بهترین روش های درمان شوره سر

یکی از بیماریهای آزار دهنده که افراد بسیاری را به خود درگیر کرده بیماری شوره سر است در شوره سر پوسته پوسته شدن پوست کف سر با سوزش و خارش همراه است . این نوع خفیفی از درماتیت سبوروئیک است که همین بیماری هم مانند شوره سر با سوزش و خارش در پوست سر همراه است و باعث ایجاد ضایعات قرمز رنگ در پوست سر می شود که گاها با خونریزی هایی در پوست سر همراه است. این علائم نشان دهنده التهاب در پوست سر است این بیماری مسری نیست ولی می تواند تا حدود زیادی با بیماری های ژنتیکی در ارتباط باشد.

بهترین روش های درمان شوره سر

در این بیماری پوست سر به صورت طبیعی در اثر لایه لایه شدن کنده و شاخی می شود و لایه جدیدی به جای آن جایگزین می شود در این حالت معمولا پوست سر به صورت لایه های مرده بیرون ریخته و ترشح چربی ومواد اضافی هم در پوست سر افزایش پیدا می کند این روند ممکن است به روند غیر عادی هم در پوست سر تبدیل شود که باعث اگزما در پوست سر می شود. شوره سر به حدی شایع است که بسیاری از افراد آن را حالت طبیعی می دانند ولی ممکن است همین حالت طبیعی در مرور زمان به حالت های شدید تری تغییر شکل دهد و باعث ایجاد عوارض جانبی در پوست سر شود بهتر است برای جلوگیری از عوارض بعدی آن هر چه سریع تر اقدام به درمان این بیماری کنید.

بهترین روش های درمان شوره سر

یکی از عواملی که درشوره سر دخالت دارد مسائل گوارشی است این بیماری معمولا در افرادی که بیماری های گوارشی مانند سلیاک دارند بیشتر است. مانند که نشان دهنده عدم جذب و هضم درست مواد غذایی خواهد بود. همچنین از عوامل دیگر آن مسائل روحی مانند استرس های روزانه است معمولا کسانی که استرس بالایی دارند بیشتر به خشکی پوست سر و شوره دچار می شوند.

بهترین روش های درمان شوره سر

 یکی دیگر از عوامل این بیماری، گرمای بیش از حد بدن است یا گرمای زیادی که در یک محیط ممکن است وجود داشته باشد و فرد در آن قرار گیرد در این شرایط معمولا بدن نسبت به این هوا واکنش نشان می دهد و دچار تعریق می شود پس مقدار زیادی آب را دفع می کند که باعث پیدایش شوره سر خواهد شد و همچنین از موارد دیگر استفاده از کلاه های تنگ است این هم می تواند تا حدود زیادی از تنفس موها جلوگیری کند و باعث شود که موها عرق کنند پس باعث ریزش مو و همچنین پیدایش شوره سر می شود.یکی دیگر از مواردی که در ایجاد شوره سر نقش دارد بیماری های آلرژیکی است معمولا کسانی که به بعضی مواد شویینده و پاک کننده آلرژی دارند اگر در معرض آنها قرار بگیرند به راحتی باعث ایجاد شوره در سر آنها می شود حتی گاها به دلیل حساسیت بالای پوست سر به مواد شوینده و پاک کننده جدید پس تعویض شامپو، پوست واکنش های حساسیت زا را از خود بروز می دهد ودچار شوره سر می شود.

بهترین روش های درمان شوره سر

 از دیگر عوامل ایجاد شوره سر استفاده از آب بسیار داغ در هنگام حمام کردن است معمولا کسانی که از آب های خیلی داغ استفاده می کنند پوست سر را به مرور زمان دچار حساسیت های شدید پوستی می کند وباعث ایجاد بیماری هایی در پوست سر می شود که بیشتر هم این بیماری ها از نوع درماتیت ها می باشند که به شدت هم باعث آزار پوست می شوند. از دیگر عوامل آن اختلالات هرمونی در زنان است که باعث پیدایش این بیماری ها می شود، این اختلالات معمولا مربوط به بالا رفتن هورمون های مردانه در خون زنان است در نتیجه این اختلال هورمون ها معمولا یکی از واکنش های بدن به شکل شوره سر بروز می کند.

بهترین روش های درمان شوره سر

برای درمان شوره سر می توانید به صورت سنتی از تخم شنبلیله استفاده کنید، از صبح قبل آن را خیس کرده و فردا آن را بر روی سر خود بمالید نیم ساعت بماند وپس از نیم ساعت آن را بشویید. روش دیگر مقابله با شوره سر به این گونه است که از آبلیمو استفاده کنید که مقداری از آب لیمو را روی سر خود بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند تا اثر کند سپس به طور کامل سر را آبکشی کنید سعی کنید که آب لیمو را رقیق کنید و سپس آن را به سر خود بزنید تا باعث سوزش سر شما نشود . همچنین از درمان های دیگر می توانید از چغندر قرمز استفاده کنید.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

رستوران سر آشپز کیش

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

موزه بطری های شیشه ای پاتایا تایلند