ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بهترین موزه های ونیز

شهر ونیز یکی از زیباترین شهرهای کشور ایتالیا و از عمده ترین جاذبه های توریستی این کشور می باشد که به شهر روی آب شهرت دارد. این شهر قدیمی و باستانی مهد هنرمندان بسیاری بوده است و نقاشان و مجسمه سازان بسیار معروفی در این شهر پا به عرصه هستی گذاشته اند و دنیای هنر را زیر و رو کرده اند. این شهر موزه های زیبا و جذابی نیز دارد که معمولا موزه های آثار هنری می باشند، سقف های نقاشی شده، مجسمه هایی که به سختی می توان طبیعی نبودن آنها را تشخیص داد و کنده کاری ها و نقاشی های دیواری محسور کننده این موزه ها تا ابد در ذهن شما خواهند ماند. در این متن برخی از معروف ترین موزه های ونیز را به شما معرفی خواهیم کرد

کلیسای سمبولیک و موزه

کلیسای سنت مارک (کلیسای سان مارکو) در ونیز معروف ترین کلیسای شهر و یکی از بهترین نمونه های معماری ایتالیایی و بیزانس است. واقع در انتهای شرقی میدان سنت مارک (Piazza San Marco)، در کنار کاخ دوگ، و تا سال 1807 تنها کلیسای شهر بوده است.

از زمان قرن یازدهم، با ساختمانی پنج طبقه به نام کلیسای طلایی شناخته شده است. این موزاییک های طلای روی زمین و ساختار آن به عنوان نماد ثروت و قدرت ونیزی است.

چهار اسب معروف بالیلیکا در بالکن بالای ورودی باسیلیکا در حدود سال 1254 نصب شده است. و در سال 1204، به عنوان بخشی از گنجینه هایی بود که از قسطنطنیه در جنگهای چهارگانه به ارمغان آوردند، آنها بعدا توسط ناپلئون در سال 1797 به پاریس منتقل شدند، اما در سال 1815 مجددا به ونیز بازگشتند. پس از یک ترمیم طولانی، از دهه 1970 در موزه سنت مارک در داخل باسیلیکا نگه داشته می شوند با اسب هایی که در حال حاضر در نمای کلیسای جامع برنز قرار دارند.

بهترین موزه های ونیز

Gallerie dell'Accademia

 پذیرش در هر نوبت محدود به 300 نفر است.

Gallerie dell'Accademia در ونیز یکی از موزه های بزرگ جهان است و دارای یکی از بهترین مجموعه های هنر ونیزی است. این موزه در قسمت جنوبی کانال گراند، در ناحیه Sestiere Dorsoduro، واقع شده است.

Gallerie dell'Accademia در اصل بخشی از مدرسه هنر بوده است که در سال 1750 توسط نقاشی به نام Giovanni Battista Piazzetta تاسیس شد و یکی از اولین موسسات تحقیقی در زمینه بازسازی هنر بود. مجموعه اصلی نقاشی ها در سال 1807 جمع آوری شد و ده سال بعد ورود به آن برای عموم مردم باز شد.

این گالری بیش از 24 اتاق دارد، گالری های برجسته، مجموعه ای از نقاشی های ونیزی را که از قرون 14 تا 18 میلادی کشیده شده اند را به نمایش می گذارد. این مجموعه شامل آثار نقاشی بلینی، کارپاسیو، کانالتو، ورنزو و سایر هنرمندان بزرگ است.

بهترین موزه های ونیز

قصر دگو

کاخ دگو در ونیز یک نمونه منحصر به فرد از معماری گوتیک ونیزی است و یکی از نشانه های اصلی شهر است. این ساختمان در قلب سیاسی ونیز قرار دارد و این ساختمان نقش حیاتی را در زندگی روزمره ساکنانش بازی می کند.

برای بیش از 1000 سال دگو ساختمان دادگستری اصلی جمهوری ونیز بود. برای حفظ ثبات سیاسی، آنجا توسط اشرافیت شهر-ایالت برای زندگی انتخاب شده بود.

کاخ "دگو" یک ساختار چشمگیر از عناصر و تزئینات است. این ساختمان در قرن نهم تاسیس شد و پس از آن چندین بار مجددا بازسازی شد و در سال 1340 با ساخت سالال دل مگوریو (تالار بزرگ شورا) ساختمان فعلی شکل گرفت.

این کاخ دارای نمادهای گوتیک با شکوه از سنگ آهک سفید و سنگ مرمر صورتی است و لبه های آن با دقت ساخته شده و دارای بالکن های قابل توجهی است که معماری ونیزی را تعریف می کنند. مجسمه های حیوانات و گلهای داخل این کاخ یکی از بهترین کارهای سنگی در اروپا است. در میان مجسمه ها می توان مجسمه آدم و حوا، نوح، ارکستر گابریل و بسیاری دیگر از آثار دینی را مشاهده کرد. در داخل کاخ نیز، بازدیدکنندگان میتوانند آثار تیتان، تینتورتو و ورونز را مشاهده کنند.

بهترین موزه های ونیز

مجموعه پگی گوگنهایم (Peggy Guggenheim)

مجموعه پگی گوگنهایم در ونیز یک موزه هنرهای مدرن است. این کاخ در قرن هجدهم، در سه دهه خانه پگی گوگنهایم (1898-1979)، پیمانکار آمریکایی بود. در سال 1951 او در تابستان مجموعه ای از آثار هنری مدرن خود را به نمایش گذاشت. پس از مرگ او، آن را به بنیاد سولومون انتقال داد، که این مجموعه را در طول سال باز می کرد.

این مجموعه شامل کارهای بزرگی است که شامل برخی از آثار بزرگترین هنرمندان قرن بیستم، از جمله کوبیز، آبروزی، نقاشی های متافیزیکی، انتزاع اروپایی، مجسمه های آوانگارد، سورئالیسم و ​​اکشن گرایی کره ای- آمریکایی است. اط جمله کارهای هنری موجود در این مجموعه کارهایی شامل پیکاسو (شاعر، در ساحل)، دوشامپ (مرد غمگین جوان در قطار)، موندریان (ترکیب شماره 1 با خاکستری و سرخ، 1938)، کانیندسکی (منظره با نقاط قرمز، شماره 2، صلیب سفید) میرو (زن نشسته)، کلی (باغ سحر و جادو)، ارنست (بوسه از عروس)، ماگریت (امپراتوری نور)، دالی (تولد مایع)، و پولاک (ماه زن، کیمیاگری) می باشد. در سال 2012 بیش از 80 اثر هنری ایتالیایی، اروپایی و آمریکایی متعلق به سال 1945 به این مجموعه اضافه شد.

بهترین موزه های ونیز

موزه کورر

موزه کورر در ونیز یک بینش جذاب به هنر، تاریخ و فرهنگ ونیزی را ارائه می دهد. در این موزه با مجموعه ای که از تئودور کور در سال  1830 جمع آوری شده است، روبرو خواهید شد. این گردآورنده مشتاق هنر مجموعه عظیمی را برای شهر ونیز به ارث گذاشته است و خود از یک خانواده نجیب بوده است. کور بیشتر عمر خود را به گردآوری آثار هنری، اسناد و اشیاء اختصاص داده است که از تاریخ ونیز سرچشمه گرفته است. این موزه بخش های مختلفی دارد. اتاق های بزرگ شامل مجموعه هایی است که بسیاری از جنبه های تاریخ ونیزی را مستند سازی می کند- از دستاوردهای دریایی تا جشن های محلی را در بر می گیرد.

بهترین موزه های ونیز

موزه پالازو گراسی

بازدید از این موزه با فضای داخلی طراحی شده توسط هنرمندان معاصر را از دست ندهید. پالازو گراسی در ونیز یک موزه هنر معاصر است که در نزدیکی کانال گراند قرار گرفته است. پالازو نمایشگاه های موقت عمده ای را ارائه می دهد، برخی از آنها در مجموع یا بخشی از یکی از بزرگترین مجموعه های هنر معاصر در جهان می باشند. معماری موزه پالازو گراسی، به جورجیو ماساری (1766-1687) نسبت داده شده است و توسط خانواده گراسی سفارش داده شده است.

 بهترین موزه های ونیز

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

موزه آثار خطی ارمنستان

موزه پرنس ویلز هند

موزه ویکتوریا هند

موزه هنر آجارا گرجستان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد