ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بهترین پارک های جنگلی ایران

رفتن به طبيعت جزو تفريحات سالمي است كه  مردم مخصوصا در فصل گرم سال انجام می دهند. يكي از زيبايی هاي طبيعت پارك هاي جنگلي هستند كه علاوه بر طبيعت بکر و دوست داشتنی داراي امكانات تفریحی و رفاهي هم هستند كه افراد مي توانند از آن ها بهره ببرند.

 پارك جنگلي امام زاده هاشم

اين پارك به دليل اينكه در منطقه امام زاده هاشم است استقبال بسیاری از مسافران و زائرين از تهران به رشت را دارد . پارك امكانات رفاهي زيادي دارد از جمله سكوي نصب چادر تأسيسات آبي و سرویس هاي بهداشتي و دارای محيطي خوش آب و هوا می باشد.

پارك جنگلي قلعه رودخان

 اين پارك در شهر فومن واقع شده و در جوار روستاي قلعه رودخان است. همچنین اين پارك داراي جاذبه هاي طبيعي است و از ويژگي هاي منحصر به فرد آن ميتوان قلعه رودخان يا قلعه ي حسامي را نام برد.

پارك جنگلي بي بي يانلو

اين پارك در پنج كيلو متري آستارا واقع شده است. داراي چندين  دره بابا دامنه هاي پوشيده از جنگل است و تنوع گونه هاي جانوري در آن ديده مي شود.

پارك جنگلي خرگوش دره

اين پارك در مجاور مجموعه ورزشي آزادي قرار دارد.هدف از احداث اين پارك تلطيف هوا بوده  و پوشش گياهان اين منطقه بيشتر درختان كاج و اقاقياست. اين پارك ميتواند محل مناسبي براي تماشاچيان مسابقات فوتبال نيز باشد.

پارك جنگلي سي سنگان

اين پارك  در بيست و هفت كيلومتري جاده نوشهر به نور قرار دارد و زيستگاه انواع گونه هاي درختي و جانوری است. به مساحت سي هكتار در حاشيه جاده بخش ساحلي اين پارك تعبيه شده و درختچه هايي همچون توت سياه،انار،ازگيل، بلوط و ...  است. از تفريحات اين پارك ميتوان اسب سواري، قايق سواري و كارتينگ را نام برد.

پارك جنگلي شور آب

از پارك هاي طبيعي شهر خرم آباد است كه در فصل بهار گردشگران زيادي را به خود جلب ميكند و دليل آن آب و هواي معتدل و وجود درختان انبوه بلوط است.

پارك جنگلي ميرزا كوچك خان

اين پارك كه از زيبا ترين پارك ها در خاور ميانه است در شانزده كيلومتري شهر آمل است. چيزي كه جلوه خاصي به اين پارك داده جنگل هاي انبوه و رود هراز است كه از ضلع خاوري اين پارك مي گذرد. اين پارك داراي رستوران، قهوه خانه و همچنين اجاق و سكوي چادر و ...است.از جاذبه هاي اين پارك مي توان درختان ميوه اي و كهن سال و چشمه ي آب سرد و آبشار ماهان  و هزار پله و...را نام برد.

پارك جنگلي باراجين

 اين بوستان با مساحت ١٥٠٠ هكتار بزرگ ترين پارك جنگلي كشور محسوب مي شود كه در شهر قزوين قرار دارد.از امكانات ابن بوستان مي توان آب نما هاي جذاب و متفاوت و دوچرخه و موتور سواري سينماي تابستانه، شهر بازي درفك و كمپينگ با قيمت بسيار مناسب و ارزان براي مسافران و گردشگران را نام برد. پروژه ي دهکده حيات طبيعت از پروژه هايي است كه در زميني بالغ بر ٧٠ هزار متر در  حال اجراست كه داراي امكاناتي نظير باغ خزندگان، خانه روستايي، آكواریوم، كبوترخانه، پاركينگ و فروشگاه و...خواهد بود.

پارك جنگلي لتمال كن

اين پارك با مساحتي بيش از ١٠٠هكتار در شمال بزرگراه همت واقع شده  است. پوشش گياهان اين منطقه بسيار متنوع است و درختان زبان گنجشك و ارغوان و کاج  مي باشد.اين بوستان در مسير وزش بادهاي شرقي-غربي تهران است كه نقش مهمي در تعديل آب و هواي آن دارد .اين پارك علاوه بر اين كه محلي براي استراحت است مي تواند به دليل داشتن مسيرهاي پياده روي مقصد كوه نوردهاي تهراني نيز باشد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل پارک رویال استانبول

هتل پارک سیتی استانبول

هتل پارک حیات استانبول

هتل گرین پارک تکسیم استانبول

هتل گرین پارک مرتر استانبول

هتل گلدن پارک استانبول

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد