بهترین مناطق کوهستانی در جهان

اتفاق­ های هیجان­ انگیز و جالب معمولاً در ارتفاعات قله­ کوهستان ­ها رخ می­ دهند. هدف از کوهستان رفتن می ­تواند کاملاً متفاوت باشد، برخی به خاطر دوچرخه ­سواری، برخی به علت علاقه به کوه‌نوردی، برخی دیگر به خاطر اسکی و پیاده روی می‌روند. کوهستان­ ها یکی از مناطق طبیعی هستند که جذابیت منحصر به خود را دارند. این سؤال همیشه برای علاقه­ مندان به مناطق کوهستانی پیش می آید که کدام یک از مناطق کوهستانی جذاب‌تر و هیجانی تر است. در ادامه­ ی این مقاله به جمع ­آوری شهر­هایی که زیباترین چشم انداز کوهستانی را دارند و همچنین بهترین کوهستان­های موجود در سرتاسر دنیا پرداخته ­ایم. اگر شما هم یکی از علاقه­ مندان و طرفداران پر و پا قرص این کوهستان­ ها در دل طبیعت هستید به شما پیشنهاد می ­کنیم که با ادامه­ ی این مقاله با ما همراه باشید.

1-LA PAZ, BOLIVIA

این منطقه در حدود 3 هزار و 600 متر ارتفاع دارد. این منطقه به قدری سر زنده و دارای هوای پاک است که به شما پیشنهاد می ­کنیم صبح زود بیدار شوید و برای پیاده ­روی و یا دویدن منزل را ترک کنید و در هوای تازه ­ی این ناحیه تنفس کنید. همچنین در حین پیاده روی کردن می­ تواند از آواز پرندگان و درخت­ های زیبای گیلاسی که در مسیرتان قرار دارند نهایت لذت را ببرید. در این مکان شما به معنای واقعی طبیعت کوهستانی را لمس و در هوای آن تنفس می­ کنید.

بهترین مناطق کوهستانی در جهان

2- LHASA, TIBET

این مکان هم همانند لا پاز در بولیویا 3 هزار و 600 متر ارتفاع دارد. البته این شهر ازمدرن ترین شهر­های دنیا است به‌ طوری‌ که با شهر­های پیشرفته و مدرن چین مقایسه می­شود. همچنین با قدم زدن در این شهر کوهستانی می­ توانید فرهنگ و سنت­ های این شهر را از نزدیک مشاهده کنید. این منطقه دارای آب و هوای بسیار تمیزی است که انگیزه­ ی زندگی را برایتان بیشتر هم می­ کند.

بهترین مناطق کوهستانی در جهان

3- CUSCO, PERU

منطقه ­ی کاسکو در پرو با داشتن ارتفاع 3 هزار و 400 متر توانسته در این لیست رتبه ­ی سوم را کسب کند. این منطقه کوهستانی و مرتفع بسیار جذابی است که اخیراً به یکی از مکان­ هایی که گردشگران زیادی را به خود جذب می ­کند تبدیل شده است. این مکان سالانه توریست­های زیادی را از اقسام نقاط دنیا در دل خود می­ پذیرد و به یکی از مناطق کوهستانی و مرتفع توریستی تبدیل شده است. جالب است بدانید مذهب رسمی افرادی که در این منطقه­ ی کوهستانی زندگی می‌کنند مسیحیت است.

بهترین مناطق کوهستانی در جهان

4- QUITO, ECUADOR

این منطقه دارای ارتفاع کوهستانی 2 هزار و 400 متر است. جالب است بدانید اطراف این ناحیه با قله ­های پوشیده از برف احاطه شده است و همچنین این شهر پایتخت اکوادور هم هست که متأسفانه در کل دنیا خیلی سرو صدایی تا به حال نداشته است. البته این نکته را هم باید در نظر گرفت که این شهر یکی از قدیمی ­ترین و زیبا ترین شهر­های موجود در آمریکا است که هنوز هم جذابیت ­های خاص و منحصر به خود را دارد.

بهترین مناطق کوهستانی در جهان

در ادامه می‌خواهیم زیباترین کوهستان­ های جهان را به شما معرفی کنیم:

1- کوه ­های متر هورن (the Matterhorn)

این کوه ها د ابتدا توسط edward whymper, Lord Francis Douglas, Charles Hudson, Douglas Hadow, Michel Croz و دیگر افراد فتح شد. قله ­ی این کوهستان بدر سال 1865 برای اولین بار فتح شد.

2- کوه ­های آلپامایو در پرو (Alpamayo, Peru)

این کوهستان لقب زیباترین کوهستان در کل جهان را توسط مجلات آلمانی با توجه به عکس ­هایی که از این منطقه­ ی کوهستانی گرفته شده بود در سال 1966 به خود اختصاص داد. این کوهستان اولین بار در سال 1957 فتح شد.

3- کوه­های دماوند در ایران (mount Damavand, Iran)

دومین مورد از بزرگ‌ترین کوه ­های آتش‌فشان در آسیا به این کوه ­ها اختصاص داده شده است. ارتفاع این کوه­ ها به 5 هزار شش‌صد و ده متر می­ رسد.

4- کوه­ های Stetind در نروژ

این کوه­ها به عنوان کوه ­های ملی در نروژ در سال 2002 نام­گذاری شده­ اند. ارتفاع این کوهستان 1392 متر است و در سال 1910 برای اولین بار فتح شد.

5- کوهستان­ های Cerro Torre واقع در آرژانتین/شیلی

این کوهستان از نظر زیبایی در رتبه ­ی پنجم لیست ما قرار گرفته است و همچنین 3128 متر ارتفاع دارد. جالب است بدانید از زمان فتح این قله ­ها اطلاعات دقیقی در اختیار نیست اما این‌گونه تخمین زده شده است که قله­ی این کوهستان در سال 1974 فتح شده است.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل جهان مشهد

رستوران نقش جهان کیش

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

جهان پناه هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر