است. در زمان وجود راه ابریشمی مردم برای بازدید از این کشور می آمدند تا علاوه بر دیدن جاذبه های گردشگری این کشور از آثار فرهنگی و علمی، فیلسوفان، دانشمندان و شاعران این کشور بهره ببرند. امروز صنعت گردشگری این کشور بسیار پر رونق است و می توان گفت حتی این صنعت به اقتصاد کشور تاجیکستان کمک بزرگی می کند. این کشور دارای جاذبه های فراوانی نظیر کوهستان ها، دریاچه ها و مکان هایی با رنگ های مختلف است که گردشگران را به خود جذب می کند. جاذبه های طبیعی این کشور نظیر دریاچه ی آلپ باعث می شود که شما تمدن را فراموش کرده و به فکر زندگی در طبیعت بیافتید. در ادامه سعی کرده ایم تا جاذبه های گردشگری تاجیکستان را گرد هم بیاوریم و به شما معرفی کنیم پس اگر شما نیز از علاقه مندان سفر به کشور هستید به شما پیشنهاد می کنیم که با ادامه ی این مقاله ما را همراهی کنید.

بهترین جاذبه های گردشگری کشور تاجیکستان

1- در کوه های پامیر به کوهنوردی بپردازید.

آیا به خاطر دارید آخرین کوهستان مرتفعی که در آن به کوهنوردی پرداختید در کجا قرار داشت؟ پیشنهاد ما به شما این است که بزرگراه پامیر رفته و از زیبایی آن نهایت لذت را ببرید. این بزرگراه به عنوان مرتفع ترین جاده ی جهان شناخته نشده است اما مطمئنا یکی از جذاب ترین محل ها خواهد بود. قدمت این جاده به زمان ارتش روسیه در قرن 19 ام بر می گردد.

بهترین جاذبه های گردشگری کشور تاجیکستان

2-  در خیابان های Istaravshan به قدم زدن و گشت و گذار بپردازید

قدمت این شهر کوچک به زمان سیروس، یکی از پادشاهان ایرانی بر می گردد. این پادشاه در قرن 6 قبل از میلاد حکم فرمانی می کرد. همانند بسیاری از شهر های دیگر، این ناحیه نیز در طول زمان دست خوش تغییرات بسیار زیادی شده است که باعث پیشرفت این شهر بوده. همچنین جالب است بدانید این شهر دارای یک موزه ی بسیار معروف به نام موزه ی شهر است که حتما باید از آن دیدن کنید.

بهترین جاذبه های گردشگری کشور تاجیکستان

3- از معبد بودا در آجینا تپه دیدن کنید

برای قرن های زیادی این تپه یکی از زیباترین تپه های تاجیکستان بوده است. اما باید بدانید که زمین این تپه بسیار نامعقول و ناهموار است. در سال 1961 بسیاری از باستان شناسان و زمین شناسان به این تپه آمدند تا این محل را از نزدیک مورد بررسی قرار دهند تا در نهایت این تحقیقات منجر به کشف معبد شد.

کارهای بسیاری است که می توانید در این شهر انجام دهید در ادامه به اختصار تعداد دیگری از این فعالیت ها را برایتان مثال خواهیم زد.

  • به دریاچه ی Iskanderkul رفته و از آن دیدن کنید
  • تاجیکستان مدرن را در شهر دوشنبه ببینید
  • برای سفر در زمان به Penjikent بروید 
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

قرعه کشی کانال گردشگری

رستوران های مالزی

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

هتل برج های طلایی کیش

مقاصد گردشگری

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر