ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

اگر کانادا را برای مهاجرت انتخاب کرده اید، بعد از آن باید تصمیم بگیرید که در کدام یک از شهر های کانادا می خواهید اقامت کنید. از مهم ترین فاکتورهای که برای انتخاب ایالت محل اقامت‌تان باید در نظر بگیرید، می‌توان به شرایط تحصیلی، نیازهای پزشکی و درمانی، محل اقامت خانواده و دوستان، فرصت‌های شغلی و شاید مهم‌تر از همه هزینه‌های زندگی اشاره کرد. در این مطلب، قصد داریم بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت را براساس این فاکتورها دسته‌بندی کنیم. انتخاب هر یک از شهر های زیر بستگی به اولویت‌ها و شرایط شما دارد، اما با این حال این رتبه‌بندی، می تواند شما را در انتخاب تان کمک کند؛ با ما همراه باشید.

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

 ونکوور

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت
پرجمعیت‌ترین شهر کانادا، ونکوور نام دارد که در ایالت بریتیش کلمبیا قرار دارد. این شهر دارای آب و هوای معتدلی است. اقتصاد این شهر، در حال پیشرفت می باشد. ونکوور، مهاجران زیادی از جنوب آسیا و چین را در خود جای داده است و دارای تنوع جمعیتی زیادی می باشد. هم چنین این شهر از شرایط زندگی خوبی برخودار است. ونکوور به‌عنوان جواهری در ساحل غربی کانادا شناخته می شود. بیشترین تعداد اقلیت‌های جمعیت در کانادا را چینی‌ها (۴۴%) و مهاجران آسیای جنوبی (۲۴%) تشکیل می‌دهند.

 مارکهام

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

مارکهام در حومهٔ شمال تورنتوست و بعد از ریچموند هیل واقع شده است. رفت و آمد از مارکهام به تورنتو بسیار آسان می باشد. بیشترین اقلیتی که در مارکهام ساکن هستند را چینی ها (۴۵%) تشکیل می‌دهند. دومین اقلیت بزرگ متعلق به مهاجران آسیای جنوبی (%۱۷.۸) و پس از آن متعلق به سیاه‌پوستان (۲۹%) است. در زمان های گذشته، مارکهام یک جامعهٔ کشاورزی مشهور بوده اما امروزه به عنوان یک مرکز فناوری‌های پیشرفته در کانادا شناخته می‌شود.

سانیچ

بزرگترین شهر در منطقهٔ ویکتوریای بزرگ، سانیچ نام دارد و دارای چشم‌اندازهای متنوع زیادی است. تنوع جمعیتی در سانیچ بسیار زیاد می باشد. هم چنین سانیچ، هزاران سال به‌ عنوان سرزمین بومی‌های اولیهٔ کانادا شناخته شده است. بزرگترین اقلیت سانیچ شامل چینی‌ها (۳۳%)، مهاجران جنوب آسیا (۲۵%) و پس از آن فیلیپینی‌ها (۱۸%) می باشد.

 ونکوور غربی

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت
ونکوور غربی، ثروتمندترین شهر کاناداست که در حومه‌ای از ونکوور قرار دارد. بزرگترین بخش‌های صنعتی در این ناحیه شامل خدمات شغلی، املاک و مستغلات است. هم چنین در این شهر متوسط درآمد خانوار بسیار بالاست و نرخ بیکاری بسیار پایین می باشد. البته قیمت مسکن در ونکوور غربی افزایش داشته، اما در آگوست ۲۰۱۷ با یک کاهش سریع روبه‌رو شد. در این شهر حدود ۴۴% از کل جمعیت را مهاجران تشکیل می‌دهند که شامل چینی‌ها (۳۵%)، مهاجران آسیای غربی (۲۵%) در رتبهٔ دوم و پس از آنها کره‌ای‌ها (۱۱%) می باشد.

آکویل، انتاریو

جمعیت این شهر در چند سال گذشته در حال افزایش بوده است. بیشترین درصد جمعیت آکویل را مهاجران آسیای غربی (۳۴%)، چینی‌ها (۱۸%) و پس از آنها جامعهٔ سیاه‌پوستان (۱۲%) تشکیل می‌دهند. نرخ بیکاری حدود ۱/۶ درصد و بسیار پایین است، البته هزینهٔ اجاره در طی ۲۴ سال گذشته افزایش یافته، اما با این حال آکویل انتخاب خوبی برای خانواده‌های مهاجر است.

تورنتو، انتاریو

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

یکی از محبوب‌ترین شهر کانادا، تورنتو در انتاریو می باشد که از پرجمعیت‌ترین شهرهای کانادا به شمار می رود. بیشترین جمعیت تورنتو، شامل مهاجرانی می باشد که تقریبا ۵۰ درصد آنها در خارج از این کشور متولد شده‌اند. جمعیت تورنتو در حال افزایش است و در سال های آینده، بیش از ۶۰% اقلیت خواهد داشت. بیشترین درصد از اقلیت‌های تورنتو به مهاجران آسیای جنوبی (۲۶%)، چینی‌ها (۲۵%) و جامعهٔ سیاهان (۱۸%) تعلق دارد. متوسط درآمد خانوار در این منطقه از سال ۲۰۱۰ افزایش یافته و نرخ بیکاری در این منطقه در حال کاهش است. البته اجاره و هزینهٔ املاک نیز افزایش یافته است. هزینه زندگی کردن در تورنتو بسیار بالاست اما به دلیل وجود امنیت شغلی، این موضوع چندان نگران کننده نیست.  

 ریچموند هیل، انتاریو

جمعیت ریچموند هیل از سال ۲۰۰۶ تا به امروز، تقریبا ثابت بوده و اکثر محله های این منطقه به‌عنوان ثروتمند شناخته شده‌اند. بزرگترین گروه قومی در ریچموند هیل، شامل چینی‌ها (۳۰%) و بعد از آن مهاجران آسیای غربی (۴/۱۰%) و سپس آسیای جنوبی (۷/۷%) است. نرخ اشتغال در ریچموند هیل بسیار بالاست. بیشتر کسب‌وکارها در این منطقه کوچک‌اند و فقط تعداد کمی از افراد در آنها استخدام می‌شوند. صنعت املاک و مستغلات، رونق زیادی دارد اما  هزینه مسکن چندان ارزان نیست. ریچموند هیل از نظر قیمت املاک در بالاترین رتبه از ۲۰% از شهرهای کانادا قرار دارد. هم چنین میزان جرم و جنایت در این منطقه بسیار کم است و برای زندگی امن می باشد.

کلگری

بزرگترین شهر آلبرتا و سومین شهر بزرگ کاناد، کلگَری می باشد. اقتصاد در این منطقه بسیار متنوع است و شامل خدمات مالی، حمل‌ونقل و تدارکات، فناوری و انرژی می باشد. موقعیت های شغلی خوبی برای مهندسان، مکانیک‌ها، معدن‌چیان و متخصصان در کسب‌وکار وجود دارد. به دلیل اینکه جمعیت کلگری در حال افرایش است، فروش مسکن افزایش یافته و قیمت اجاره کاهش پیدا می‌کند. در کلگری اقلیت‌های متعددی وجود دارند که بیشترین آنها را چینی (۲۸%)، مهاجران آسیای جنوبی (۲۴%) و فیلیپینی‌ها (۱۱%) تشکیل می‌دهند. جرم و جنایت در این منطقه پایین و نرخ بیکاری در حال کاهش است.

 وان

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

پنجمین شهر بزرگ در منطقهٔ تورنتو، وان (یا وُن Vaughan) می باشد. این شهر رتبه دوم  در بین بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت را از آن خودش کرده است. بیشترین اقلیت جمعیت این منطقه را مهاجران آسیای جنوبی (۳۳%) و پس از آنها چینی‌ها با ۱۶% و سپس افرادی که به آنها «دیگران» می‌گویند، تشکیل می دهند. هم چنین درآمد متوسط در این منطقه کمی بالاتر از متوسط ایالت است. قیمت املاک در منطقه در حال کاهش می باشد، اما همچنان بالاست. البته قیمت اجاره برای سال گذشته کاملا پایدار بوده است. امنیت وان برای زندگی بالاست و نرخ جرم و جنایت در آن بسیار پایین است. این شهر، مقصد ایده آلی برای افرادی می باشد که به‌دنبال اشتغال در بخش خرده‌فروشی و تولید هستند.

برلینگتون

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

برلینگتون، منطقه‌ای امن برای خانواده‌هاست، زیرا میزان جرم و جنایت در آن بسیار کم است. قیمت املاک و مستغلات در برلینگتون در حال کاهش می باشد و فرصت‌های زیادی برای یافتن مسکن وجود دارد. بیشترین جمعیت برلینگتون، مربوط  به مهاجران آسیای جنوبی (۳۳%)، جامعهٔ سیاهان (۱۶%) و چینی‌ها (۱۵%) است. درآمد در برلینگتون بالاتر از درآمد متوسط ایالت می باشد و نرخ بیکاری نیز از میانگین ایالت پایین‌تر است. بزرگترین صنعت به خدمات کسب‌وکار مربوط می‌شود.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

12 فایده انار برای سلامتی

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

آیا میوه های دارای قند برای سلامتی مفید هستند؟

9 پیشنهاد برای یک رژیم غذایی سالم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد