بهترین جاذبه های گردشگری کیش - 5.0 out of 5 based on 1 vote
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بهترین جاذبه های گردشگری کیش

جزیره کیش یکی از معروف ترین جزیره ها در ایران است. این جزیره هر ساله میزان تعداد زیادی از گردشگران است. این منطقه از خلیج فارس ۹۰ کیلومتر فاصله دارد. شاید در زمان حال به عنوان یک منطفه گردشگری به حساب آید ولی در زمان قدیم به عنوان پل ارتباطی بین چین، ایران و اروپا بود. همچنین به عنوان یک منطقه ی تجاری شناخته می شد.

بهترین جاذبه های گردشگری کیش

هرمزگان یکی از استان های حاشیه دریای خلیج فارس است که جزیره کیش در آن قرار دارد.نام قدیمی آن ((قیس)) بود. اگر نقشه های هوایی این جزیره را دیده باشید حتما آن را به شکل بیضوی مشاهده کرده اید. از جنوب با کشور امارت، از شمال بایران، از شرق با تنگه هرمز و از غرب با کشور یمن و عربستان همسایه است. به همین دلیل گردشگران خارجی نیز به این جزیره زیبا می آید. جزیره کیش جزو کمتر جزایری است که دارای منابع آب شیرین زیر زمینی فراوانی می باشد و دلیل آن شاید نداشتن رودخانه های دائمی باشد. بندر چارک با این جزیره حدود ۱۸ کیلومتر فاصله دارد و به عنوان نزدیک ترین بندر به جزیره کیش می باشد.

بهترین جاذبه های گردشگری کیش

بوستان آهوان

مساحت بوستان آهوان ۲ هکتار است که در خیابان فردوسی جزیره کیش قرار دارد. همانطور که از نام این بوستان مشخص است مکان برای نگهداری آهوها است. ولی تنها در این منطقه از آهوها نگهداری نمی شود بلکه از حیواناتی نظیر شیر، گوزن، روباه شغال، میمون نیز نگهداری می شود. تنها تفاوت آن این است که آهوها در قفس آزادانه زندگی می کنند. کودکان نیز می توانند این حیوانات را مشاهده کنند و از وسایل بازی که در بوستان وجود دارد استفاد کنند و سرگرم شوند.

بهترین جاذبه های گردشگری کیش

خانه بومیان

خانه بومیان یکی دیگر از دیدنی های جزیره کیش می باشد. این خانه را شبیه به موزه درست کردند. در این موزه تلاش کردند تا تاریخ، فرهنگ، آداب و رسوم و صنیع دستی مردم کیش را به نمایش بگذارند. ابتدا مالکیت این خانه جزو اموال شخص خاصی بود ولی میراث فرهنگی آن را برای ایجاد موزه از صاحب خانه خریداری کردند. خانه بومیان توانسته به موزه مردم شناسی مردم کیش تبدیل شود. بعد بازسازی خانه درب آن برای هموطنان باز بود. داخل آن له نحوی طراحی شده است که زندگی مردم کیش را در ۸۰ سال گذشته نشان می دهد.

اسکله تفریحی کیش

در جزیره کیش این اسکله زیبا در ساحل آن قرار گرفته است. با رفتن به این اسکله می توانید زیبایی دریا را از نزدیک مشاهده کنید. اگر می خواهید در کیش زمانی را به پیاده روی اختصاص دهید این مکان بهترین انتخاب برای این کار است. هر شخصی آرزو قدم گذاشتن بر این قسمت از جزیره کیش را دارد. تمام قسمت های این اسکله توسط مهندسان ایرانی طراحی و ساخته شده است. طول این اسکله به ۴۳۷ متر می رسد که برای یک پیاده روی طولانی مناسب است. برای اینکه بعد از پیاده طولانی خستگی خود را از بین ببرید انتخاب سینما بهترین مکان برای گذراندن ادامه گردش می باشد. بولینگ مریم کیش و کلوپ تفریحات دریایی در نزدیکی این اسکله قرار گرفته است. با سفر به جزیره کیش به هیچ عنوان حوصله شما سر نمی رود زیرا، دارای انواع مراکز تفریحی و رستوران ها می باشد.

بهترین جاذبه های گردشگری کیش

ساحل مرجان کیش

ساحل مرجانی در کیش یکی از مناطق بی نظیر و منحصربفرد می باشد، که هر جایی نمی توانید مانند آن را پیدا کنید. گردشگرانی که به جزیره کیش می آیند به طور حتم مقداری از وقت خود را در این ساحل می گذرانند. حتی برای گردشگران در اطراف این ساحل آلاچیق هایی تعبیه شده است که گردش در آن را آسان کند. این آلاچیق ها در تمامی قسمت ها ساخته شده است تا در تمامی مناطق مکانی برای استراحت گردشگرا موجود باشد. یکی از زیبایی ساحل غروب و طلوع آفتاب می باشد، شما می توانید در این زمان در کنار ساحل مرجانی باشید و این پدیده زیبا را از نزدیک مشاهده کنید. عکس گرفتن از این منطقه را هیچگاه فراموش نکنید و برای خود لحظات زیبایی را رقم بزنید.

بهترین جاذبه های گردشگری کیش

جزیره هندورابی

جزیره هندورابی یکی از جزایر خالی از سکنه و تا حدودی غیر مسکونی در جزیره کیش می باشد. ساحل این جزیره دارای تخته سنگ های زیبایی می باشد همچنین ساحل آن پوشیده از شن و ماسه می باشد. در زمان قدیم این جزیره تحت اختیار پرتغالی ها بود. در این منطقه پایگاه های نظامی و تجاری قرار داشت. در این منطقه آثار تاریخی متعددی از آن زمان باقی مانده است. با قدم گذاشتن در این جزیره می توانید بقایای پایگاه های نظامی پرتغالی ها را مشاهده کنید.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

تور کیش

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

تور کیش نوروز 94

تور کیش ویژه مبعث

تور کیش تعطیلات اردیبهشت 94

تور کیش خرداد 94

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد